chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Kriokineza - Magia Lodu
Autor Wiadomość
Kuźdapyr Offline
Atomowy Mag

Posty: 105
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 7
Kriokineza - Magia Lodu 01.04.2012, 02:55    #1

Kriokineza polega na kontrolowaniu lodu. A więc teraz przedstawię ćwiczenia oraz przygotowanie się do tej umiejętności Happy

Uprzednie przygotowanie:

Twoje ciało musi być w dobrej kondycji, żeby dobrze używać kriokinezy, ponieważ kiedy jesteś dobrze przygotowany, jesteś odporny na działanie sił lodu. Zacznij od wzięcia kawałka lodu i trzymania go w obu rękach. Ściskaj lód w dłoni niezależnie od tego jak będzie cię bolało. Trzymaj go około minuty. Po tym czasie możesz już wypuścić lód. Rób to pięć razy dziennie. Po tygodniu zwiększ czas do dwóch minut. Później do trzech minut. A po miesiącu trzymaj lód tak długo, aż się stopi. Pamiętaj żeby przygotowywać obie ręce równomiernie. W przeciągu tych dwóch miesięcy przygotowań bierz również zimne kąpiele i prysznice. Zmniejszaj temperaturę wody za każdym razem kiedy dłużej trzymasz lód w rękach. Po tych dwóch miesiącach przygotowań twoje ciało będzie przygotowane do utrzymania temperatur poniżej zera. Możesz manipulować lodem na tyle na ile pozwoli ci twoje ciało.

Poniżej znajduje się kilka technik, do których możesz użyć kriokinezy:

Pobieranie energii z wody:

To ćwiczenie będzie potrzebne prawie zawsze przy kriokinezie, ponieważ będziesz pobierał energię wody i formował ją w lód. Zacznij w pozycji służącej technice o nazwie "oddychanie KI" lub w pozycji do uziemiania energii (połączenia z ziemią). Zamknij oczy i wyobraź sobie siebie stojącego w jakimś spokojnym, cichym miejscu. Jesteś otoczony przez wodę lub przez wodospady, albo cokolwiek innego co tylko chcesz. Teraz zobrazuj energię ulatniającą się z wody i wpływającą do twojego ciała, mieszającą się z twoją KI w okolicach trzeciej czakry. Energia ta porusza się po całym twoim ciele. Można wyobrazić sobie ją jako niebieską formę energii many. Rób to tak długo, aż poczujesz, że naładowałeś się energią wody do pełna i zakończyłeś technikę sukcesem.


Pobieranie energii z wody 2:

Jest to inny sposób na pobranie owej energii, dla większości łatwiejszy od poprzedniego. Podczas brania prysznicu zamknij oczy i pozwól lecącej wodzie uderzać przednią część twojego ciała. Wizualizuj jak energia z lecącej wody wchłania się do czakry splotu lub jak całe twoje ciało absorbuje energię z wody. Po minucie lub dwóch zgromadzisz odpowiednią ilość energii.

Zmienianie temperatury:

Jest to jedna z najbardziej znanych i najczęściej stosowanych technik kriokinetycznych. Jest to technika zmiany temperatury w danym pomieszczeniu, mianowicie - ochłodzenie go.
Na początku możesz trochę pomedytować by oczyścić umysł. Teraz znajdź pokój lub pomieszczenie, w którym chcesz zmienić temperaturę. Możesz przez przystąpieniem do techniki sprawdzić temperaturę na termometrze, a po wykonaniu ćwiczenia zobaczysz czy coś się zmieniło. Teraz w pozycji stojącej, zrelaksuj się i zamknij oczy. Wyobraź sobie, że stoisz wewnątrz zamieci śnieżnej, a śnież przeszywa cię na wylot, zimny wiatr wieje tam gdzie stoisz i tworzy lód pod tobą. Musisz się naprawdę w to wczuć. Staraj się poczuj jak twoje ciało się ochładza. Teraz zwizualizuj termometr, który oglądałeś na początku i zobacz jak spada na nim temperatura. Możesz też zobrazować sobie jak lód tworzy się wszędzie w pokoju, w którym jesteś, powodując spadek temperatury w pomieszczeniu. Nie zniechęcaj się jeśli nie wyjdzie, to wymaga praktyki. Z odpowiednim wkładem i wysiłkiem stopniowo, w miarę postępów, będziesz potrafił ochładzać pomieszczenie coraz bardziej.


Kula Lodu:

Jest to następna powszechna technika kriokinetyczna. Jest bardzo dużo technik tworzenia kul lodowych, ale opiszę narazie jedną. Ustaw się w pozycji, w której przeważnie tworzysz kulę KI lub kulę many, czyli (dla niewiedzących) - nogi lekko zgięte, ręce na wysokości pępka, tak jakby trzymały piłkę. Wyobraź sobie, że woda porusza się w okolicach twoich rąk oraz pomiędzy twoimi rękami, tak jakbyś trzymaj je pod kranem z odkręconą wodą. Poczuj to i wydobądź elementarną energię wody. teraz zobrazuj jak woda zaczyna zamarzać, usłysz skrzeki wydawane przez wodę podczas zamarzania. Wyobrażaj sobie jak woda po trochu zamarza, zamieniając się powoli w kulkę lodu pomiędzy twoimi palcami. Zrób to przez kilka minut i zwróć uwagę na to, czy czujesz zimno pomiędzy rękami. Nie martw się, wszystkie te techniki wymagają ćwiczeń i prób, więc może ci się nie udać za pierwszym razem, więc pamiętaj o tym. Pracuj nad tym. Jak już ci się uda, to pamiętaj - jeśli chcesz wystrzelić gotową kulę lodu musisz być mocno skupiony, by kula się po prostu nie rozpuściła w powietrzu, bo to tylko energia. Możesz wystrzelić ją ruchem rąk lub samą wizualizacją.

Lodowy pocisk:

Ta technika również może być wykonana na kilka sposobów, a ja opiszę te, o których mi wiadomo. Pierwszy sposób to stworzenie zwykłej kuli lodu i wysunięcie rąk przez siebie jak przy zwykłym wystrzale energii połączone z wizualizacją tego, jak kula lodu leci w powietrzu, spotyka się z twoim celem, który absorbuje twoją lodową kulę, a ta zamienia go w lód. Jeśli wykonasz tę technikę na człowieku, może on dostać dreszczy lub zrobi mu się zimno. Druga metoda jest nieco inna. Tuż przed stworzeniem lodowej kuli napełnij swoje przedramiona (od łokci do nadgarstków, łącznie z dłońmi) energią wody. Wyobraź sobie jak ta energia zawarta w twoich rękach zamarza tak jak kula lodu. Teraz szybko wysuń ręce przed siebie wystrzeliwując ogromny sopel lodu z twoich rąk w stronę przeciwnika.

"Tsurara Tate" - "Lodowa Tarcza":

Stań szeroko, skoncentruj się na elementarnej energii wody i pobierz ją do swojego ciała. Przez cały czas wyobrażaj sobie jak energia napełnia cię i miesza sie z twoją KI w trzeciej czakrze. Jak już uznasz, że wystarczy, napnij wszystkie mięśnie. Będąc całkowicie skoncentrowanym wyobraź sobie jak wodny element wybucha z ciebie zamrażając wszystko w średniej odległości (około pół metra), tworząc kopułę z lodu dookoła ciebie. Dodawaj do tej warstwy lodu coraz więcej energii wodnej, zwiększając ją i wzmacniając ją. Stale sobie to wyobrażaj, jednocześnie widząc jak energia wody w twoim ciele energetyzuje cię w nieskończoność. Ćwicz to, ale pamiętaj żeby nie przesadzać, ponieważ technika jest strasznie energiochłonna.

"Kori Hari" - "Lodowe Ostrza":

Technika podobna do lodowego pocisku, używając ostrza w postaci ostrego sopla w kształcie igły. Niestety jest to technika nieco trudniejsza i wymagająca więcej praktyki. Zaczynając, pobierz energię wody do siebie i wpakuj ją w swoje ręce. Wyobraź sobie jak woda w twoich rękach zamraża się podobnie jak kula lodu. Teraz mocno napnij mięśnie rąk i wystrzel ręce przed siebie jakbyś wystrzeliwał pocisk, ale tym razem użyj swojej Ishi (siły woli) sprawiając, że lodowa energia wydostaje się przez twoje palce w postaci małych igiełek z lodu, które wbijają się delikatnie w przeciwnika. Technika służąca do ataku jak i do obrony.

[Obrazek: kudapyrbanner2.jpg]

AVE JA!
ajka Offline
Wtajemniczony
Zarejestrowany
**

Posty: 133
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 7
RE: Kriokineza - Magia Lodu 01.04.2012, 04:11    #2

no sory, ale mi to wszystko troche bajką Avatar zalatuje...
jak dla mnie to nie ma czegoś takiego w Magii

open your eyes and free your mind
Trismegistos Offline
Mercurius ter Maximus
Zasłużeni

Posty: 284
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 36
RE: Kriokineza - Magia Lodu 01.04.2012, 15:13    #3

Rozumie ze to tylko "Energetyczna" Forma ,Tak naprawdę nie miotasz lodem tu i ówdzie Happy
Kuźdapyr Offline
Atomowy Mag

Posty: 105
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 7
RE: Kriokineza - Magia Lodu 01.04.2012, 23:08    #4

Oczywiście że tak, to wszystko są czysto energetyczne formy a nie strzelanie prawdziwym lodem (chociaż też nie wątpię że i takie coś jest możliwe dla potężnych magów).

[Obrazek: kudapyrbanner2.jpg]

AVE JA!
PatrolPL Offline
Przybysz

Posty: 5
Dołączył/a: 12 2014
Reputacja: 0
RE: Kriokineza - Magia Lodu 23.12.2014, 22:19    #5

Mnie interesuje czy dynamo rzeczywiście jest iluzjonistą, bo oglądałem kiedyś jak zamroził wodę w fontannie i zastanawia mnie, czy czasem nie korzystał z kriokinezy :P


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości