Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak interpretowac sny
#1
Zanim przystąpimy do samodzielnego badania i interpretowania marzeń sennych, powinniśmy wziąć pod uwagę następujące uwagi, które mogą być wielce pomocne w zapamiętywaniu treśćci wizji pojawiających się we śnie;

1 - Natychmiast po przebudzeniu należy zapisać motyw snu, starając się unikać upiększeń i ozdóbek, a poprzestać na bardzo dosłownej i rzetelnej relacji.

2- Pamiętajmy że to co pozostało z marzenia sennego w naszej pamięci lub raczej świadomości, jest tylko niewielkim fragmentem jego całości.
Mamy zatem do czynienia jedynie z ułamkiem tego, o czym pragnie "poinformować" nas podświadomość.

3- Snów które wciąż powracają lub stanowią kontynuację innych marzen sennych, nie należy traktować jako odrębnej i zamkniętej całości, a raczej jako swoisty serial.

4- Podczas analizy marzenia sennego powinno sie brać pod uwagę większą ilość symboli, gdyż interpretacja tylko jednego z nich, wyodrębnionego z kontekstu, może zafaszować obraz całego motywu.5- Opisy symboli stanowią jedynie propozycję, która ma wskazać waszej fantazji odpowiedni kierunek.
Nie zapominajcie, że treści marzeń sennych wywodzą się z indywidualnych doświadczeń i wspomnień oraz odzwierciedlają osobiste nadzieje, lęki i problemy.

6- Każdy symbol występujący w marzeniach sennych jest wieloznaczny i może byc tłumaczony na kilka sposobow.
Z tego wzgledu, osoby mające taki sam sen, bedą go interpretować w calkowicie odmienny sposób.

7- Podczas tłumaczenia snów jesteśmy zdani na subiektywne wypowiedzi i odczucia osoby, która miała sen, dlatego też powinniśmy dokładnie poznać jej sytuację życiową, a zwłaszcza istotne dla niej problemy i zdarzenia, gdyż to pozwoli nam na bardziej przejrzyste zrozumienie obrazu sennego.
Pomocne mogą byc odpowiednio dobrane pytania, które ułatwią nam wniknięcie w psychikę osoby zainteresowanej, co umożliwi właściwą , to znaczy najbliższa prawdzie interpretację symboli

8- Najlepiej jeśli będziemy postępować w następujacy sposob;
Po wysłuchaniu treści marzenia sennego, poprośmy osobę która miała sen, aby opowiedziała o swojej aktualnej sytuacji życiowej, koncentrując się na wydarzeniach poprzedzających sen.
Jeśli strategia ta okaże się mało skuteczna, warto sięgnąć do przeszłości śniącego, gdyż właśnie w niej znajduje się najprawdopodobniej punkt wyjścia wizji sennej.
Po tym zabiegu należy raz jeszcze wysluchać uważnie treści snu, uwzgledniając wszystkie istotne szczegóły.
Po zinterpretowaniu poszczególnych symboli, powinniśmy nawiązac do realnych zdarzeń z życia naszego rozmówcy, wskazując na widoczne paralele.


opracowane na podstawie- WIELKA KSIĘGA SNÓW.-Georg Fink
Męczą mnie głosy których słowa są puste.
Drażnią spojrzenia, gdzie pycha we wzroku..
Szukam zwyczajnej ludzkiej prostoty - jasnej jak promień, ciepłej jak dotyk...
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.