chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
EFT - Emotional Freedom Techniques
Autor Wiadomość
Anariela Offline
Zbuntowany Anioł

Posty: 92
Dołączył/a: 04 2012
Reputacja: 20
EFT - Emotional Freedom Techniques 21.06.2012, 12:53    #1

EFT - Emotional Freedom Techniques

[Obrazek: tapping-points.jpg]
Prosta i bezbolesna metoda opukiwania punktów meridianowych. Polega na dopasowaniu do swoich potrzeb 1-minutowego Przepisu Podstawowego, czyli prostego przepisu na rozszerzenie Twojej emocjonalnej wolności. Kolejny krok to wypowiedzenie afirmacji zawartej w ustawieniu oraz zdania przypominającego, które nakierowuje uwagę na Twój problem. Następnie wykonuje się tyle serii powtórzeń, ile jest koniecznych do całkowitego usunięcia problemu.

Pozbędziesz się lęków, złości, smutku, depresji i wszystkich innych negatywnych emocji, które nie pozwalają Ci na pełne zrealizowanie Twojego potencjału. A po drodze, możesz również uwolnić się od migreny, astmy, bólów różnego pochodzenia i znacząco zredukować całą listę innych fizycznych dolegliwości.

Stosując metodę EFT, musisz określić stopień dolegliwości swojego problemu na 10-stopniowej skali (gdzie „10” oznacza maksymalne natężenie, a „0” brak problemu). Dzięki temu zyskujesz punkt odniesienia, który pozwoli Ci ocenić Twoje postępy. Możesz na przykład zacząć od poziomu 6, a potem poprzez stosowanie formuły Przepisu Podstawowego przesunąć się na 3, następnie na 1, i na końcu osiągnąć poziom zerowy.

Natężenie problemu musisz mierzyć w chwili, kiedy o nim myślisz, a nie wtedy, kiedy dany problem faktycznie mógłby zaistnieć. Pamiętaj o tym, że Przepis Podstawowy eliminuje zaburzenia w Twoim systemie energetycznym w chwili, kiedy one istnieją, czyli wtedy, kiedy jesteś skoncentrowany na myśleniu o swojej dolegliwości.

Oto przykład objaśniający istotę EFT. Załóżmy, że osoba o imieniu Mary boi się wody. Kiedy doświadcza strachu, przepływ energii przez meridian związany z żołądkiem jest zakłócany. To właśnie ta nierównowaga w energii stanowi przyczynę jej emocjonalnych zaburzeń. Opukiwanie miejsca pod oczami spowoduje wysłanie impulsów przez meridian i zlikwidowanie zakłócenia. Po tym, w jej ciele zapanuje równowaga energetyczna. Kiedy meridiany energetyczne zostaną zrównoważone, uczucie strachu minie.

EFT to metoda zarówno dla laików, jak i profesjonalistów. Jako metoda łatwa, efektywna i przynosząca niesamowite rezultaty – coraz częściej stosowana jest przez lekarzy.

Źródło

Uwierz w Anioły, nawet jeśli ich skrzydła są czarne
Uwierz w Diabła choćby na jego rogach spoczywała płonąca aureola

[Obrazek: 66749888.jpg]
Trismegistos Offline
Mercurius ter Maximus
Zasłużeni

Posty: 284
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 36
RE: EFT - Emotional Freedom Techniques 22.06.2012, 06:43    #2

CO do "Pozbędziesz się lęków, złości, smutku, depresji i wszystkich innych negatywnych emocji"
Bez negatywnych emocji (jak to ujęłaś :P) nie było by pozytywnych Happy
Bez Strachu nie było by odwagi,
Bez smutku nie zazna się szczęścia,itd.

No ale oczywiście EFT może się przydać osobom Które mają rożnego rodzaju fobie.

†aequam servare mentem †


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości