Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ceremonia
#1
Zanim zapoznasz się z tym tematem, upewnij się, czy dokładnie wiesz czym jest Magia Ceremonialna.

[Obrazek: WiccanLady_092111_497x340.jpg]


Ceremonia - Magiczny Rytuał

Samooczyszczanie

Chociaż rytualna kąpiel cieszy się wśród magów dużą popularnością, istnieją tez inne sposoby oczyszczania ciała, np. stojąc na wietrze, wyobraź sobie, że porywa on ze sobą twoje negatywne myśli i emocje. PAMIĘTAJ oczyszczanie nie dotyczy wypędzania diabłów i demonów, ale zwyczajnego uwolnienia się od negatywnych myśli. Myśląc o przygotowaniu rytuału JUŻ GO ODPRAWIASZ. W tym momencie bowiem zostają wprawione w ruch energie a świadomość ulega tzw. "przesunięciu".

Oczyszczanie przestrzeni

Pod pojęciem "przestrzeni" należy rozumieć obszar, na którym zostanie odprawiony rytuał. Oczyszczanie przestrzeni jest nieodłączną częścią rytuałów domowych - rzadziej występuje w trakcie rytuałów odprawianych pod gołym niebem. Wytrzyj podłogę. Zamieć ją zwykłą miotłą lub umyj. Kiedy będzie już czysta zastosuj magiczną miotłę. Nie musisz dotykać nią podłogi. Pracuj energetycznie, wyobrażając sobie, że miotła wymiata całe zło, choroby oraz psychiczne "śmieci". Innym sposobem oczyszczenia jest rozsypanie soli lub jej mieszaniny ze sproszkowanymi ziołami (np. tymiankiem, rozmarynem, kopalem, szałwią lub draceną). W akcie rozsypywania zostaną uwolnione energie soli oraz ziemi. Rytuały przeprowadzane pod gołym niebem nie wymagają wielkiego oczyszczenia. Znaczna część środowiska naturalnego nie podlega psychicznym "zanieczyszczeniom" w tym wymiarze co domy mieszkalne. Wystarczy jedynie wsparte wizualizacją tradycyjne zamiatanie magiczną miotłą.

Tworzenie świętej przestrzeni

Na tę część rytuału składa się ustawienie ołtarza oraz utworzenie magicznego kręgu. Ustaw ołtarz pośrodku kręgu. Gdy przy nim staniesz winieneś mieć zwróconą twarz na północ. Teraz możesz przystąpić do wyznaczania magicznego kręgu. Zobacz i poczuj jak energia wypływa z twoich koniuszków palców, tworząc strumień wibrującego, purpurowo-niebieskiego światła. Powoli obejdź krąg, poruszając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Uwolnij energię ze swego wnętrza i przy pomocy wizualizacji uformuj ją w kolistą jaśniejącą wstęgę o średnicy równej średnicy twojego kręgu. Powstały krąg winien otaczać cienie i ołtarz. Krąg winien być tworem żywym, jaśniejącym, rzeczywistym. Poczuj jego energię, doświadcz fizycznie istnienia jego krawędzi. Kiedy będzie on już solidny i kompletny zatrzymaj strumień wypływającej z ciebie energii. Odwróć dłonie ku ziemi i skieruj ją na powrót do siebie. Zamknij przepływ. "Strzep" dłonie - to konieczne.

Inwokacja

Inwokacja to akt metafizyczny. Nie tylko przywołuje do nas Boga i Boginię, ale również stymuluje nas, abyśmy mogli dostrzec boską cząstkę zawartą we własnym wnętrzu - nietykalną, niezmienną istotę, którą jest więź ze Starymi Ludźmi. Księgi magiczne zawierają zwykle kilka inwokacji. Pamiętaj, że improwizowane inwokacje,a najlepiej zapamiętuje się rymowane, są często znacznie mniej skuteczne niż najstarsze modlitwy. Nowe inwokacje trzeba wypraktykować skupioną praktyką, zwykle poleca się 100 tysięcy powtórzeń lub więcej, aby nabrały mocy.

Celebrowanie rytuału


Jeśli rytuał jest odprawiany podczas sabatu następuje on zazwyczaj po inwokacji. W czasie tych rytuałów nie musisz mieć poważnego wyrazu twarzy. Śmiech i swoboda w skupieniu pełni bowiem magiczną i rytualną funkcję. Przykładowo szczery i radosny śmiech z rzuconej klątwy może ją czasem skutecznie unieszkodliwić.

Pobudzanie energii

Jest to działanie o charakterze magicznym. Sięgając po magię bądź pewny potrzeby jej wypełnienia i emocjonalnego zaangażowania się w jej realizację. Pamiętaj najczęściej najprostsze zaklęcia są najskuteczniejsze. Magiczny krąg lub kula kumuluje moc w czasie pobudzania energii. Gromadząc ją dla potrzeb zaklęcia na jeden ze starych sposobów (taniec, wibrujący śpiew, wizualizacja) wyznawcy magii usiłują utrzymać moc w swoich ciałach zanim osiągnie ona punkt kulminacyjny. Gdy tak się staje następuje jej wyzwolenie i przesłanie w miejsce docelowe. Po zakończeniu magicznych zabiegów odpocznij chwilę.

Uziemianie mocy


Po wysłaniu energii, moc, która pozostaje w tobie zaczyna cię "rozpierać". Należy wówczas ją "uziemić". Weź szczyptę soli ki rozsyp ją wokół kręgu. Możesz także spróbować wizualizacji, nadając nadmiarowi energii postać purpurowej mgiełki, wypełniającej krąg i ciebie samego. Weź do ręki dowolnie wybrany obiekt (magiczny nóż, pentakl) i wyobraź sobie jak pochłania on tę nadwyżkę. Staraj się trzymać ten przedmiot w dłoni lewej, receptywnej. Odłóż ów przedmiot, kiedy krąg będzie już oczyszczony a ty powrócisz do normalnego stanu.

Podziękowanie Bogini czy Bogu (Loa, Deva)


Niektórzy z wyznawców magii nazywają tą część rytuału "pożegnaniem bóstw". Tak więc kończąc rytuał podziękuj bóstwom i poproś aby ponownie zaszczycili cię swą obecnością podczas kolejnego ceremoniału.

Przerwanie kręgu


Metoda ta jest uzależniona od tego w jaki sposób zbudowałeś krąg. Najłatwiej stosuje się zabieg następujący. Podziękuj bóstwom. Stań przed ołtarzem i wyciągnij przed siebie dłoń receptywną. Wyobraź sobie jak pochłaniasz wytworzoną przez krąg energię. W celu przecięcia kręgu możesz też zastosować magiczny nóż. Wyobraź sobie jak panująca w kręgu moc zostaje wessana przez jego ostrze. Niezależnie od metody podziękuj władcom czterech stron świata za ich obecność i poproś aby sprawowali pieczę również nad twoimi przyszłymi rytuałami.

Odpowiedz
#2
Cytat:Kiedy będzie już czysta zastosuj magiczną miotłę.

Zastosuj...co? : D

Rozsypanie ziół i soli raczej nie uwolni "energii soli" ani ziemi. Pomysł niegłupi (choć trochę na marne idzie to wcześniejsze zamiatanie i mycie podłogi), jeśli przemawia do nas samych. Pozwala skoncentrować się na rytuale, wczuć w klimat świętości. Ale sam w sobie fakt, że posypiesz podłogę solą nie sprawi, że jakaś magiczna energia soli ogarnie pokój.

Cytat:Wystarczy jedynie wsparte wizualizacją tradycyjne zamiatanie magiczną miotłą.

Przepraszam, ale mnie to jakoś bawi ^^'

Cytat:"Strzep" dłonie - to konieczne.

Dobrze jest wyjaśniać takie fragmenty. Bez tego dochodzi do sytuacji odklepywania rytuału, którego znaczenie kompletnie nie rozumiemy. Wykonujemy dziwne gesty, ale nie wiemy po co. W to przerodziły się np. msze kościelne.
Domyślam się, że ma to być gest zaznaczający przerwanie poprzedniego działania, oczyszczenia dłoni z "na energetyzowania".

Inwokacją przywołuje się nie tylko bogów. Poza tym jak piszesz "Boga i Boginię", to mam wrażenie, że w tej chwili rozmawiamy o wicca... A magia ceremonialna ani nie jest do niej przypisana, ani nawet się z niej nie wywodzi.

Cytat:zwykle poleca się 100 tysięcy powtórzeń lub więcej, aby nabrały mocy.

Bzdura. Już pomijając nawet to, że jestem całkowitą przeciwniczką odklepywania. To, co mi się teraz nasuwa na myśl, to "kłamstwo powtarzanie wystarczająco długo zmienia się w prawdę". Czy zalezy nam na życiu w kłamstwie? Nie od liczby powtórzeń zależy moc inwokacji.

Cytat:Niezależnie od metody podziękuj władcom czterech stron świata za ich obecność

Chyba mi się jakoś przegapiło w poprzednich akapitach moment przywoływania tych władców czterech stron świata...
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.