Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Możliwe jest mieć z kimś wspólny sen?
#1
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć czy można się z kimś spotkać w śnie. Kiedyś z moim byłym (przyjacielem ) dobrym kumplem. I jemu jak i mi śniło się ze byliśmy w dużym domu coś jak hotel lub internat. Jak zacząłem opowiadać mu że mieliśmy dostęp do tych wszystkich drzwi które tam były on również opowiadał co tam robiliśmy z najmniejszym szczegolem. Czy to był tylko wytwór naszej podświadomości że tak dużo o sobie wiemy czy jednak jest mozliwe przeżyć wspólny sen jak w incepcji?
Odpowiedz
#2
Hej
Oficjalne stanowisko naukowe mówi 'nie', natomiast w praktyce jest to możliwe. Mało prawdopodobne, jednak możliwe. Badania w tym zakresie prowadzili np. Stephen LaBerge czy Linda Magallon. Robert Monroe jest zdania, że wychodzimy z ciała każdej nocy, jednak nie pamiętamy o tym. I jeśli dana osoba nie jest świadoma swojej podróży, najczęściej właśnie zapomina. Rozumiem, że mieliście sen tej samej nocy?
Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie, jak to w ogóle możliwe, skoro sny są wytworem wyobraźni każdego z osobna? Przypomina to bowiem grę online, w której każdy steruje swoją postacią, jednocześnie wszyscy mają dostęp do obserwacji i udziału w przebiegu zdarzeń. Jednak we śnie wpływacie na siebie telepatycznie.
Istnieją różne rodzaje wspólnego śnienia jak i metody na jego wywołanie.
Tu masz je prosto opisaneUśmiech
http://niewyjasnione.blog.onet.pl/2007/0...e-snienie/
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.