Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Archanioł Gabriel
#1
Imię Gabriel oznacza „bożego wojownika". W tradycji chrześcijańskiej, judaistycznej i islamskiej Gabriel jest jednym z najwyższych rangą aniołów; aniołem zwiastowania, zmartwychwstania, miłosierdzia, zemsty, śmierci i objawienia. Sprawuje również władzę nad rajem. Uznawany jest za patrona filatelistów, pracowników łączności, pocztowców, dyplomatów, teledetekcji, radia i telewizji.

[Obrazek: 74699827.jpg]

Gabriel w judaizmie i chrześcijaństwie

Postać archanioła Gabriela pojawiła się w Księdze Daniela (dokładnie w księdze zaliczanej do Pism Biblii hebrajskiej oraz w księgach prorockich chrześcijańskiego Starego Testamentu). W Biblii hebrajskiej Gabriel wyjaśnia Danielowi znaczenie wizji barana i kozła, które obrazują podbój przez Grecję państw Medów i Persów. Archanioł wyjaśnia również Danielowi przepowiednię Jeremiasza.

Natomiast w Nowym Testamencie Gabriel ukazuje się Zachariaszowi, zapowiadając mu narodziny syna - Jana Chrzciciela. Ukazuje się również Maryi zwiastując jej, że zostanie Matką Syna Bożego. Archanioł Gabriel ukazuje się także Józefowi, a jego pojawienie się sprawia, że wszelkie zdarzenia przyjmują właściwy bieg zgodny z Bożym planem - najpierw ingeruje w działania Józefa, gdy ten chce odesłać Maryję, potem, gdy Herod wydaje rozkaz zabicia chłopców poniżej drugiego roku życia w Betlejem, to właśnie Gabriel ostrzega Józefa i kolejny raz pojawia się w jego śnie oznajmiając, że mogą już bezpiecznie wrócić do Nazaretu.

Gabriel (Dżibril) w islamie

W islamie Gabriel był wysłannikiem Boga - Allaha oraz przewodnikiem proroka Mahometa, prawdopodobnie podyktował również prorokowi Koran. W Koranie nazywany jest dość często Świętym Duchem. W tradycji islamskiej przedstawiano go jako ducha, który przybierał wygląd człowieka o czterech skrzydłach, na których miał wypisaną Bismalę - arabską formułę religijną, od której zaczyna się Koran. Każde ze skrzydeł składało się ze 100 mniejszych. Gdy Bóg nakazał Gabrielowi zniszczyć miasta, wtedy ten rozpościerał dwa zielone skrzydła. Według tradycji islamskiej postać Gabriela była tak wielka, że wypełniała przestrzeń między wschodem i zachodem.

Źródło
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
#2
pozwolilam sobie przytoczyc modliwte do archaniola gabriela


Boże, Ty spośród wszystkich Aniołów wybrałeś Archa­nioła Gabriela na zwiastuna tajemnicy Twojego Wciele­nia; spraw łaskawie, abyśmy wspominając jego imię na ziemi, doznali jego opieki z nieba. Który żyjesz i królu­jesz na wieki wieków. Amen.
Odpowiedz
#3
Gabriel jako Boży posłaniec... Co do aniołów, uważam, żę Ci czterej Archaniołowie Gabriel, Michal, Rafał i Uriel są naprawdę potężni w swej mocy. Jest taka żydowska modlitwa:
" Przede mną Michał, za mną Gabriel, po mojej lewicy Rafał, po prawicy Uriel. A nade mną czuwa obecność Boga".
Kolejność aniołów mogłam pomylić Mruga2 Jednak ta modlitwa ma na celu odpędzić złe energie i demony.
Przytoczyłam ją też w swojej książce.
open your eyes and free your mind
Odpowiedz
#4
Ciekawe, muszę kiedyś sprawdzić i podam czy działa Mruga2 O demony czy inne złe byty nie jest tak trudno w dzisiejszych czasach, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać Mruga2


Odpowiedz
#5
tę modlitwe krzysztofie stosuje się tez jako rytuał odegnania ma niesamowita moc
Odpowiedz
#6
Wybacz, po za władaniem energią fenixa takie modły sa w zasadzie zbędne.


Odpowiedz
#7
(20.02.2012, 19:35)krzysztof903 napisał(a):  Wybacz, po za władaniem energią fenixa takie modły sa w zasadzie zbędne.

Wyobraź sobie, że niektóre demony reagują tylko i wyłącznie na egzorcyzmy, a ściślej mówiąc, na modlitwy do archaniołów Mruga2
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
#8
dziekuję marcelo za wsparcie
Odpowiedz
#9
Wiem, ale jest ich taka mała garstka albo sie boją, że jakość nie trafiłem jeszcze na takiego Mruga2


Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.