chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Allan Kardec: Księga Duchów [Recenzja]
Autor Wiadomość
Slavic Ghost Hunters Offline
Przybysz

Posty: 7
Dołączył/a: 09 2014
Reputacja: 1
Allan Kardec: Księga Duchów [Recenzja] 21.10.2014, 17:14    #1

Witamy Serdecznie,

Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją książki Allana Kardeca pt. Księga Duchów. (Recenzja objęta jest prawem autorskim)

[Obrazek: 10177440_711249475630815_573538271353726...f8937f9ff2]

Księga Duchów - książka autorstwa Allana Kardeca wydana 18 kwietnia 1857 roku.

"Ta książka uratowała moje życie. Proszę ją uważnie przeczytać i z niej skorzystać". "Niech Bóg błogosławi dusze tych, którzy pomogli w publikacji tej książki" - to tylko nieliczne z dedykacji wypisywanych na pierwszych stronach kart książki, która odmieniła życie tysięcy ludzi na całym świecie. A o jakim utworze mowa? O wielkiej "Księdze Duchów" Allana Kordeca.

Zapewne nasi obserwatorzy zapytają skąd zainteresowanie właśnie tą pozycją naszego zespołu S.G.H.T tuż na początku naszej przygody w dziedzinie parapsychologii i nie tylko. Otóż początki zarówno nasze, jak i Kordeca mają ze sobą pewne powiązania i choć mogą się one wydawać nieco wyidealizowane, nie można pomijać faktu, że jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych parapsychologią, czy spirytyzmem.

Allan Kordec z początku do zagadnienia "duchów" podchodzi z bardzo dużą dozą ostrożności i naukowego dystansu. Nasz zespół z założenia ma na celu postępowanie adekwatne. Dlatego w dużym stopniu utożsamiamy się z samym autorem i metodami jego badań. Sami widzicie więc, że książka ta stanowi dla nas mocny fundament postępowania, który postanowiliśmy Wam przybliżyć. Sądzimy bowiem, że osoby interesujące się ogólnie pojętymi zjawiskami paranormalnymi, powinny nie tylko zainteresować się tym dziełem, ale umieścić ją na piedestale utworów traktujących o wyżej wymienionych zjawiskach.

Niemalże od samego początku czytania "Księgi Duchów" dochodzi się do wniosku, że dzieło ukierunkowane jest w stronę światopoglądu chrześcijańskiego. Nie znaczy to jednak, że nie jest ona odpowiednia dla każdego, kto lubuje się w spirytyzmie. Wręcz przeciwnie. Niezależnie od poglądów, jakie wyznaje czytelnik, każdy odnajdzie w tym dziele coś dla siebie, ponieważ są w nim omawiane zagadnienia nie tylko na temat Boga - jako bytu najinteligentniejszego, który ma władze nad wszystkimi innymi bytami - ale również na temat nieśmiertelności duszy,życia doczesnego, czy życia po śmierci. Są to więc tematy, które ciągle będą aktualne i interesujące dla nas wszystkich, bez względu na to, kto w co wierzy.

Autor pokazuje, w jaki sposób zaczyna obcować ze spirytyzmem. Gdzie się nań natknął, opisując spotkania, wydarzenia oraz typ zachowań społecznych, jaki kreował w czasach, kiedy żył i obcował z "duchami". Poza wieloma przykładami, autor bardzo szczegółowo opisuje paradygmaty świata duchowego. Mówi o tym, jakie są jego podziały oraz zależności w nim istniejące. W opracowaniu można znaleźć również odpowiedzi na liczne pytania zadawane duchom i spisywane przez autora podczas seansów spirytystycznych.

Ważniejsze z nich mówią o tym, co dzieje się z człowiekiem po śmierci, jak rozpoznać dobro od zła, czym są duchy i jak je rozróżniać. W jaki sposób Duchy porozumiewają się miedzy sobą? Czy Duch może na pewien czas przejąć cielesną powłokę osoby żyjącej, tj. wejść do jej ciała i działać zamiast wcielonego Ducha?

Pytania te i wola odpowiedzenia na nie, stanowią również element działalności i tożsamości
naszego zespołu S.G.H.T. Pragniemy badać i doświadczać tego samego na własnej skórze, czego doświadczył autor "Księgi Duchów".

"Księga Duchów" to dzieło wyjątkowe, ale i wymagające skupienia i czasu, by dokładnie zrozumieć sens i przesłanie autora. Bez wątpienia może pomóc w odpowiedzeniu na wiele pytań: Kim jesteśmy? Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy? Czytelnik znajdzie w niej słowa pociechy, dzięki którym będzie w stanie stawiać czoła codziennym problemom, ale także potwierdzenie tego, że nasi zmarli bliscy wciąż żyją i przebywają obok nas.

W "Księdze Duchów" odnajdziemy wyjątkowe odpowiedzi nie tylko dlatego, że zostały podyktowane z zaświatów, w co możemy wierzyć lub nie. Jedyne czemu zaprzeczyć nie możemy niezależnie w co wierzymy, to powód, dla którego odpowiedzi te przedstawiają spójną i logiczną wizję naszego życia.

Bez wątpienia dzieło to jest lekturą obowiązkową dla wszystkich tych, których interesuje tematyka spirytyzmu, parapsychologii, czy życia po śmierci, a także tych, którzy szukają swojego miejsca w życiu i wyjaśnienia zawiłych kwestii od zawsze nurtujących ludzi.

Dla nas jest czymś wyjątkowym, co motywuje i ukierunkowuje nasze działania, daje wizję tego, co może się wydarzyć i nadaje sens naszym badaniom.
Z naszej strony, drogi czytelniku, możemy życzyć wytrwałości w poszerzaniu wiedzy o spirytyzmie oraz wyrazić nadzieje, że odnajdziesz ją w naszych kolejnych materiałach.

Jeśli jest coś, co pozwoli Ci spojrzeć na otaczający Cię świat z innej perspektywy, to niewątpliwie będzie to "Księga Duchów".

Pozdrawiamy,
Zespół S.G.H.T / Parker
Arronax Offline
Nowicjusz

Posty: 95
Dołączył/a: 04 2014
Reputacja: 1
RE: Allan Kardec: Księga Duchów [Recenzja] 23.10.2014, 09:54    #2

Świetna książka, zarówno jak i Księga Mediów. Oby rzetelna bo właściwie ponad wszelką wątpliwość udowadnia istnienie duchów i daje "przepis" jak z nimi obcować. Tylko czemu 150 lat później jakby to powiedzieć nic dalej się nie dzieje, nikt nie pociągnął tego wątku. Proponowałbym waszej grupie zerknąć na książkę Wandy Prątnickiej Egzorcyzmy w XXI Wieku, może wam się przyda lub zrobicie małą analizę.
Tutaj ciężko o jakieś niezbite dowody, obawiam się często w tych tematach manipulacji ...

Pozdrowienia dla was
hellen Offline
Przybysz

Posty: 4
Dołączył/a: 10 2015
Reputacja: 0
RE: Allan Kardec: Księga Duchów [Recenzja] 21.10.2015, 17:49    #3

Zgadzam się z Wami, ostatnio dużo czytałam, różnych książek ale zdecydowanie ta jest na prowadzeniu.
rebeka Offline
Przybysz

Posty: 14
Dołączył/a: 02 2016
Reputacja: 1
RE: Allan Kardec: Księga Duchów [Recenzja] 28.02.2016, 21:39    #4

Muszę przyznać, że bardzo zainteresowała mnie ta recenzja i teraz kiedy będę miała więcej czasu na pewno sięgnę po księgę.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości