chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Atlantyda - zaginiony ląd
Autor Wiadomość
Landarion Averon Offline
Niewidzalny

Posty: 8
Dołączył/a: 02 2015
Reputacja: 15
Atlantyda - zaginiony ląd 22.02.2015, 22:20    #1

Część naukowców jest zdania, że awaria dziwnych urządzeń , wykorzystywanych na wyspie stała się przyczyną katastrofy. Pojawiają się też teorie głoszące, że wyspa uległa samozniszczeniu.

Poszukiwania Atlantydy trwają już od dziesięcioleci. Według Platona wyspa była dużych rozmiarów i znajdowała się w pobliżu Cieśniny Gibraltarskiej. Istnieją hipotezy, które głoszą, że Atlanyda znajdowała się w legendarnym Trójkącie Bermudzkim. Jest to teoria znanego amerykańskiego jasnowidza Edgara Casey'a. Stwierdził on, że katastrofę Atlantydy wywołała energia kryształów wykorzystywanych na wyspie. Ta sama energia ma być obecnie przyczyną tonięcia statków i samolotów na tym obszarze.

Jestem tym czym oddychasz
Marcelo Offline
Arcymistrz

Posty: 686
Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: Atlantyda - zaginiony ląd 23.02.2015, 17:48    #2

Atlantyda jest bardzo ciekawym, a zarazem bardzo tajemniczym tematem. Hipotez jest wiele, ale pozwolę sobie przytoczyć słowa "taki mamy klimat" Uśmiech
Najprościej będzie powiązać jej zaginięcie z warunkami klimatycznymi/naturalnymi. Zmiana poziomu wód, mogła zatopić miasto. Przesunięcie płyt tektonicznych... Naprawdę można znaleźć wiele przyziemnych teorii i niekoniecznie uciekać się do zdarzeń nadnaturalnych.
Mapa Piri Reisa podobno przedstawia legendarną Atlantydę. Nawet gdyby tam technologia była bardziej nadnaturalna to może lepiej, że zniknęła w odmętach czasu. Tyle złego mogłaby zdziałać, ale z drugiej strony tyle byśmy, jako ludzie, osiągnęli.

Inkwizycję czas zacząć!
Arronax Offline
Nowicjusz

Posty: 95
Dołączył/a: 04 2014
Reputacja: 1
RE: Atlantyda - zaginiony ląd 24.02.2015, 11:39    #3

Ponoć były robione zdjęcia obszarów Oceanu i wedle naukowców nie ma możliwości, aby tam była jakaś możliwość występowania zaginionej cywilizacji.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości