Użytkownicy przeglądający ten dział: 1 gości
Poddziały w "Azja"
Chińska
Chiny na pierwszy rzut oka wydają się być wyjątkiem co do mitologii, ponieważ w treści Pięcioksięgu Konfucjańskiego - najstarszego chińskiego zbioru ksiąg - oraz w naukach szkół konfucjańskich występują głównie opowieści o ludziach - ale nie o bogach.
0 Wątków 0 Postów
Nigdy
Japońska
Starożytną mitologię japońską w przeważającej części zapisano w dwóch wielkich zbiorach, pochodzących z początków VIII wieku n.e.: Kojiki (Księga dawnych wydarzeń) i Nihongi (Kroniki japońskie).
3 Wątków 3 Postów Yōkai, czyli przegląd stw...
01.12.2015, 11:37
przez shizuka_ni
Indyjska
Subkontynent indyjski jest olbrzymim, gęsto zaludnionym terenem o bogatej kulturze - sąsiaduje ze sobą wiele różnych grup etnicznych.
3 Wątków 21 Postów Tańczący Shiva
18.11.2014, 11:14
przez Tygrys
Mezopotamii
Słowo Mezopotamia w języku greckim oznacza "kraj pomiędzy rzekami". Nazwa odnosi się do antycznego świata Bliskiego Wschodu z czasów epoki brązu.
1 Wątków 1 Postów Mitologia Sumeryjska
02.12.2010, 19:23
przez brydziu
Bliskiego Wschodu
Biblijne historie o stworzeniu raju często uważa się za mity. Historie te stanowią część chrześcijańskiego Starego Testamentu i odgrywają kluczową rolę w religii Żydów, chrześcijan i muzułmanów.
2 Wątków 3 Postów Mitologia Żydowska i Isla...
05.02.2012, 15:23
przez ajka
Tybetu
Opowieści ludowe wraz z całym wachlarzem ciekawych i pouczających mitów stanowią niezwykle ważny element kultury tybetańskiej. Tradycyjne podania opowiadają o stworzeniu świata i człowieka, rozwoju rolnictwa i technologii, potędze i wspaniałości królów i ich królestw oraz o buddyzmie.
0 Wątków 0 Postów
Nigdy

Azja
Temat / Autor Odpowiedzi Wyświetleń Ocena Ostatni post [rosn.]
 
  0 1,546
  • 0 głosów - średnia ocena: 0 na 5 gwiazdek
25.12.2010, 12:45
Ostatni post: Marcelo


  1 nowy wątek
  Popularny wątek (nowe)
  Popularny wątek (brak nowych)
  Brak nowych postów
  Zawiera Twoje posty
 

Skocz do:


Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.