Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompleks piramid w Gizie
#1
Trzy piramidy z Gizy są dla nas nadal zagadką i to po tysiącach lat od ich powstania. Jak Egipcjanie mogli wybudować takie budynki? W jaki sposób zostały wybudowane według nieba i zbiorów gwiazd?

[Obrazek: piramidyzgizy2009013119.jpg]

Prawdopodobnie piramidy zostały budowane od tylnych części, do tego budowniczowie obserwowali okołobiegunowe gwiazdy, i ułożyli budowle według tych ciał niebieskich. Kamienie budulcowe były najpierw przez tysiące mężczyzn z młotkami i miedzianymi dłutami przygotowywane w kamieniołomach, a później transportowane kilkanaście kilometrów na miejsce budowy. Granit do budowy wnętrz był transportowany statkami Nilem około 650 kilometrów. Piramidy zostały wybudowane tak precyzyjnie, że nawet dzisiejsi fachowcy są pod wrażeniem.

Istnieje też teoria, że piramidy są ucieleśnieniem kalendarza składającego się z 365 dni, a nawet odzwierciedlają odległość Ziemi do Słońca w prędkości światła. Największa piramida miała także służyć za coś w stylu obserwatorium. Stwierdzono, że piramidy zostały wybudowane według wschodu i zachodu, a także według ważniejszych gwiazd. Wnętrze zostało perfekcyjnie wybudowane w stronę północną i południową tak jak korytarze i tunele. Jak było możliwe budowniczym tak precyzyjnie obliczyć odległości i to ponad 4000 lat temu? Tak precyzyjnie można było obliczać później tylko w XVIII wieku.

Te trzy piramidy jeszcze długo będą nam stawiać pytania nad pytaniami, na które jak na razie nie możemy odpowiedzieć. Nie wiemy dzisiaj po co tak właściwie zbudowano te piramidy. Do dzisiaj nie znaleziono żadnych grobów i skarbów, ale wszystkie pomieszczenia jeszcze nie zostały zbadane. Może być, że pewnego dnia nauka wybada tajemnice piramid z Gizy.
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.