chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Imię
Autor Wiadomość
Resner Offline
Czuwający
Zarejestrowany
***

Posty: 349
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 46
Imię 27.04.2012, 12:33    #1

Jest Tobą, pasuje do Ciebie, chroni cię i daje ci Istnienie.
Każdy z nas ma prawdziwe imię- jedyne i niepowtarzalne dane nam przez Najwyższego gdy tworzył naszą duszę. Jest najpotężniejsze- reszta się praktycznie nie liczy.

Lecz takie Imię daje Ci władzę nad tą osobą. Dzięki niemu możesz zmusić by człowiek ci służył czy poniósł śmierć. Jednak by je odkryć musisz dogłębnie poznać życie tej osoby- cel jego istnienia, charakter...itd.
A przecież sami ledwo znamy siebie samych.

Dlatego przybieramy kolejne imiona. Warstwami układają się zasłaniając prawdziwe Imię przed Złym Okiem. W ciągu całego życia zbieramy nawet kilkadziesiąt. Jedne są cenne, inne tylko przy okazji się do nas przylepiły.
[Obrazek: 385507081219301618883424.jpg]
Jest mnóstwo horoskopów które mówią o Tobie pod dyktando imienia nadanego ci przez rodziców. Czasami nadają ci dwa, a na bierzmowanie zyskujesz kolejne. I tak do końca życia. Następne wcielenia i kolejne imiona. i gubimy w końcu te prawdziwe.
[Obrazek: imie-dla-dziecka.jpg]

Czujemy w sobie pustkę. Więc zaczynamy poszukiwać utracone Imię. Szukamy poprzez medytację, poprzez zrozumienie siebie...
W końcu je odkrywamy. Tak blisko że aż się dziwimy że mogliśmy myśleć iż je straciliśmy.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRfKOoPzhk9dsuC6Y9RYQu...sXahPC4WVg]

Wyjaśnienia

* Imię nadane nam przez rodziców jako pierwsze kształtuje nas na jedno wcielenie. Jesteśmy tym czym się nazywamy.

* Nie istnieje żadna rzecz bez Imienia. Bo ono jest Słowem a od Słowa wszystko pochodzi i nic co nie ma Słowa w sobie zaistnieć nie może.

* Imię serwitora daje ci kontrolę nad nim bo jest jego jedynym. Jednak gdy zyska on świadomość zmieni swe imię i będzie coraz trudniej go nagiąć do swej Woli z każdą kolejną jego zmianą.


ISTOTY
Dlaczego łatwiej jest przywołać demona niż anioła?
Otóż dlatego iż one działają tylko za zgodą Boga. Nie pokażą ci się choćbyś ich zaklinał jeśli Bóg nie pozwoli.

U demonów jest łatwiej bo to ułatwia im pracę.
Dlatego trzeba zachować ostrożność przy wymawianiu ich imion.
Najlepiej jest nie poruszać tematów ich istnienia.

Duchy- zwykle pojawiają się w nocy o późnych godzinach.
Rozmowa o duchach o pierwszej rano może skończyć się nerwowo.

GG -39549237
Trismegistos Offline
Mercurius ter Maximus
Zasłużeni

Posty: 284
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 36
RE: Imię 27.04.2012, 12:41    #2

Co do prawdziwego imienia masz racje. Ale imiona demonów zostały wypaczone przez czas. Byłby problem z odkrycie ich prawdziwych imion Happy

†aequam servare mentem †
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.04.2012, 12:43 przez Evell.)
Resner Offline
Czuwający
Zarejestrowany
***

Posty: 349
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 46
RE: Imię 27.04.2012, 12:48    #3

Wiara ludzi narzuca im kajdany w postaci np. imion.
Ponadto nie wiesz że zwykłe demony są tworzone poprzez ludzi, ich wiarę i ich nasienie.
Więc imiona są prawdziwe- w pewnym sensie.

GG -39549237
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Posty: 257
Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 47
RE: Imię 24.05.2012, 21:49    #4

Nie chcę nic mówić, ale pierwsze akapity jak dla mnie są regułką zerżniętą od Paoliniego ("Eragon") i niczym więcej.
Imiona jakie mamy nadane od urodzenia zależne są od środowiska w jakim żyjemy. Ludzi teraz jest znacznie więcej jak te kilka tysięcy lat temu. Chociażby to wpływa na to, że coś jak "prawdziwe imię" które mamy od rzekomo pierwszego wcielenia jest w gruncie rzeczy mało realne. Bo imiona te musiałyby być dość skomplikowane, nadane w pierwotnym, jednym języku a nawet przełożenie ich na języki współczesne już zabierałyby im tę "moc".
Takie "prawdziwe imię" musiałoby więc nie być słowem, a symbolem, myślą czy nieznanym innym kształtem, kolorem, czymkolwiek co byłoby w stanie być wszędzie a jednocześnie być wyjątkowe i diametralnie różne od swoich "braci i sióstr" których w obecnych czasach jest kilka miliardów.
Bardziej prawdopodobne jest, że rzekome "prawdziwe" imię właśnie byłoby zlepkiem niewerbalnych myśli czy doznań jak słowem które dałoby się zapisać w jakimkolwiek istniejącym języku, piśmie.

Obecnie ludzie sami sobie nadają często kilka dodatkowych imion, które, jeśliby z nimi dobrze pracować potrafią mieć faktyczny, jakiś energetyczny stan (tutaj nawet pseudonimy czy całe tytuły, bowiem niektórzy potrafią się przedstawiać zlepkiem na prawdę niezwykłych imion czy nazw) i podobnie jak z własnymi amuletami - nasza wiara w moc imienia, rzeczywiście nadaje tą siłę...
Tylko jak w przypadku amuletów działa zbiorowa wiara w ich moc tak co do naszych "prywatnych" imion (o których zdarza się nawet nie mówić innym) zadziałać możemy tylko my sami.
Resner Offline
Czuwający
Zarejestrowany
***

Posty: 349
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 46
RE: Imię 25.05.2012, 08:31    #5

Mało realne mówisz że mało pasujące do tej rzeczywistości?
Czy twoje imię "Gron" nie przybrałaś bo jakoś do Ciebie pasuje?
Pierwsze imię nie jest nadawane przy pierwszym wcieleniu- tylko podczas tworzenia się duszy.
Masz rację- tłumaczenia nic nie dadzą Uśmiech
Imię jest osobistą wibracją a wszystko co istnieje musimy być nazwane- to jedno z pierwszych Praw Tworzenia. Opisuje całą twoją istotę w pełni a nie tylko charakter czy wygląd.

Tutaj także masz racje. Brawo. Lecz każda rzecz, istota czy substancja we wszechświecie ma własną wibrację- niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju. Dlatego uważam iż Imię istnieje i ma w sobie moc nawet jeśli się w nią nie wierzy. Wtedy tylko następuje konflikt prawd i mała wojenka co jest silniejsze- słowo czy wola człowieka.

GG -39549237
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Posty: 257
Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 47
RE: Imię 25.05.2012, 14:30    #6

(25.05.2012, 08:31)Enoch napisał(a): Tutaj także masz racje. Brawo. Lecz każda rzecz, istota czy substancja we wszechświecie ma własną wibrację- niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju. Dlatego uważam iż Imię istnieje i ma w sobie moc nawet jeśli się w nią nie wierzy. Wtedy tylko następuje konflikt prawd i mała wojenka co jest silniejsze- słowo czy wola człowieka.

Dlatego właśnie, powiedziałam, że "imię" to jest tylko umowne (upraszczająca zrozumienie przenośnia) bo nie są to słowa znane nikomu w żadnym z istniejących obecnie języków. Tylko właśnie, wibracje Mruga2
A do "Gron" idzie się przyzwyczaić. Tworzenie go było dość... Ludzkie. Nawet dziecinne :-D

Czyli takie prawdziwe imię to coś bardzo skomplikowanego, patrząc oczami zwykłego śmiertelnika. A dotarcie do tej pierwotności BA, zrozumienie jej - no właśnie Mruga2
Kuźdapyr Offline
Atomowy Mag

Posty: 105
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 7
RE: Imię 31.05.2012, 01:04    #7

Tak prześledziłem Waszą dyskusję, i rzeczywiście, zauważyłem że wygląd, charakter i inne cechy rzeczy, przedmiotu bądź osoby zależą w dużej mierze od tego jak to jest nazwane. I z tego co widzę, to nie tylko imiona, ale każda nazwa, niekoniecznie Imię kształtuje właściwości danego obiektu. Nawet odkąd sam używam swojego nicku jaki tu widać, oraz po tym jak posiadłem "Magiczne Imię" zauważyłem że zaszły we mnie pewne zmiany, a właściwie żadne zmiany tylko wzmocnienie tego co jest, z czego jestem wielce uradowany :P Co ciekawiej mój nick to pierwotnie była nazwa państwa które sobie wymyśliłem, a odkąd "forumuję" to gdy ktoś wymawia "Kuźdapyr" to czuję że ta nazwa odnosi się wyraźnie do mnie, czasem nawet bardziej niż do tego państwa Happy

[Obrazek: kudapyrbanner2.jpg]

AVE JA!
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Posty: 257
Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 47
RE: Imię 31.05.2012, 14:30    #8

Tu przyznam Ci rację. Osobiście działam pod kilkoma pseudonimami. Niezależnie czy w świecie realnym, w sieci, czy przy ogólnie czymkolwiek - pseudo pod jakim się kryjemy rzeczywiście jest jakby "maską".
W jednym wydaniu z automatu wykazujemy pewne cechy, w drugim natomiast z automatu są one jakby w "zaniku". Tak samo można wiedzieć jak traktować rozmówcę, gdy się do nas odezwie w konkretny sposób (którym z tych 'imion').
Też od lat jestem dość silnie, emocjonalnie związana z jednym czy dwoma nickami, inne z kolei choć jeszcze dłużej mnie "odpychają" bo ich wybieranie było raczej na odwal się i do tej pory nie czuję jakoś więzi. Chcąc nie chcąc myślę, że każdy żyje pod co najmniej jedną taką maską...
Kuźdapyr Offline
Atomowy Mag

Posty: 105
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 7
RE: Imię 31.05.2012, 23:52    #9

Owszem racja, pseudo jest maską, którą sami stworzyliśmy i w której jest nam wygodnie i naszym zdaniem "fajnie wygląda". Też używam różnych "masek" w necie, i moje zachowanie zależy od tego spod której maski działam. Przykładowo na YouTubie mam zupełnie inne pseudo, kompletnie wydziwione, i pisząc coś z YouTuba, komentarze albo walcząc z trollami czuję się nieco inaczej, a słowa są jakby inne niż te które bym wygenerował używając pseudo takiego jak tutaj :P

Poza tym odbiegając nieco od tematu, "maską" która do nas pasuje lub nie, oprócz imienia są także ubrania czy nawet biżuteria, one też modyfikują nasze ruchy, zachowanie, słownictwo, wpływają na interakcje z otoczeniem itp. Ale to tylko takie drobne spostrzeżenie Mruga2

[Obrazek: kudapyrbanner2.jpg]

AVE JA!
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Posty: 257
Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 47
RE: Imię 01.06.2012, 16:25    #10

Teatr zwany życiem.

Fakt. Zresztą właśnie nawet ubiór czy przedmioty jakimi się otaczamy w pewnym stopniu nas definiuje, nawet jeśli tylko wizualnie. To też jest swego rodzaju "imieniem" szczególnie, gdy nieznajomi są w stanie nas określić jednym słowem.
Jeśli się uprzeć to takim imieniem są też "nazwy" takie jakby chociaż dres, metal, plastik. W pewnym stopniu to nas definiuje, zazwyczaj nie tak jakbyśmy chcieli aczkolwiek jak się taka łatka do nas przyczepi, takie "imię" to zmienia się postrzeganie nas przez innych.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości