chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Duch prostytutki w hotelu Dumas (USA)
Autor Wiadomość
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy
*******

Posty: 452
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
Duch prostytutki w hotelu Dumas (USA) 27.03.2012, 20:20    #1

[Obrazek: 200px-Dumas_Brothel%2C_Butte%2C_Montana.jpg]
Brothel Dumas (dawniej Hotel Dumas) był znanym domem publicznym w Butte w stanie Montana w Stanach Zjednoczonych. Położony w samym sercu Uptown Butte, został ogłoszony najdłużej działającym domem publicznym Ameryki. W rzeczywistości, Dumas (czyt. doo-muhs) działał od 1890 do 1982 roku i był największym, najwspanialszych i najbardziej znanym domem publicznym wśród wielu znajdujących się w tętniącej życiem dzielnicy czerwonych latarni Butte. Budynek jest jednym z wielu budowli Butte wymienionych w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym.

Historia Prostytutki Eleonore

8 lutego 1955 roku Madame Knott Elenore z domu publicznego Dumas podjęła decyzję, aby zmienić swoje życie. Zdecydowała się uciec ze swoim kochankiem i zacząć wszystko od nowa.
Jej kochankiem był żonaty biznesmen. Eleonor długo i cierpliwie czekała z walizką w ręku, jednak luby nigdy się nie pokazał. Kobieta została odnaleziona następnego dnia rano, w pokoju numer 19 domu publicznego Dumas. Zmarła z przedawkowania tabletek nasennych i spożycia alkoholu. Eleonor posiadała wiele cennych rzeczy, dóbr ziemskich, w tym prawie nowego czerwonego Cadillac'a, złoto, diamentową biżuterię, sporą ilość gotówki, nowy motocykl Harley Davidson , który dopiero co kupiła i chwaliła się niedawno nim swoim przyjaciołom. Po jej śmierci żadna z tych rzeczy nie została nigdy znaleziona lub zgłoszona jako część jej majątku.

Od tamtego czasu, pracujące dziewczęta z Dumas zgłaszały codziennie po kilka razy, że widziały ducha Eleonor z walizką w ręku. Bez wątpienia wciąż czeka na swojego kochanka. Właściciel, który kupił Dumas w 1990 roku sam twierdzi, że spotkał jej ducha wiele razy. Eleonore straszy również wielu odwiedzających, ponadto można zobaczyć ją na wielu zdjęciach (orby, mgła itd).

W Dumas byli również badacze zjawisk paranormalnych i orzekli że są tam przynajmniej dwa duchy.


Zdjęcie "najnowsze", z 21.02.2011 r, orby
[Obrazek: orbs123.jpg]

[Obrazek: Ghost_Pkotos_002_%282%29.jpg]
Jedna z najlepszych zdjęć duchów zrobionych w Dumas. Łowca Duchów Stephanie Rowland z Bothel, Washington. mówi, że tej kobiety nie było w Dumas, gdy przeprowadzali swoje badanie! Inną rzeczą jest ściana na której widać tapetę, podobno w tym miejscu nie ma tapety!
[Obrazek: Dumas_Ghost_Pkotos_003_%283%29.jpg]


Jednym z najwspanialszej zdjęć wykonanych do tej pory w Dumas. To zdjęcie zostało zrobione w piwnicy domu publicznego Dumas przez przewodnika. Nie zostało zmienione w jakikolwiek sposób. Widać tutaj wiele orbów, ale po bliższym przyjrzeniu, można zauważyć, coś co wygląd jak szalik / bandana na podłodze, a także, co wydaje się być twarzą kobiety. Jednak na podłodze nie ma nic w rzeczywistości.
[Obrazek: moreorbs1.JPG]
A poniżej zdjęcie ze zmienionym kontrastem by lepiej ukazać ducha - twarz oraz szalik
[Obrazek: scarf1a1a.JPG]


Zdjęcie zrobione na zewnątrz Hotelu Dumas
[Obrazek: plasma1.JPG]Oto dwa różne zdjęcia zrobione z Dumas, przewodniczce w piwnicy. Na pierwszym zdjęciu wydaje się jakby w obiektyw złapało się ramię ducha (jak twierdzą właściciele hotelu), na 2-gim zdjęciu już nic nie ma
[Obrazek: nroom1.JPG]
[Obrazek: nroom2.JPG]

A poniżej kilka niewyjaśnionych zdjęć:
Bujająca się zapalona żarówka
[Obrazek: backalleycrib.JPG]
[Obrazek: light1.JPG]


Przykłady orbów (tu jestem ciekawa waszych opinii - dop.evell)
[Obrazek: 2008_0830khljh0024.JPG]
[Obrazek: 2008_0830khljh0014.JPG]
[Obrazek: 2008_0830khljh0015.JPG]


Stare zdjęcie pewnej pary, podobno na negatywie także zostało to uchwycone.
[Obrazek: ghost2.jpg]

Oto zdjęcie zrobione w podziemiu Dumas, dziwnych zjaw. Autor zdjęcia twierdzi, że są na nim dwie postaci i kolorowe światła promieniującym z drzwi i sufitu! Kobieta jest po lewej stronie. Wydaje się mieć dużą fryzurę i może także kapelusz. Mężczyzna jest nieco wyższy i chyba na nią patrzy.
[Obrazek: ghost1.jpg]
[Obrazek: f64ed1793ed801a1.jpg]

A to jeszcze jedna ciekawostka. 7 marca 2001 roku Rudy (imię zapewne pracownika) znalazł w korytarzu kolejny tunel (mniemam, iż tam ich sporo znaleźli). Jego wnuk zrobił mu zdjęcie gdy stał w tym tunelu. Po czym odsunęli źródło światła i zrobili kolejne zdjęcie. Niesamowite jest to, że na drugim zdjęciu wcale nie widać Rudiego a tylko mgłę.
[Obrazek: Rudy+in+Shaft.jpg]
[Obrazek: Ghost+in+shaft.jpg]

źródło

The Tarot Reader
Janek Offline
Łowca Duchów
Zasłużeni

Posty: 150
Dołączył/a: 11 2011
Reputacja: 13
RE: Duch prostytutki w hotelu Dumas (USA) 28.03.2012, 14:44    #2

No cóż, dwa zdjęcia przedstawiające skupiska orbów (te w korytarzu) są trudne do wyjaśnienia, wygląda to identycznie jak zrobienie zdjęcia dmuchając na zakurzony mebel. Pierwsze zdjęcia, "najnowsze" przedstawia "orby" które wychodzą mi na co drugim zdjęciu, fajnie wiedzieć, że za granicą są tak bardzo podekscytowani na ten temat. Kolejną zagadką jest to zdjęcie zjaw w podziemiu Dumbas.... zalatuje mi to ciężko pareidolią Uśmiech Zdarzenie z mgłą jest chyba najciekawszą "fazą" w tym artykule Uśmiech Dziwie się że badacze zjawisk paranormalnych nie próbowali sesji EVP na przykład, lub ogólne przeprowadzenie pełniejszego śledztwa. Tak czy siak, artykuł fajny Uśmiech Pozdrawiam!


Trismegistos Offline
Mercurius ter Maximus
Zasłużeni

Posty: 284
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 36
RE: Duch prostytutki w hotelu Dumas (USA) 29.03.2012, 17:40    #3

Na necie jest parę sesji EVP z tego hotelu
Janek Offline
Łowca Duchów
Zasłużeni

Posty: 150
Dołączył/a: 11 2011
Reputacja: 13
RE: Duch prostytutki w hotelu Dumas (USA) 29.03.2012, 17:58    #4

Trzeba było podać linki do tych domniemanych evp gdyż jakoś znaleźć nie mogę.


dragus Offline
Przybysz

Posty: 12
Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 0
RE: Duch prostytutki w hotelu Dumas (USA) 05.05.2012, 02:48    #5

ja też nie znalazłem tych sesji :/


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości