Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Litoterapia
#1
Litoterapia jest metodą leczniczą, którą wykorzystuje się od wielu tysięcy lat. Moc z kamieni półszlachetnych i szlachetnych oddziałuje na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Ważna jest kwestia indywidualnego doboru kamieni, znajomość ich właściwości oraz intuicja, ponieważ na każdego z nas dany kamień działa inaczej. Odpowiednio zastosowane kamienie są w stanie wyciągnąć z organizmu zmęczenie, schorzenia fizyczne, a nawet mogą działać bakteriobójczo. Wspomagają pamięć, koncentrację oraz naszą intuicję.

Oto niektóre przykłady kamieni stosowanych w litoterapii:

Hematyt Wzmaga atrakcyjność, działa oczyszczająco na krew, pomaga on przy realizacji zamierzonych celów, ułatwia pokonywanie trudności i aktywizuje siły witalne. Wzmacnia i regeneruje organizm, dlatego może pomóc w osłabieniach, anemii, jak również przy różnego rodzaju bólach.

Topaz Korzystnie wpływa na astmę i wrzody, chroni przed urokami i złymi spojrzeniami. Topaz pomaga w skupieniu uwagi. Staje się naelektryzowany podczas burzy.

Opal Pomaga w zrozumieniu cudzych emocji, jest kamieniem nadziei, wzmacnia nasze uczucia, pobudza pamięć i daje radość życia. Obdarza wielką indywidualnością, ale potrafi być bardzo groźny, gdyż potęguje cechy charakteru właściciela. Jednych obdarza szczęściem, wzmacnia skłonność do czystej miłości, wielkich bezinteresownych działań na rzecz innych. U drugich pogłębia ciemne strony osobowości.

Diament Jest symbolem czystości i niewinności, ma za zadanie strzec swojego właściciela przez całe życie. Odpowiedni dla ludzi którzy marzą o karierze i sławie. Wspaniale nadaje się do medytacji gdyż daje nam jasność i oświecenie. Działa korzystnie na nerki, układ moczowy, zapobiega powstawaniu kamieni, wykorzystuje się go przy chorobach wątroby i jelit.

Tygrysie oko Skupia rozproszoną energię i pomaga osiągnąć wyznaczony cel. Właściciela napełnia optymizmem i radością. Przynosi szczęście i powodzenie w życiu, pobudza wyobraźnię, kreatywność, ułatwia koncentrację. Łagodzi objawy alergii, wyostrza wzrok, pomaga w chorobach żołądka i serca.

Karneol Chroni przed zazdrością, gniewem i strachem, oczyszcza umysł i uspokaja, wzmacnia witalność. Polecany przy bólach reumatycznych, chorobach wątroby, nerwicach i depresji, wprowadza stan równowagi między duszą a ciałem.

Awenturyn Wypędza zagubienie i agresję, wzmacnia poczucie własnej wartości, pozytywnie nastraja do życia. Wzmacnia system nerwowy i serce, tonizuje i łagodzi, należy go nosić zawsze przy sobie.

Różowy kwarc Jest to kamień miłości i wrażliwości, wspiera miłość i przyjaźń. Otwiera na piękno i innych ludzi, pomaga przebaczyć urazy. Wnika w uczucia i neutralizuje negatywne emocje złości, obojętności czy rozczarowania. Ludziom zamkniętym w sobie pozwala się uzewnętrznić i przełamać w kontaktach z ludźmi. Działa przeciwko niesprecyzowanym lękom i obawom. Harmonizuje przepływ energii pomiędzy czakrami. Szczególnie jednak oddziałuje a czakrę serca, otwierając ją.
Odpowiedz
#2
Kamienie mają wyjątkowo szczególną moc. Można wykorzystywać ją na wiele sposobów. Moim ulubionym jest Opal, o którym tutaj wspominasz. Ma bardzo dużą moc, szczególnie, jeżeli się w nią uwierzy.
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.