Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kronika Akaśa
#1
Okultyści i teozofowie wierzą, że na innej płaszczyźnie świadomości istnieje magazyn informacji dotyczących każdego czynu myśli, wydarzenia i intencji, jakich gatunek ludzki kiedykolwiek doświadczył, i że do tych informacji zawartych w "kronice Akaśa" mogą zdobyć dostęp ludzie obdarzeni zdolnościami parapsychicznymi, media i jasnowidze. Jako pierwszy mówił o tym "banku danych" niemiecki antropozof Rudolf Steiner, a dostęp do niego rzekomo mieli tacy sensytywi, jak np. "śwoący prorok" Edgar Cayce.

Idea ta często było powodem komicznych sytuacji. Pewien czytelnik tygodnika "The Unexplainted" pytał, gdzie może kupić ową kronikę, a niektórzy z "Fortean Times" pisali o niej jako o Trashkashic records ("kronice odpadów") i "eterycznej kloace", dodając: "Jak widać, w niebie nie ma kontroli jakości!".

Istnieje wyraźny związek między okultystyczną wersją "wyłapującego" czas banku danych a Jungowską nieświadomością zbiorową. Tzw. "super ESP" lubiana przez parapsychologów, odnosząca się do niewidzialnego banku danych, do którego sięgają umysły żywych ludzi, jest często mniej zadowalająca i bardziej pokrętna niż "kronika Akaśa".

Źródło: EZP
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.