Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neutralizowanie
#1
Istnieją różne metody na oczyszczenie i naładowanie swojego magicznego kącika. Przedstawię tu kilka, jednak jak przy wszystkim powinno się pójść za własną intuicją. Przedmioty te są tylko dla jednej osoby, więc ta "konsekracja" musi być indywidualna.

Części ubrań powinno się wyprać, a takie przedmioty jak kielichy muszą być gruntownie oczyszczone. Później należy je wstawić do ciemnego pomieszczenia, aby utraciły swoją dotychczasową moc.

Jeśli przedmioty używa się do naturalizacji to tutaj jest kilka przykładów:

Ogień/Woda - kładzie się przedmioty na dłuższy czas do gotującej się wody. Uwaga przy kamieniach, gdyż te mogą się przy tym zniszczyć.

Ogień/Powietrze - przy tym trzyma się przedmiot w dymie ziół (szałwia, kamfora)

Ziemia - przedmiot zakopuje się na noc w ziemi lub obsypuje grubo solą.

Eter - podczas nowiu księżyca wyprowadzić na zewnątrz i przy następnej pełni tak długo naświetlać światłem księżyca, aż wszystkie inne energie znikną.

Wszystkie pięć elementów - najpierw trzymać przedmiot nad ogniem lub w dymie, później zakopać w ziemi. Po jakimś czasie obmyć lub przemyć wodą, zostawić na wietrze do wysuszenia i naładować energią słoneczną.

Konsekrowanie

Najpierw musisz być świadomy przeznaczenia przedmiotu. Ma Cię chronić lub dawać energię? Ma Cię leczyć lub towarzyszyć Ci? Będzie znakiem jakiegoś elementu, który jest Ci przypisany i z którym chciałbyś pracować?

Wszystkie te pytania powinieneś sobie zadać i przedmioty w określony sposób poświęcić. Narysuj krąg ochronny i zrób sobie miejsce wyciszenia. Wezwij elementy i rozpocznij rytuał. Twoją sprawą jest czy będziesz czytał z wcześniej zapisanego tekstu bądź będziesz gadał prosto z myśli.

Jak powinien wyglądać rytuał nie chcę pisać, podam tylko kilka przykładów.

Możesz wodą święconą wyrysować runy bądź tekst na Twoim przedmiocie. Możesz go również trzymać w płonieniu świecy bądź dymie. Również symbol jak pentagram z soli możesz stworzyć i tam postawić Twój przedmiot.

W każdym razie ważna jest własna energia, która musi wpłynąć do tego przedmiotu, aby mógł Ci służyć.
Im silniej się na tym skoncentrujesz i bardziej zwrócisz na to swoją uwagę tym silniejszy będzie przedmiot.

Podziękuj elementom i rozwiąż krąg.

Życzę szczęścia Mruga2
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.