Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polowanie na duchy - wprowadzenie
#1
Duchy, zjawy i bajki istnieją prawie że tak długo jak istnieje człowiek. Tak samo stare są nasze zainteresowania w tropieniu i tłumaczeniu zjawisk, które są po prostu niewytłumaczalne. Ale dopiero w 19 stuleciu zaczęto się bardziej interesował polowaniami na duchy. Pierwszy spirytualny „ruch” ma swój początek w Nowym Jorku i został założony w 1848.

To stowarzyszenie istniało aż do późniejszych lat 30-tych. Do znanych członków należą między innymi: Kate Fox, bracia Davenport, Daniel Douglas Home, Florence Cook, Margery Crandon, a także Sir Arthur Conan Doyle i Harry Houdini. Te osoby razem z wieloma innymi grały bardzo dużą rolę w tym związku, choć czasem miewali różne poglądy (jedni z empatią do zagubionych dusz, pozostali sceptycznie podchodzili do tego). Dzisiaj w Internecie jak i w bibliotekach jest wiele dzieł o ich zgromadzonej wiedzy.

Wielu twierdzi, że to oni są podstawą dla dzisiejszych badań parapsychologii. Między innymi zawdzięcza się im, że te zjawiska zostały zarejestrowane.

Jednym z najbardziej wpływowych ludzi, który zajmował się udokumentowanym polowaniem na duchy był Harry Price. On ujawnił wiele podrabianych zdjęć duchów, które były po prostu podwójnie naświetlane. Mówiono, że duchy na tych zdjęciach były odbiciami zmarłych krewnych. Price pokazał szerokiemu światu, co wszystko można zrobić w studiu. Harry Price brał udział w wielu posiedzeniach i badał ich wiarygodność. Tam też w grę wchodziły urządzenia techniczne, którymi robił różne pomiary (niektóre zostały specjalnie przez niego skonstruowane). Dodatkowo robił szczegółowe notatki i je archiwizował. Hary został sławny przez pracę w Pfarrhaus z Borley, który zalicza się do nawiedzonych miejsc. Jego zdjęcia i zapiski dotyczące tej tajemniczej budowli są znane na całym świecie. Wielu krytyków podchodzi z dystansem do pracy Harrego. Natomiast był on prekursorem nowoczesnych łowców.

Jego praca zapoczątkowała poważniejsze podchodzenie do spraw paranormalnych, tworzenie wielu urządzeń technicznych, i w końcu intensywna dokumentacja zjawisk paranormalnych dotyczących duchów.
Odpowiedz
#2
Znasz może i podasz tytuły tych książek ? Uśmiech
"Alea iac­ta est."
Odpowiedz
#3
Polscy łowcy duchów
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.