Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czarny mężczyzna
#1
Najmniej udokumentowanym zjawiskiem jest zjawisko czarnego człowieka. Ciągle pojawia się owa postać i to nie tylko dzieciom. Najczęściej nocą, ubrana na czarno, z albo bez kapelusza. W niektórych przypadkach mówi się też o widzeniach w ciągu dnia.

[Obrazek: schwarzermann.jpg]
Czarny mężczyzna.
Ciągle się o nim wspomina.

O korzeniach tego zjawiska mogą mówić tylko teorie.

Na przykład, że są to dusze martwych grabarzy i ich pomocników, którzy pracowali w średniowieczu podczas epidemii i zbierali ofiary jej chorób. Większość z nich zmarła poprzez szybko postępującą chorobę.

Dzisiaj też poszukują ofiary epidemii?

[Obrazek: schwma.jpg]

Niektóre przekazy mówią o tym, że rozchodzi się tu o ostrzeżenie przed katastrofą.

Oto przykład:

Dwie dziewczyny z ciekawości postanowiły wezwać duchy poprzez przesuwanie szklanki. Podczas przygotowań dziewczynom objawia się czarno ubrana postać za oknem. Praktycznie niemożliwe, gdyż mieszkanie znajduje się na 3 piętrze domu wielorodzinnego. Po tym jak nastolatki uspokoiły się i nawzajem wmówiły sobie, że to tylko przywidzenie, dokończyły przygotowania do seansu. Znowu pojawia się postać, tym razem w mieszkaniu. Przerażone przerywają swoje plany. Postać już więcej się nie pojawia.
Było to tylko ostrzeżenie?


Jednak w większości przypadków postać pojawia się bez rozpoznawalnego powodu. Tak szybko jak się pojawia, tak szybko też znika.
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
#2
Może to Ci sami osobnicy, którzy uważani są za stróży kontinuum czasoprzestrzennego? Ci, którzy nazywani są Obserwatorami. Być może te dziewczyny miały zamiar wywołać coś co by zaburzyło równowagę świata...
Nie ma prawa ponad Czyń swoją wolę. (AL III:60) - Aleister Crowley
Odpowiedz
#3
Jeżeli są tylko obserwatorami to niewolno im ingerować w czyjeś dokonania .
Co do czasoprzestrzeni i ich strażników ,to mnie zaciekawiłeś był bym uradowany gdybyś rozwinął temat Happy
Odpowiedz
#4
Podchodzi mi to bardziej pod cienistego, szczególnie akcja ciemnego mężczyzny z kapeluszem, którego osobiście spotkał Marcin.

Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.