Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legenda o poznańskich koziołkach
#1
Legenda o poznańskich koziołkach
Dawno, dawno temu w roku 1551 do Poznania zaproszono na ucztę wielmożnych gości. Z tej okazji mistrz Bartłomiej chciał miedzy innymi zaprezentować nowy zegar, na ratuszowej wieży. Tymczasem w kuchni, w której jak zwykle w takich sytuacjach, panowało istne urwanie głowy- stało się nieszczęście. Oto najważniejsze główne danie poczęstunek z mięsa sarniego dla najdostojniejszych gości przepalił się. To kucharz Pietrek niechcący przepalił smakowitą pieczeń.

Nie wszystko było jeszcze stracone. Kuchcik opuścił ratuszowa kuchnię i wyszedł przed Ratusz. Tam wśród traw pasły się dwa małe koziołki. Porwał je i zaprowadził do kuchni.

Śpieszył się jednak tak, ze potknął się po drodze a koziołki wyrwały mu się z rak i pobiegły na ratuszową wieżę. Tam na szczycie wieży wszyscy mieszkańcy zobaczyli bodące się wesoło koziołki.

Kuchcikowi darowano jego winy, a na tę okazję zlecono mistrzowi Baltazarowi, by wspaniały zegar ratuszowy ozdobił dodatkowo figurkami walczącymi ze sobą koziołków.
...zaprzestań widzieć w pracy nad sobą wroga, a posiądziesz w przyszłości przyjaciela swego...
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.