Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziury wiertnicze w Egipcie
#1
15 kilometrów oddalony od piramidy Cheopsa leży Abusir, tam były obrabiane bloki diorytu. Dioryt jest bardzo twardą skałą plutoniczną. W tej twardej skale, twardszej od granitu, zostały wywiercone przez starożytnych Egipcjan owalne dziury. Jak możliwe było obrabianie takiego kamienia?

[Obrazek: kernbohrung.jpg]

Dziury te wyglądają jak teraźniejsze dziury wiertnicze. Dla dzisiejszego pracownika, żeby mógł wiercić w kamieniu, potrzeba jakiegoś napędu i specjalistycznych narzędzi. Czy Egipcjanie mogli posiadać taką technikę, która była bardzo dokładna i precyzyjna? Wwiercenia są bardzo proste i można w nich rozpoznać milimetrowe obroty. My znamy te wiercenia od 1898 roku, a starożytni Egipcjanie mogli je zastosować lata przed nami?

Egipcjanie dla tych wwierceń musieli posiadać bardzo dobrą technikę, nawet sobie nie wyobrażamy jak dobrą. Jednak skąd wzięli wiedzę potrzebną im do rozwinięcia takiej techniki? Po pierwsze trzeba mieć odpowiednie narzędzia, na przykład diamentowe wiertło, po drugie trzeba mieć odpowiednią aparaturę do właściwego prowadzenia. Skąd Egipcjanie mieli takie narzędzia?
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.