Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powtarzające się sny
#1
Dziś mamy pytanie do zawodowego onejrokryty, czyli tłumacza snów, Artemidora z Daldis, żyjącego w II wieku n.e. Proszę nam powiedzieć, co oznaczają powtarzające się sny?

"Sny, które powtarzają się uporczywie i w małych odstępach czasu, mają
podobne znaczenie. Skoro powracają, zasługują na szczególną uwagę i
zaufanie. Pamiętaj, że ilekroć chcemy coś uświadomić rozmówcy, powtarzamy kilkakrotnie te same słowa. Umysł sprawia, że wiele razy śnimy jeden sen, bo przepowiednia jest wyjątkowo istotna i ma ogromny wpływ na życie śniącego.
Nie można ponadto wykluczyć, że jej spełnienie nastąpi dopiero w
przyszłości, co umysł przewidział zawczasu i nieustannie daje nam na tą
sprawę baczenie.
Jeżeli sen powraca niezbyt często, należy sądzić, że za każdym razem
oznacza co innego. Skoro identyczna wizja zapowiada odmienne wydarzenia osobom, którym różnie układa się życie, ta sama wizja co pewien czas oglądana przez tę samą osobę w zmienionych okolicznościach również zyskuje odmienny sens, ponieważ zmieniła się sytuacja.
Pewien człowiek śnił, że nie ma nosa. Utrzymywał się z handlu wonnościami. Po rzekomej utracie nosa zamkną sklep i musiał szukać nowego zajęcia. Sen oznaczał, że perfumiarz nie nadaje się do swojej profesji i nie będzie w niej dłużej pracował.
Gdy odszedł na dobre z dawnej branży, sen się powtórzył. Wkrótce nasz pechowiec został przyłapany na fałszowaniu podpisów i musiał uciekać z kraju. Wiadomo, że wszelkie braki na obliczu powodują oszpecenie. Twarz symbolizuje dobre imię. Sen oznaczał, że śniący je utraci.
Ten sam człowiek zachorował i śnił, że nie ma nosa. Wkrótce umarł, jako że trupie czaszki są beznose.
Za pierwszym razem sen kupca odnosił się do handlu wonnościami. Oglądany po raz drugi stanowił ostrzeżenie dla obywatela, który ma określone prawa, ale i obowiązki. Za trzecim razem wróżba dotyczyła ciała mężczyzny. Śniący trzykrotnie widział to samo, lecz
przepowiednie były odmienne."

Artemidor z Daldis "Rozważania o snach czyli onejrokrytyka", przekład Iwona Żółtowska, Wyd. Alfa, 1995.
Nadesłała Ela, źródło
The Tarot Reader
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.