Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rougarou
#1
Rugaru znany również jako Roux-Ga-Roux, Rugaroo lub Rugaru - a wszystko zależy od źródeł legend z jakich się wywodzi.

Historie dotyczące tego demona są zróżnicowane tak jak sposób wymowy jego imienia. Większość historii wiąże się z osadnikami francuskimi w Ameryce Północnej.

Jego oryginalna nazwa pochodzi od francuskiego słowa Loup-co znaczy wilk i od garou-czyli człowiek, który przemienia się w zwierzę. Stwór znany jako Roux-Ga-Roux to nic innego jak Rougarou. Roux-Ga-Roux to wymyślona kreatura, która grasuje na bagnach niedaleko Nowego Orleanu. Opisuje się go jako człowieka z głową wilka. Legendy mówiące o nim powiadają, że każdy kto zobaczy Roux-Ga-Roux to później się sam w niego zamieni. Później pozostaje temu nieszczęśnikowi błąkanie się po bagnach.

Rougarou pojawia się też w wierzeniach Amerykanów, którzy wiążą go z stworem znanym jako Wendigo. Historie dotyczące stwora Wendigo różnią się w zależności od plemienia, ale wiąże go z Rougarou jedna wspólna cecha, mianowicie stali się demonami poprzez kanibalizm.

Inna wersja powiada, że potwór (znany jako Rugaroo) będzie ścigał i mordował katolików, którzy nie przestrzegają Wielkiego Postu. Wiązać to się może z jednym z sposobów na zostanie wilkołakiem. Sposób ten polega na tym, że jeśli przez 7 lat z rzędu nie przestrzegamy Wielkiego Postu to stajemy się wilkołakami.

Następna legenda mówi, że przez 101 Rugaru nosi na sobie klątwę, a później przenosi się na osobę, której krwi posmakował stwór. Podczas dnia demon jest w swojej ludzkiej postaci. Jego zachowanie jest bardzo dziwne, gdyż nie chce wyjawić swojej tajemnicy, by ludzie go nie zabili.

Niektóre wierzenia powiadają, że Rugaru jest to klątwa, która przechodzi z pokolenia na pokolenia zazwyczaj atakując 3 dziecko z kolei. Przeklęta istota błąka się podczas nocy i szuka krwi, której łaknie ponad wszystko. Żądza krwi sprawia, że stworzenie otrzymuje nadludzkie siły i może nawet rozerwać krowę na pół. Jednak nie zwierzęta powinny się go bać, gdyż przede wszystkim pragnie ludzkiej krwi.

No i już ostatnia wersja, która powiada, że tylko czarownica może stworzyć tego demona, rzucając klątwę na kogoś lub zamieniając samą siebie w potwora.

Rugaru został zaprezentowany w komiksach Marvel, jako legendarny stwór z bagien Nowego Orleanu, będący "w części człowiekiem, aligatorem i wilkołakiem".

Pod takim tytułem powieść napisał John S. Myerchin, a piosenkę o wykonał zespół Oneida.
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.