chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

filter_list
Deja Vu
Autor Wiadomość
dan007 Offline
Użytkownik

Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 0
RE: Deja Vu 08.06.2012, 07:38    #11

Ja mam dokładnie tak samo gron, z tym przewidywaniem Happy Czasem to nawet bardzo pomaga.

4.2 Treść graficzna powinna mieć maksymalnie 400 pikseli szerokości i 100 pikseli wysokości;

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
Resner Offline
Czuwający

Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 46
RE: Deja Vu 08.06.2012, 08:57    #12

Wy chyba mylicie przewidywanie z Deja Vu.
Są różnice.

Doskonałość nie jest taka jak to określił Kuźdapyr. Chodzi o zdobycie możliwie najszerszego pola doświadczeń na Ziemi. Inaczej inkarnacje nie miały by sensu.

GG -39549237
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Reputacja: 47
RE: Deja Vu 08.06.2012, 09:28    #13

Jeśli chodzi o mnie to nie mylę, bo widzę i znam różnicę. A jeśli gdzieś wspomniałam to na pewno nie mówiąc o jednej i tej samej rzeczy. Przewidywanie swoją drogą, to nie ma nic wspólnego z teoretyczną "ścieżką rozwoju" tylko jest po prostu i już.
Dla mnie to norma, że wiem, że jak się próbuję umówić w jednym miejscu to mam iść gdzie indziej bo druga osoba zabłądzi i tam właśnie trafi. Albo nie muszę się śpieszyć na autobus bo wiem, że się akurat spóźni 7 minut. Czy rzucam leniwie znajomej "Przestań tak paplać na niego i tak nie minie miesiąc jak będziecie parą" bla bla bla. A deja vu to wiadomo, przebłysk, że coś już się robiło, dotyczący tu i teraz, wrażenie, że się coś powtarza, czasem to jednak sięga sekundę, dwie dalej i przeżywa się coś co niemal równolegle się dzieje. No i jak na początku było wspomniane - nie skupiam się "olaboga deja vu jaka heca u lala" tylko wykorzystuję tą przewagę 1-2 sekund... Nie wiem jak inni. Ale siebie wyłożyłam jak prosto tylko można :P
dan007 Offline
Użytkownik

RE: Deja Vu 08.06.2012, 10:06    #14

Podam przykład z kolegą; gadamy sobie a nagle... deja vu. Wiem co zaraz powie. I nie w formie przewidywania, po prostu wiem co kiedyś powiedział powie i teraz.

4.2 Treść graficzna powinna mieć maksymalnie 400 pikseli szerokości i 100 pikseli wysokości;

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
Falka Offline
Przybysz

Dołączył/a: 12 2011
RE: Deja Vu 22.06.2012, 14:21    #15

To może też powiem, co myślę. Deja vu miałam już wiele razy, może nie jest to na porządku dziennym, ale zdecydowanie więcej niż kilka razy w życiu tego doświadczyłam. Myślę, że żadne tłumaczenie tego zjawiska nie jest pewnie, to jedna z zagadek dziwnych istot, jakimi jesteśmy. Ja jednak osobiście mam inny pogląd. Nasz umysł, podświadomość mają ogromny potencjał, którego używamy tylko w maleńkim odsetku. Gdzieś tam, głęboko dostrzegamy, widzimy, słyszymy, czujemy, WIEMY więcej. Być może wiemy wszystko, sami znamy swoją przyszłość, która jest ukryta głęboko w nas samych. Być może czasem podświadomość robi nam psikusa i wysyła jakiś sygnał o czymś co ma się stać, dokładnie w momencie gdy to się dzieje, czemu towarzyszy uczucie 'już to kiedyś przeżyłem/am', małe spięcie i zanik różnicy między przyszłością a przeszłością. Dzieci to istoty o umyśle niezapchanym normami, faktami, wiedzą, dlatego tez postępują pewnie, tak jak to ktoś wcześniej napisał. Być może to pomysł ciut wydumany czy coś, ale po paru przemyśleniach na temat uczucia deja vu, doszłam do takiego właśnie wniosku. Uśmiech
Marcelo Offline
Arcymistrz

Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: Deja Vu 22.06.2012, 14:50    #16

Dzisiaj spotkało mnie owo uczucie i to nie pierwszy raz. Powiem, że jest to ciekawy "stan" i dosyć dziwny. Właściwie dawniej nie pomyślałbym, że deja vu będzie przydarzało się często, a teraz zupełnie na odwrót.

Czytałem, że były przeprowadzane badania, gdzie komputer losowo wyświetlał, bądź też zapalał, dany punkt. Umysł człowieka nie mógł wiedzieć, co się zapali skoro nie było żadnego algorytmu, wzoru itd. Ku zaskoczeniu zdarzały się przebłyski, gdzie umysł wiedział co się zapali. Być może, że Deja Vu działa w podobny sposób.

Inkwizycję czas zacząć!
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy

Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
RE: Deja Vu 22.06.2012, 17:09    #17

Też coś takiego oglądałam. Komputer losowo pokazywał ładne obrazki i związane z przykrymi przeżyciami. I tuż przed pokazaniem tego negatywnego obrazka w mózgu człowieka coś się działo, jakby wiedział co za chwilę będzie. Bardzo ciekawe doświadczenie Uśmiech

The Tarot Reader
rina Offline
Przybysz

Dołączył/a: 05 2014
RE: Deja Vu 16.05.2014, 23:52    #18

Ja też mam czasami Deja Vu np. mam sny, które po jakimś czasie się wydarzają ale dowiaduje się tego potem jak to już się stanienie umiem przwidziec co możecie mi na to poradzic.

Były już kilka takich przypadków opisze tylko jeden.

2 lata temu śnił mi się wypadek na skutarze po 2 latach się to spełniło ale przypomniałam to sobie dopiero wtedy gdy to już się stało wcześniej nie umiałam tego przewidziec.

Mam więcej takich snów, ale nie wiem kiedy się one wydażą proszę o pomoc co mogę zrobic by przewidziec za nimto się stanie
Marcelo Offline
Arcymistrz

Dołączył/a: 10 2010
Reputacja: 55
RE: Deja Vu 17.05.2014, 12:29    #19

Bardziej podchodzi to pod kryteria Snów Proroczych Uśmiech

Wydaje się, że głównym problemem tutaj jest brak pamięci do snów dlatego trzeba zacząć od ćwiczenia pamięci. Najprościej jest prowadzić tzw. dziennik snów, czyli spisywać codziennie po obudzeniu każdy zapamiętany sen tak, aby później bez problemów do nich wrócić.

Planowałem wrzucić ostatnio kilka "dziwactw" umysły typu Deja Vu tylko jak zwykle brak czasu...

Inkwizycję czas zacząć!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości