Ankieta: CZY WIERZYSZ WE WROŻBY ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Z kart tarota

6 50.00%
Z kart klasycznych

1 8.33%
Z run

2 16.67%
Inne wróżby

3 25.00%
Razem 12 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZY WIERZYSZ WE WRÓZBY?
#1
Jak w temacie - Czy wierzysz we wróżby?
Jeżeli tak, czy nie, uzasadnij proszę.Tak, ja wierze ponieważ sama wróże z kart Tarota i w 80% moje wróżby sprawdzają się.
Kwestia prawidłowej interpretacji kart, bo same karty, zwykle wyciągam z prawdziwą odpowiedzią.
Męczą mnie głosy których słowa są puste.
Drażnią spojrzenia, gdzie pycha we wzroku..
Szukam zwyczajnej ludzkiej prostoty - jasnej jak promień, ciepłej jak dotyk...
Odpowiedz
#2
Wierzę we wróżby z kart tarota - np. wróżby Ajki. Jej ufam, sprawdzają się zawsze. Ogólnie byłam sceptyczna, aż do jej wróżby. Oczywiście nie zadzwoniłabym do wróżki z tv bo jej za grosz nie ufam. To jak dla mnie pic na wodę. Ale tak po znajomości (czyt. osoby z forum), to są prawdziwe Tarocistki/Tarociści.
The Tarot Reader
Odpowiedz
#3
ja wierze, mi się zawsze sprawdzają nawet takie niby głupie horoskopy z gazet, a już tym bardziej to co mi wyjdzie w tarocie jak sobie postawie, chociaż i tak najbardziej trafne sa chyba wróżby cyganek, nie wiem jak one to robia ale wiedzą dużo o osobach ktrych nie znają a to co wywróżą zawsze się sprawdzaUśmiech
"Oczy są zwierciadłem duszy, patrz gleboko w ich wnetrze, a zobaczysz najmroczniejsze zakamarki ludzkiego serca"
Odpowiedz
#4
Ja się skłaniam do run i tarota, chociaż nie uważam, żeby były to typowo wróżbiarskie narzędzia :-P No ale jeśli raz do roku człowiek ma się "pobawić" we wróżbitę ale jednak spojrzeć na to nieco poważniej to zapewne poleciłabym sięgnięcie po tarota i/lub runy.
Odpowiedz
#5
Nie wierze, nie biorę na poważnie żadnej formy dywinacji, według mojej opinii przyszłość nie jest możliwa do przewidzenia ponieważ cały czas działamy na nią poprzez nasze decyzję. Nic nie jest z góry zaplanowane.
Udawaj, że się uda.
Odpowiedz
#6
Owszem, Ril. Należy pamiętać, że chociażby tarot pokazuje tylko jedną z możliwych ścieżek. Tą która w danej chwili jest najbardziej prawdopodobna. Nie jest to katowski topór, niestety niektórzy uważają, że tarot jest nieomylny a to co nam powie musi się zdarzyć w 100%.
Każdy nasz czyn, każda chwila wpływa na przyszłość, nie wywróżysz sobie nigdy konkretów typu co, gdzie, jak, kiedy, z kim, z czym i dlaczego właśnie tak i nie będzie to w 100% trafne (mam na myśli coś w rodzaju - wróżę teraz na to co będzie za rok). To się zmienia. Wróżby ja osobiście traktuję właśnie jako hmm... Swoisty drogowskaz, pokazujący nam gdzie jesteśmy i gdzie idziemy. Czasem nas po prostu 'obudzi' zanim za daleko pognamy bez zastanowienia.
Dlatego ja ze swoich kart nie wróżę, a rozmawiam z nimi i proszę o rozwinięcie mojego stanu emocjonalnego, duchowego etc, najczęściej w kontekście teraźniejszości, bym mogła nieco inaczej spojrzeć na 'teraz' by zadecydować co chcę zrobić.
Odpowiedz
#7
Owszem, w całości przyszłości nie da się przewidzieć. Można ją zobaczyć, ale to się zmienia z każdą sekundą. Niekiedy jednak własnego losu nie da się zmienić.
"Oczy są zwierciadłem duszy, patrz gleboko w ich wnetrze, a zobaczysz najmroczniejsze zakamarki ludzkiego serca"
Odpowiedz
#8
A takie coś jak los lub przeznaczenie, które potrafią pokazać karty ?
Męczą mnie głosy których słowa są puste.
Drażnią spojrzenia, gdzie pycha we wzroku..
Szukam zwyczajnej ludzkiej prostoty - jasnej jak promień, ciepłej jak dotyk...
Odpowiedz
#9
Ja nie wieże w wróżby 100% pewne ale niekiedy się sprawdzają :P Co do tej przyszłości to można ją przewidzieć bazując jedynie na samych ludziach (zachowanie,Aspiracie,przeżycia ) ale i ten sposób nie jest 100% pewny ;D
Co do losu To powiem tak ja sobie wyobrażam czas jak małą linkę która powoli się rozdziela , na jednej części owej linki jestem malarzem a na drugiej Wojskowym Happy A patrząc z linii startu można ujrzeć coś podobne drzewa któremu coraz bardziej rozwijają się korzenie Happy I teraz np patrząc w Karty czy runy dostrzegamy jedną z możliwości która jest prawdopodobna Happy
†aequam servare mentem †
Odpowiedz
#10
A ja wierzę we wróżby, choć nie wszystkie mi się sprawdziły. Korzystałam z wielu wróżek i wróżbitów i czasami zdarza mi się nadal to robić, ale z reguły gdy jest jakaś okazja np. Andrzejki czy Nowy Rok Uśmiech Szczerze mówiąc kilka wróżb jednego wróżbity mi się sprawdziło i jedna wróżba od wróżki, do której napisałam kilka lat temu. Ogólnie mogę powiedzieć, że są wróżbici/wróżki profesjonaliści i naciągacze - te dwie grupy :P Zależy od tego na kogo się trafi. Jeśli ktoś wierzy we wróżby takiego pseudo wróżbity Macieja z telewizji to raczej nie jest zbyt mądry Uśmiech Ale są też tacy, którzy się znają na swoim fachu.
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.