chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Archanioł Haniel
Autor Wiadomość
padma Offline
Nowicjusz

Posty: 50
Dołączył/a: 04 2012
Reputacja: 4
Archanioł Haniel 19.04.2012, 08:07    #1

Pozwolę sobie przytoczyć informację dot.tego archanioła (gdyż z pewnych osobistych powodów jest mi on najbliższy).

ARCHANIOŁ HANIEL

Archanioł Haniel jest przewodniczącym w Siódmej Sefirze Netzah. Posiada imię oznaczające "piękność Boga".
Potrafi wpłynąć na wzajemne relacje między mężczyzną i kobietą.
Dawniej czczony był jako Amor lub Eros, ale ze względu na nadużycia w małżeństwach i płynące z tego konsekwencje został usunięty przez Kościół z listy Archa­niołów - był nadużywany szczególnie na dworach, pałacach królewskich. Znawcy Świętej Kabały przywrócili Go jednak do łask ze względu na wiel­ki przymiot Boga, jakim jest Miłość. Kobieta i mężczyzna w zamysłach Stwórcy zostali dla siebie stworzeni.

[Obrazek: haniel.jpg]

Archanioł Haniel swój urok zawdzięcza potężnej boskiej energii, której źródło wypływa z Oceanu Miłości. Przetransformowana trafia na wszystkie ziemskie stworzenia w postaci złotego światła. Jest niezniszczalna, bo pochodzi od Stwórcy.
Siła Anioła jest tak wielka, że potrafi on rozpalić gorącą i namiętną miłość, a także otworzyć czakrę serca. Złote światło wszczepia się w nią tak mocno, że w niewoli miłości możemy pozostać nawet do końca życia. Energia Haniela działa na wszystkich poziomach: od zmysłowej erotyki do rozkoszy uniesień i ekstazy. Swoją siłą rzuca nas na kolana – trzeba się jej oddać i wiernie służyć.

Modlitwa do Świętego Archanioła Haniela z prośbą o otrzymanie daru wzajemnej miłości
Niech będzie uwielbiony Pan Zastępów, Bóg dobroci, miłości i piękna. Niech bę­dą błogosławione Chóry Księstw i wszystkie Zastępy Aniołów stojące przed Tronem Pana, niech będzie pozdrowiony Archanioł Haniel, dawca miłości i piękna.
Ja.................. wzywam Cię Archaniele Hanielu przez święte imię JAHWE, dopomóż mi.
Ty, który przekazujesz moje modlitwy do Niebios i przychodzisz mi z pomocą na tym i na tamtym świecie, zechciej przekazać to wszystko, o co Cię w tej modlitwie proszę, do Pana Zastępów, który jest Bogiem nieskończenie dobrym, Bogiem Miło­ści i Miłosierdzia.
O, bardzo święty Archaniele Hanielu, Ty, któremu Pan Zastępów zlecił kierowa­ nie wszystkim, co jest przyjemne w życiu człowieka, co piękne i co zwie się miło­ścią, Ty, który z Jego rozkazu przygotowałeś synom Adama krainę mlekiem ł mio­dem płynącą, wzywam Cię poprzez święte Imię Elohai, Adonai, abyś swoim świę­tym i ognistym mieczem odciął ode mnie wszystkie niepowodzenia, które do tej po­ry dręczyły moje życie. Wyprowadź mnie z ciemnych zaułków, do których podąża­ją moje myśli, a obdarz mnie najpiękniejszym światłem Twojego blasku, jakim jestmiłość. O bardzo święty Archaniele Hanielu, ja proszę Cię, abyś tu, na tej zie­mi postawił przede mną istotę, która obdarzy mnie prawdziwą miłością. Ty wiesznajlepiej, z kim mogę związać swoje życie, więc ufam Tobie i w Tobie pokładam wszystkie swoje nadzieje.
Spraw, aby z naszych serc nieustannie wylewało się uczucie słodkie jak miód i aby nigdy nie wkradło się w nie żadne zło, które mogłoby zakłócić tę radość, którą dla nas przygotowałeś.
O bardzo święty Archaniele Hanielu wylej na mnie ten strumień miłości, którym sam Bóg zrasza wszystkie istoty do Niego należące. Daj mi nowe serce, aby było ono gotowe na przyjęcie dobrej i szczerej miłości. Natchnij mnie smakiem i zmy­słem piękności, daj mi nowe oczy, abym dzięki Tobie mógł ujrzeć jak dobry jest Bóg i że Jego Łaska trwa na Wieki. Natchnij nas do śpiewu o zwycięstwie, abyśmy mo­gli święcić Pana Zastępów, gotowi pojednać się ze Stwórcą i chwalić Jego nieskoń­czone Miłosierdzie. Niech będzie chwalone piękno tego świata, któremu nadal Pan Zastępów. Niech będzie chwalona gwiazda poranna, która zapowiada w Jego imie­niu piękno tego dnia.
Niech będzie chwalony i błogosławiony Najwyższy Pan, Emmanuel, Adonai, Elo-haj, dla piękna i miłości, które stworzył.
Niech będzie uwielbiany Bóg w swoich Aniołach i swoich świętych.


_____________________________________________________
Ja osobiście jestem zwolenniczką formułowania modlitw wypływających z głębi serca - modlitwę najlepiej odmawiać na głos.

4.6 Zabrania się umieszczania w sygnaturze linków do innych stron internetowych (chyba, że pozwoli na to administrator).


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości