Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religie potępią kult wicca?
#1
Zapewne każdy kojarzy kult wicca (religię czarownic). Wszyscy wiemy czym była inkwizycja, mamy też świadomość o rosnącej "potędze" kultu wicca. Religia ta zdobywa coraz więcej wyznawców, rośnie. Wyznawcy tejże religii twierdzą, że fundamentaliści chrześcijańscy niedługo rozpoczną wobec nich nową falę prześladowań. Uważacie, że nastąpi kolejna wojna religijna? Czy chrześcijańskie władze znowu rozpoczną taką inkwizycję?
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
#2
Zadałeś bardzo interesujące pytanie... Osobiście jednak uważam, że co najwyżej będzie to wojna psychologiczna o wyznawców, a nie jakieś zbrojne wystąpienia. Z pewnością usłyszymy o tym kiedy podczas niedzielnego kazania padną słowa "Szatan", "grzech" i "pogańskie obrzędy".
Chociaż ostatnio wiele dziwnych rzeczy dzieje się na świecie, a jak sami wiemy... Kościół nie lubi tracić swoich kultystów :P
Nie ma prawa ponad Czyń swoją wolę. (AL III:60) - Aleister Crowley
Odpowiedz
#3
Nie miałem na myśli otwartego wystąpienia zbrojnego. W tych czasach kościół działa na psychikę człowieka. Wmawia mu, że to jest złe, że szatan jak już wspomniałeś. Zapewne usłyszymy orędzie wyższych urzędników kościoła na ten temat.
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.