Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedoszła kolizja z UFO Anglia 2013
#1
Londyn (Anglia) – opublikowany raport śledczy brytyjskiego bezpieczeństwa lotniczego UK Airprox Board (UKAB) szczegółowo opisuje obserwację UFO przez pilota A320 w lipcu 2013 roku niedaleko lotniska Heathrow. Niezidentyfikowany obiekt pojawił się na tyle blisko maszyny, że pilot liczył się z natychmiastową kolizją i zwrócił się do drugiego pilota.

Raport Airprox głosi, że niedoszła kolizja powietrzna numer 2013086 miała miejsce wieczorem 19 lipca 2013 roku o 18:35, 20 kilometrów na wschód od lotniska Heathrow nad hrabstwem Berkshire. W czasie gdy drugi pilot zajęty był listą kontrolną, kapitan (niewymieniony z imienia i nazwiska w raporcie) przez lewą szybę zauważył nadlatujący ze wschodu obiekt. Jego wysokość lotu pokrywała się z wysokością A320. Przez wzgląd na jego prędkość pilot liczył się z nieuchronną kolizją i odruchowo zwrócił się do swojego drugiego pilota.

Kiedy nie doszło do oczekiwanej kolizji pilot zwrócił się do swojego kolegi z pytaniem „Czy ty to widziałeś”, a ten odpowiedział „widziałem, co takiego?”. W tym samym czasie kapitan dostrzegł odlatujący obiekt zaledwie kilka metrów nad maszyną.

Formę obiektu w raporcie pilot określił: „kształt cygara lub piłki rugby, jasno-srebrzysta, metaliczna budowa”. Śledztwo nie potwierdziło żadnych ruchów na radarze w pobliżu samolotu oznaczonego numerem A320.

Po dogłębnej analizie przypadku w której wzięto pod uwagę inne samoloty lub też balony meteorologiczne stwierdzono, że nie jest możliwe wytłumaczenie przypadku nawet kiedy przyjmie się, że było to tylko złudzenie optyczne spowodowane światłem i szybkim ruchem głowy pilota.

Stopień ryzyka wypadku Airprox sklasyfikowało jako „D”. Z 16-stu raportów kolizji lotniczych nad brytyjskim niebem w 2013 roku tylko ten jeden został zanotowany do tej klasy (klasy od A do E).
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.