Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania i odpowiedzi. Reika
#1
Co to jest energia Reiki
Jest to energia uzdrawiająca.

Co to jest terapia Reiki
Terapia Reiki to rodzaj bioenergoterapii. Jest to metoda naturalna, wyjątkowo bezpieczna i prosta w zastosowaniu. Każdy może nauczyć się jej stosowania.
Do góry
Do czego służy Reiki
Reiki służy przede wszystkim do uzdrawiania. Oprócz tego można dzięki niej oczyszczać z negatywnych energii pomieszczenia, przedmioty, pożywienie, napoje i je energetyzować.
Można pomagać energetycznie ludziom, zwierzętom i roślinom wspierając ich zdrowie i dobre samopoczucie.

Czy aby zostać Reikowcem trzeba być kimś wyjątkowo uzdolnionym
Nie. Każdy może nauczyć się Reiki. Jest to najprostsza, wręcz intuicyjna i najbardziej bezpieczna formabioterapii.
Reiki można się nauczyć tak samo, jak możemy się nauczyć chodzić, czytać, pisać, liczyć. To po prostu kolejna czynność mająca nam dawać określone, pozytywne rezultaty.

Problem polega na tym, że chodzić, mówić, czytać uczyliśmy się od dziecka, ale nikt nas nie uświadamiał, czym jest energia, nasza własna aura, centra energetyczne. W związku z tym takie treści bywają nam obce, przez co możemy zacząć myśleć, że do bycia bioterapeutą trzeba być kimś wyjątkowym. Nie jest to jednak prawdą. Tak samo, jak chodzenia czy pisania, zabiegów Reiki też możemy się nauczyć
Do góry
Czy każdy ma takie same możliwości po danym stopniu Reiki, jak inni ludzie po tym stopniu
Nie. Jak doświadczenie i logika wskazują, więcej możliwości ma ta osoba, która dodatkowo pracuje, na przykład medytując i regularnie praktykuje Reiki, niż taka, która tylko odbyła inicjacje i kurs, ale niegdy potem nie pracowała z Reiki. Nie traci ona co prawda mocy uzdrawiania, ale jest ona zwykle mniejsza, niż osoby regularnie wykonującej zabiegi
Reiki daje nam co prawda takie same szanse i możliwości, ale to, jak i czy je wykorzystamy, zależy od naszej dalszej pracy.
Do góry
Co to są inicjacje Reiki
Inicjacje Reiki są to specyficzne zabiegi energetyczne, których celem i efektem jest poszerzenie i oczyszczeniecentrów energetycznych (czakr) oraz kanałów energetycznych (meridianów). Dzięki temu człowiek staje się "kanałem energii Reiki".

Porównajmy kanał energetyczny do węża ogrodowego. Jeśli jest on zapchany i wąski, niewiele wody przez niego przepłynie. Może się także przez to utworzyć zator.
Tak samo jest z kanałami energetycznymi - niewiele energii w nich popłynie, jeśli są silnie zanieczyszczone i zwężone. Inicjacje (specyficzne zabiegi energetyczne) oczyszczają kanały i centra oraz je poszerzają, dzięki czemu energia może swobodniej i mocniej płynąć. Daje nam to możliwość uzdrawiania energią.
Do góry
Ile jest stopni Reiki
W tradycyjnym Reiki, takim, jakiego uczył Mikao Usui stopni jest 3: pierwszy, drugi i trzeci - nauczycielski. Tak więc wszelkie ich rozbijanie na podstopnie jest niezgodne z tradycją Reiki.

Niektórzy nauczyciele rozbijają 3 stopnie Reiki na więcej stopni (podstopni), bo albo ich tego nauczył ich własny mistrz (niewłaściwie), albo chce on więcej zarobić - w końcu więcej stopni oznacza dla niego większą ilość pieniędzy.
Tak czy owak powtarzam: według tradycji są 3 stopnie w Reiki.

Warto zauważyć, że za czasów Mikao nie było tytułu Mistrza Reiki - był tylko Nauczyciel (Sensei). Mistrza wymyślili Europejczycy, gdyż w naszym rejonie jest to tytuł naturalny: jest czeladnik w jakimś fachu, jest i mistrz.

Niemniej tytuł wielkiego mistrza uważam za grubą przesadę. Za czasów Mikao Usui nie było nawet mistrza, co dopiero wielkiego mistrza. Wielcy mistrzowie byli tylko w specyficznych organizacjach, na przykład w masonerii. Dlatego tytuł wielkiego mistrza w Reiki moim zdaniem mija się z celem i jest raczej objawem wielkiego ego, niż dużych kwalifikacji.

Bo jakże można nazwać samego siebie wielkim? Jak można dostać taki tytuł płacąc za kurs? Moim zdaniem o wielkości mogą mówić tylko czyny. Dlatego nie uznaję, jak wielu innych Reikowców tytułu wielkiego mistrza. Zbyt często znamionuje on wielkie ego, zamiast wielkiego serca i dużej wiedzy.

Zauważmy, że żaden z wielkich uzdrowicieli i nauczycieli nie nazywał siebie wielkim mistrzem - ani Jezus, największy znany uzdrowiciel wszechczasów, ani Mikao Usui, ani Choa Kok Sui. Dlaczego więc tak mieliby się tytułować ludzie o wiele ubożsi w efekty terapeutyczne?

Co to jest oczyszczanie po inicjacjach/zabiegach Reiki
Jest to proces uwalniania się od zastarzałych energii chorobowych.
W przypadku zaistniałej choroby może się objawiać chwilowym zaostrzeniem objawów. Po nim następuje szybka poprawa.
W przypadku oczyszczania po inicjacjach z zastarzałych energii chorobowych może dojść do krótkiego wystąpienia objawów kiedyś zaleczonych, ale nie wyleczonych chorób. Po uwolnieniu się od takich energii możemy mieć pewność, że nie ma ich już w organizmie

Co to są zastarzałe energie? To energie chorób tylko zaleczonych, a nie wyleczonych, to jest takich, które pomimo braku objawów choroby nadal istnieją w ciele.
Prawdziwym wyleczeniem jest całkowite usunięcie choroby nawet takiej, której widocznych objawów nie ma. Reiki usuwa takie energie całkowicie. Taki proces wzmacnia organizm i odporność.
Do góry
Czy Reiki można stosować do złych celów
Absolutnie nie! Jeśli ktoś tak twierdzi, nie ma pojęcia o tym, czym jest Reiki. Reiki może służyć wyłącznie do celów dobrych, a w szczególności do uzdrawiania.
Do góry
Czy inicjacje Reiki i zabiegi Reiki oraz zabiegi uzdrawiania praną mogą się odbywać na odległość?
Z punktu widzenia naukowego istnieje możliwość oddziaływania na odległość. Mówią o tym też prawidła ezoteryki. Dla energii nie ma przeszkód czasoprzestrzennych. Wie to każda osoba, która z powodzeniem odbyła kurs 2 stopnia Reiki.
Zabiegi można wykonywać na odległość, zgodnie z logiką inicjacje również. Nic nie zastąpi jednak osobistego kontaktu wzajemnego nauczyciel-uczeń.

Jak to się dzieje z punktu widzenia naukowego (odziaływanie na odległość)?

Na przykład według fizyki kwantowej istnieje coś takiego, jak splątanie rzeczywistości. Oznacza to, że wszystko i wszyscy są ze sobą połączeni. Skoro więc istnieje takie połączenie, to może się po nim swobodnie przemieszczać informacja. Energia jest rodzajem informacji.
Ponadto według fizyki kwantowej wszechświat jest hologramem. Jego częściami składowymi są coraz to mniejsze hologramy, które zawierają informacje o wszystkich innych hologramach, a więc mają łączność z całym wszechświatem.

Można to porównać do ciała człowieka. W każdej jego komórce (małym hologramie ciała) jest informacja DNA obrazująca kształt i fizjologię całego ciała (które możemy porównać do hologramu wszechświata). Każda komórka może się porozumieć specjalnymi drogami z inną komórką, nawet bardzo od niej oddaloną. Tak samo jest z energią Reiki.
Według biologii istnieje tak zwane pole morfogenetyczne, po którym na dowolne odległości porusza się informacja.

Według psychologów istnieje tak zwane: pole psychiczne/pole nieświadomości zbiorowej/pole świadomości. W nim zachodzi przekaz informacji, która przecież też może być energią.
Informatycy nazywają to polem informacji, a ezoterycy kiedyś zwali to eterem.
Zainteresowanych odsyłam do literatury fachowej albo do filmu "Down to the rabbit hole. What the bleep do we know?".

Jak wybrać dobrego nauczyciela Reiki
Cechy dobrego mistrza (według mnie):


• Jest do niego kontakt
• Zawsze można się do niego zwrócić z zapytaniem
• Nie ignoruje Ciebie, Twoich smsów, maili, telefonów
• Jest kompetentny
• Jest przyjazny
• Dobrze traktuje innych ludzi
• Nie twierdzi, że posiada zdolności, których nie ma
• Nie robi z ludzi niewolników (na przykład nie każe sobie służyć rok za darmo, zanim pozwoli odbyć u siebie kurs 3 stopnia)
• Nie wywyższa się
• Nie manipuluje ludźmi
• Nie wmawia, że wszystkie kursy trzeba zrobić u niego
• Umie się przyznać, że czegoś nie wie, nie zmyśla
• Kursy u niego nie polegają na mówieniu o sobie, ani obrazowaniu zdjęciami historii swojego życia, ale na rzetelnym przekazywaniu stosownej wiedzy
• Nie nalega na to, byś po jednym kursie przybył na kolejny w danym terminie - wybór terminu kursu, osoby go prowadzącej jest całkowicie Twój
• Nie robi z siebie guru
• Nie żąda wygórowanych sum za kursy i zabiegi - pamięta, że należy być ludzkim
• Wie, że Reiki można wysyłać na odległość (w postaci energii uzdrawiającej lub inicjującej)
• Szerzy pozytywną wiedzę na temat Reiki
• Wie, że Reiki służy tylko do dobrych celówDo góry
Jaka jest różnica między energoterapią Reiki,a innymi rodzajami bioenergoterapii
Reiki jest najbardziej naturalną, najbezpieczniejszą, intuicyjną formą bioterapii. Podświadomie w ograniczonym zakresie posługujemy się nią od dziecka - kiedy nas coś boli, przykładamy tam ręce. Pierwszego stopnia mogą się uczyć nawet dzieci.
Jest to metoda uwalniająca nie tylko od objawów chorób, ale i od ich przyczyn. Działa całościowo, toteż czasem na efekty czekamy nieco dłużej, ale są one głębsze.


Uzdrawianie pranicze to także zabieg usuwający przyczyny choroby, a nie tylko jej objawy. Stosujemy go lokalnie, efekty są więc szybsze, niż w przypadku Reiki, ale nieco płytsze. Jest to zabieg wykonywany tylko na aurze.

Uzdrawiania pranicznego uczy się tylko osoby dorosłe. By stosować tę metodę musimy dokładnie wiedzieć, jakie są dolegliwości, by móc dostosować do nich zabieg (nie mamy tu do czynienia z energiami inteligentnymi).
Jeśli się pomylimy, użyjemy niewłaściwych energii (w uzdrawianiu zaawansowanym), możemy zaszkodzić. Dlatego trzeba tu bezwzględnie znać wszystkie zasady BHP związane z kolorowymi energiami.

Podczas zabiegu uzdrawiania nie jesteśmy dodatkowo wzmacniani energią, jak w przypadku Reiki, ani chronieni przed negatywną energią osoby chorej. Ona nie jest chroniona przed naszą, a więc zabiegu tego nie powinniśmy wykonywać będąc chorymi, zmęczonymi, zagniewanymi, smutnymi.Bioenergoterapia tradycyjna, mesmeryzm - polega na wykonywaniu specjalnych passów (specyficznych ruchów) na ciele lub aurze osoby chorej. Passy robi się na wdechu lub wydechu. Zabieg taki jest bardzo krótki - trwa kilka do kilkunastu minut.

Konkludując: obie metody: Reiki i uzdrawianie praniczne są wspaniałe i skuteczne. Każda jest inna. Jednak nie wyobrażam sobie bycia uzdrowicielem pranicznym i nie bycia Reikowcem. Jeśli ma się do czynienia z osobami bardzo chorymi (nowotwory, paraliże) i wykonuje się zabiegi porządnie (to jest odpowiednią techniką i we właściwym czasie, który jest długi w takim przypadku), to takie zabiegi mocno wyczerpują dawcę.
Rozwiązaniem jest wtedy zrobienie sobie zabiegu Reiki, który można wykonać w każdych okolicznościach psychofizycznych. By móc tego dokonać jednak trzeba ukończyć kurs Reiki.

Czy Reiki to sekta
Sekta według definicji to odłam większej religii. Reiki nie jest sektą. Reikowcami są ludzie różnych narodowości i wyznań. Reiki to po prostu metoda uzdrawiania energią.
Do góry
Czy będąc katolikiem mogę odbyć kurs Reiki, korzystać z zabiegów
Tak. Reikowcy są wśród różnych narodowości i wyznań. Niegdyś całe klasztory uczyły się Reiki po to, by pomagać chorym. Wielu Reikowców ma na przykład w swojej linii przekazu siostrę zakonną Mariuszę Bugaj.

Ponadto już arcybiskup Bolesław Pylak, emerytowany arcybiskup archidiecezji lubelskiej powoławszy się na słowa zmarłego kilka lat temu papieża polskiego, Jana Pawła II powiedział, co następuje: "Stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że katolicy mogą korzystać z pomocy radiestetów i bioenergoterapeutów. W tym wypadku wykorzystujemy naturalne siły natury, dane przez Stwórcę dla naszego dobra, zgodnie z nakazem "czyńcie sobie ziemię poddaną". Uważa on nawet, że wręcz grzechem jest nie korzystanie w razie potrzeby z daru Bożego, jakim jest według niego bioenergoterapia, radiestezja i inne dziedziny medycyny naturalnej i nie tylko. Wywiad z arcybiskupem Bolesławem Pylakiem na temat medycyny naturalnej i nie tylko.

Poza tym nasz polski papież był ponoć po pierwszym stopniu Reiki i pozytywnie wypowiadał się o tej metodzie uzdrawiania. Istnieją też przekazy w pewnych świątyniach tybetański, że osoba o imieniu Issa (Jezus)posługiwała się metodą podobną do Reiki. Jak pamiętamy z Biblii, Jezus uzdrawiał między innymi poprzez nakładanie dłoni - tak zabiegi wykonuje się w Reiki. Nie należy też zapominać o tym, że Reiki jest energią czyniącą dobro - pomaga przywrócić zdrowie. To, co jest dobre jest uniwersalne dla wszystkich religii, które kierują się miłosierdziem.
Należy jednak zauważyć, że niektórzy księża nie akceptują Reiki.
Do góry
Czy świecowanie uszu jest bolesne
Nie. To bardzo przyjemny i relaksujący zabieg.
Do góry
Czym się różni świecowanie od konchowania
Przede wszystkim diametralnie różni się wykonaniem zabiegu.
Różna jest też ich częstotliwość. Zabiegów świecowania powinno być od 3 do 11, a konchowania od 7 do 11 (bo jest 7 czakr głównych).

Co do efektów konchowanie jest głębszym procesem. Oczyszcza całą aurę, w zasadzie także wszystkie czakry. Wspomaga więc nie tylko oczyszczanie fizyczne, ale i duchowe. Jest też mocniejszym zabiegiem.
Świecowanie natomiast oczyszcza czakry głowy i szyi. Jest łagodniejsze w działaniu i efektach.
Udawaj, że się uda.
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.