chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Rytuał odpędzenia
Autor Wiadomość
Aaron Offline
Nowicjusz

Posty: 52
Dołączył/a: 08 2012
Reputacja: 10
Rytuał odpędzenia 27.04.2014, 19:25    #1

Rytuał ma na celu oczyszczenie się z negatywnych emocji uczuć etc. Oraz wzmocnieniu naszej aury i ochrony. Jest prostym i szybkim rytuałem. Praktycznie podstawowym każdy mag powinien go znać.

Sposób wykonania:
Zamknij oczy i wyobrazić sobie pionową linię białego światła, biegnącą od nadiru do zenitu poprzez punkt widzenia(nad oczami). Teraz wyobraź sobie plamę światła około pół metra nad punktem widzenia. Zakreśl poziomy krąg wkoło Twej głowy. Następnie wyznacz elipsę tak aby linia spływała za plecami ku nogom i następnie unosiła się z przodu ciała ku czubkowi głowy. Następnie zakreśl kolejną elipsę wzdłuż jednego boku ciała pod stopami i do czubka głowy.
Efektem tego Twój punkt widzenia powinien znaleźć się w środku całej "klatki".
Teraz wyobraź w sobie filar ognia, niech ogień rozchodzi się po kręgach. Następnie wyrzucaj z siebie wszystkie negatywne i dręczące Cie myśli, wszystko co siedzi w głowie aby się oczyścić. Kręgi mają pozostać czyste i lśnić bielą. Ogień ma się wypalić spalając wszystko co chcemy wyrzucić.


To tyle Uśmiech Bardzo prosta praktyka mająca niesamowite efekty przy dłuższym praktykowaniu Mruga2

Bibliografia: "Wykradając ogień z nieba" Stephen Mace
Rasphul Offline
Przybysz
Zarejestrowany

Posty: 48
Dołączył/a: 09 2012
Reputacja: 7
RE: Rytuał odpędzenia 10.06.2014, 21:48    #2

Jeśli zaś mowa o rytuałach odpędzających to aż dziwne, że nie ma tutaj najbardziej popularnego z nich - MROP/LBRP.

Cytat:Mniejszy Rytuał Pentagramu jest podstawowym narzędziem maga, stosowanym i zrozumiałym w różnych krajach i kulturach, stanowi on bowiem ramę, która może być wypełniona różnorodną treścią. Składa się z pięciu etapów, które powinny być, słowo w słowo wykonane. Zazwyczaj wymaga się, by słowa wypowiadane podczas rytuału na głos, były wprowadzone w wibrację. Jest to zadziwiające zalecenie, bowiem, któż wibruje podczas mówienia? Nie chodzi tu jednak o opracowanie szczególnej techniki artykulacji, lecz o możliwie najbardziej uroczyste brzmienie dźwięków wypowiadanych pełnym tonem głosu. Mówcie przy tym spokojnie i bardzo wolno. Spróbujcie zrobić to najlepiej jak potraficie, nawet jeśli nie odpowiada to do końca waszej naturze, lub wydaje się zbyt patetyczne – takie właśnie ma być. Rytuał ten stosowany z powodzeniem przez wiele grup pierwszy raz został konkretnie opisany przez Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku pod koniec XIX wieku.
I. KABALISTYCZNY KRZYŻ
1. Stań skierowany na Wschód. Wizualizuj sobie, że Twoja postać staje się coraz wyżsi większa, aż do momentu gdy wyjdzie poza pomieszczenie, w którym stoisz. Kontynuuj tę wizualizacje, dopóki miasto w którym się znajdujesz nie stanie się małym punktem miedzy Twoimi stopami. Patrz jak małe stają się kontynenty, a nawet cała kula ziemska w porównaniu z Twoją majestatyczną osobą. Jednakże jakkolwiek mała nie wydawałaby się w tym momencie nasza planeta, wciąż można wyczuć stabilność i dawane przez nią oparcie między stopami. Następnie wizualizuj swoją osobę rozrośniętą do takich rozmiarów, że wszystkie planety naszego Układu Słonecznego wyglądają jak małe piłeczki, toczące się w pobliżu Twoich stóp. Po chwili zobaczysz nawet Drogę Mleczną jako mały, świetlisty punkt. Następnie wyobraź sobie strumień światła, którego źródło znajduje się gdzieś wysoko ponad Twoją głową. Miej świadomość, że dostrzegasz tylko minimalny przebłysk tego źródła.
Ten prześwit z niepojętego, nieskończonego światła tworzy krystalicznie jasną i przejrzystą przestrzeń pulsującej jasności tuż nad Twoją głową. Ma około 20-25 cm średnicy. Jest jaśniejszy niż tysiąc słońc, jednak wciąż pozostaje namiastką tego olbrzymiego Boskiego, jaśniejącego źródła białego światła.
Skieruj w jego kierunku ostrze noża, bądź palec wskazujący, a następnie ściągnij w dół poprzez wskazanie dokładnie środka swojego czoła, tuż nad linią oczu. Poczuj jak świetność wypełnia Twoją głowę świętym światłem.
W momencie wskazywania na czoło wibruj: A-TEH.
2. Następnie pewnym ruchem skieruj nóż (lub palec) w dół tak, aby jego ostrze wskazywało wprost na podłogę. Dłoń powinna znajdować się na wysokości krocza i zasłaniać je. W tym czasie wizualizuj sobie światło zstępujące razem z ostrzem noża i przechodzące następnie między Twoimi nogami w dół, w bezdenną przestrzeń znajdująca się pod stopami.
Wibruj: MAL-KUT.
3. Teraz przybliż ostrze do Twojego prawego ramienia. Czyniąc to wizualizuj, jak snop jasnego światła przepływający ze środka Twojego ciała w dół tworzy promień biegnący z okolic serca w prawą stronę po ostrzu do wskazywanego ramienia. Poczuj jak ta wiązka rozciąga się do granic Wszechświata i poza nie.
Wibruj: VE-GE-BU-RA
4. Równolegle do linii horyzontu przesuń ostrze noża w kierunku lewego ramienia. Robiąc to, wizualizuj analogicznie snop jasnego światła rozciągający się w nieskończoność, ale tym razem w lewą stronę. Koncentruj się na tym świetle.
Wibruj: VE-GE-DU-LA
5. Złóż ręce na wysokości klatki piersiowej tak jak podczas modlitwy. Jeśli korzystasz z noża, jego ostrze powinno wskazywać górę, a nie jakikolwiek inny kierunek. Wizualizuj w tym czasie wewnątrz klatki piersiowej, w miejscu zakrywanym przez ręce, błyszczące złote światło.
Wibruj: LE-O-LAM. A-MEN.
II. KREŚLENIE PENTAGRAMÓW
1. Idź sprzed ołtarza wraz ze wskazówkami zegara na wschód, lub po prostu stań na wschodzie z twarzą zwróconą na wschód.
Teraz zakreśl pentagram. Zacznij na wysokości swojego lewego biodra, prowadź linię do miejsca nad swoją głową, następnie do prawego biodra, lewego barku, prawego barku i znów lewego biodra. Zakreślając pentagram wizualizuj go jako linie świecące, jasnym czystym błękitem. (taki kolor ma zapalony gaz, bądź alkohol)
2. Weź głęboki wdech nosem. Kiedy to robisz czuj energię płynącą z krańców Wszechświata w Twoje nozdrza i ciało, a następnie przez stopy do środka Ziemi. Podczas wdechu obie dłonie powinny być uniesione tak, by znajdowały się na wysokości uszu. Nóż lub palec powinny wskazywać na wprost. Lewa ręka (która do tego momentu powinna luźno opadać wzdłuż ciała) analogicznie znajduje się przy lewym uchu z palcem wskazującym skierowanym na wprost, podczas gdy reszta palców pozostaje zaciśnięta w pięść.
3. Wystąp na przód LEWĄ nogą, wyrzucając jednocześnie przed siebie ręce tak, by wskazywały sam środek błękitnego pentagramu płonącego przed Tobą (jest to jeden z tzw. gestów magicznych, a konkretniej gest wstępującego). W tym momencie powinno się wypuścić całe powietrze z płuc, a razem z nim, całą wysłaną uprzednio w dół energię z powrotem przez Twoje ciało, następnie na wprost, przez środek pentagramu aż do krawędzi Wszechświata. Wizualizuj energię jako jasny czerwony płomień. Podczas wypuszczania powietrza powinno się wibrować Boskie imię: Jod-He-Waw-He.
4. Cofnij ręce do pozycji wyjściowej, wycofując jednocześnie lewą nogę. Opuść lewą rękę wzdłuż ciała, a prawą trzymającą nóż (lub nie) wskaż środek pentagramu. Nakreślaj teraz wyprostowaną ręką linię na wysokości środka pentagramu, poruszając się po okręgu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Powinno się zmienić pozycje o 90 stopni, tj. stać na południu, skierowanym twarzą w stronę południa. Kreśląc w powietrzu linię prostą wizualizuj jasne, białe światło emanujące z ostrza lub palca. Stojąc twarzą na południe, zakreśl pentagram po czym powtórz punkt drugi i trzeci, jednakże wibrując: A-Do-NAI.
5. Powtórz powyższy punkt, tym razem dla zachodu wibrując: E-He-JEH
6. Powtórz znów to samo, tylko dla północy wibrując: A-Gla.
7. Zamknij krąg po przez połączenie białej lini z północy na wschodzie, skąd zaczynaliśmy. Następnie poruszając się zgodnie ze wskazówkami zegara wróć do miejsca znajdującego się za ołtarzem, które opuszczaliśmy przy punkcie pierwszym. Twarz znów powinna być skierowana na wschód.
Jeśli nie masz wystarczająco dużo przestrzeni by krążyć po okręgu, możesz oczywiście obracać się wokół własnej osi.
8. Teraz wizualizuj krystalicznie białe okręgi formujące przestrzeń ponad, pod Tobą i wokół Ciebie. To, co teraz zrobiłeś wytworzyło świetlistą przestrzeń na około Twojej osoby, poprzez użycie błękitnych pentagramów zakreślonych w czterech kierunkach, które następnie zostały naładowane i umocnione imionami Boga.
III. EWOKACJA ARCHANIOŁÓW
1. Wyciągnij ramiona mocno na boki tak, żeby Twoje ciało tworzyło krzyż. Jeśli masz nóż, jego ostrze powinno być skierowane w górę. Poświęć kilka sekund na to, aby w pełni poczuć energie przepływające przez ciało i formujące świetlisty krzyż zawieszony w centrum Wszechświata. Krzyż ten symbolizuje także cztery archetypowe żywioły, czyli: powietrze, ziemię, ogień i wodę.
2. Zwizualizuj postać znajdującą się na wzniesieniu przed Tobą. Odziana jest w żółtą szatę, delikatnie podświetlaną odcieniami fioletu, która faluje poruszana wiatrem. Widzisz dzierżonego przez nią kaduceusza. Powinno się w tym momencie poczuć na sobie powiew wiatru przybywającego zza postaci. Wypowiedz: „Przede mną, Ra-Fa-EL”. (wibrując imię archanioła)
3. Pozostając w tej samej pozycji, zwizualizuj postać stojącą za Twoimi plecami, odzianą w błękitne szaty z pomarańczowymi akcentami. Widzisz, że w ręku trzyma zdobiony kamieniami szlachetnymi puchar i ze wszystkich stron otoczona jest przez wodospady. Poczuj rosnącą wilgotność powietrza i wypowiedz: „Za mną, Gab-Ri-EL”. (wibrując imię)
4. Po swojej prawej stronie zwizualizuj postać odzianą w szkarłatne szaty. Spójrz na płonący miecz trzymany przez nią w rękach i poczuj, jak dociera do Ciebie wydzielane przez nią ciepło. Powiedz: „Po mojej prawicy, Mi-Cha-EL”.(wibrując imię)
5. Po lewej stronie zwizualizuj postać odzianą w zieleń i brąz, stojącą na tle żyznego krajobrazu. W rękach trzyma bukiet zbóż. Wypowiedz: „Po mojej lewicy, U-Ri-EL”.
6. Zrób w lewo krok lewą nogą, stając w delikatnym rozkroku. Wyobraź sobie kolejny błękitny pentagram naszkicowany wokół Twojego ciała.
Powiedz: „Wokół mnie płonie pentagram…”
7. Zwizualizuj złoty heksagram, w swoim wnętrzu, dokładnie tam, gdzie znajduje się serce i powiedz:
„… wewnątrz lśni sześcioramienna gwiazda”.
IV. ZAKOŃCZENIE
Ponownie wykonaj Kabalistyczny Krzyż.
V. FORMUŁA ODSYŁAJĄCA
Po ostatnim krzyżu kabalistycznym wypowiedzcie następującą formułę:
„Oto zwalniam wszystkie istoty i energie, które zostały wezwane tym rytuałem. Idźcie na wolność – niech zapanuje pokój między wami a mną!”
ZNACZENIE HEBRAJSKICH SŁÓW
A-teh – Twoje Mal-kut – Królestwo Ve-ge-bu -ra – i moc Ve-ge-du-la – i chwała Le-o-lam – na wieki AMEN – w języku hebrajskim składa się z trzech liter: Alef, Mem i Nun – AMN. To słowo jest jednocześnie notarikonem (hebrajską formą akronimu). Tworzą słowa Ehl Melech Neeman (Ehl- Bóg; Melech – Król; Neeman – wierny, oddany, sumienny). Całość znaczy więc: „Bóg jest naszym prawdziwym królem.” Jod-He-Waw-He – uznawane jest za święte, nieskończone i niewymawialne imię Boga. Jego prawidłowa wymowa jest nieznana. W języku polskim tworzą je litery JHWH. Wyznawcy judaizmu nie wymawiają tego słowa wgl. zastępując je Adonai – co znaczy „mój Pan”. E-he-jeh – tłumaczy się jako „Jestem” lub „Ten, który jest”. A-gla – to skrót od słów: Ateh Gebur Leolam Adonai, co oznacza „Tyś jest wszechmocny na wieki, Panie”.
Rytuał pochodzi z Magiji współczesnej D.M. Kraig.

Kiedyś nadejdzie nowych czasów powiew,
To co umarłe na nowo się zrodzi,
Ze snu długiego zbudzą się Bogowie,
Silni i władczy, potężni i młodzi.
Aaron Offline
Nowicjusz

Posty: 52
Dołączył/a: 08 2012
Reputacja: 10
RE: Rytuał odpędzenia 13.06.2014, 14:04    #3

To jest rytuał odpędzenia Mace'a Rytuał Pentagramu jest mi znany jednak jest on kabalistycznym rytuałem Uśmiech skoro mówisz o tym znany jest Ci Israel Regardie (większość książek jest po angielsku)?
Rasphul Offline
Przybysz
Zarejestrowany

Posty: 48
Dołączył/a: 09 2012
Reputacja: 7
RE: Rytuał odpędzenia 13.06.2014, 18:02    #4

Hm... Uśmiech Znani są mi niemal wszyscy sensowni pisarze okultystyczni Uśmiech
Regardie, Lon Milo, Kraig, Bardon, Carroll, Phine, Crowley i jeszcze paru innych z pewnością by się znalazło Uśmiech

Zajmuję się magią od lat Uśmiech

Kiedyś nadejdzie nowych czasów powiew,
To co umarłe na nowo się zrodzi,
Ze snu długiego zbudzą się Bogowie,
Silni i władczy, potężni i młodzi.
Aaron Offline
Nowicjusz

Posty: 52
Dołączył/a: 08 2012
Reputacja: 10
RE: Rytuał odpędzenia 13.06.2014, 21:36    #5

Ja jestem dosyć młody wiec od kilku lat, ale mam znajomego co już też od około 10 lat się zajmuje jak nie więcej, więc tu dużo wiedzy dostaje od niego, mimo że stylem się różnimy Uśmiech a jakim konkretnie stylem magi się zajmujesz?
Rasphul Offline
Przybysz
Zarejestrowany

Posty: 48
Dołączył/a: 09 2012
Reputacja: 7
RE: Rytuał odpędzenia 19.06.2014, 22:03    #6

Każdy mag wyrabia sobie swoją własną ścieżkę, system symboliczny oraz zakres technik. Ja generalnie krążę w płaszczyznach kabały, zachodniej magii ceremonialnej oraz niektórych elementów czarostwa.

Czym zajmujesz się Ty?
Czym Twój kolega? Kim on jest, jeśli ma duży staż to możliwe, że go znam Uśmiech

Kiedyś nadejdzie nowych czasów powiew,
To co umarłe na nowo się zrodzi,
Ze snu długiego zbudzą się Bogowie,
Silni i władczy, potężni i młodzi.
Aaron Offline
Nowicjusz

Posty: 52
Dołączył/a: 08 2012
Reputacja: 10
RE: Rytuał odpędzenia 20.06.2014, 12:58    #7

Ja cały czas staram doskonalić się medytacje, łącze i nie tylko różne sposoby. Trochę pracowałem nad sigilami, a teraz od pewnego czasu zajmuje się kabałą, oraz w lekkim stopniu gnostycki voodoo. A dosłownie od niedawna pracuje nad telekinezą i tym pochodne wspierając się odpowiednimi medytacjami i technikami kabalistycznymi aby mieć na to dużo energii. Na razie są to bardziej suche "badania" Uśmiech
A znajomy głównie kabała.
Rasphul Offline
Przybysz
Zarejestrowany

Posty: 48
Dołączył/a: 09 2012
Reputacja: 7
RE: Rytuał odpędzenia 24.06.2014, 00:38    #8

Napisz do mnie na gg, to porozmawiamy o magii.
Wyjaśnię Ci, dlaczego telekineza jest prawdopodobnie niemożliwa Uśmiech

numer to: 11407143

Kiedyś nadejdzie nowych czasów powiew,
To co umarłe na nowo się zrodzi,
Ze snu długiego zbudzą się Bogowie,
Silni i władczy, potężni i młodzi.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości