chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Rytuał otwierania kręgu
Autor Wiadomość
Danakin Offline
Przybysz

Posty: 3
Dołączył/a: 01 2014
Reputacja: 1
Rytuał otwierania kręgu 26.01.2014, 01:04    #1

Przed każdymi praktykami magicznymi zaleca się otwarcie kręgu ochronnego! krąg, który przedstawiam służy tylko i wyłącznie dobru! Rzucając klątwę/urok/złe spojrzenie/czar miłosny Złamiesz wcześniej utworzony krąg. Krąg ochronny podczas rzucania zaklęć o charakterze niemoralnym zamieszczę kiedy indziej !! Anioł

Magiczny krąg to w tradycji magicznej konsekrowany obszar, w którym dokonuje się magicznych rytuałów. W obrębie magicznego kręgu przekraczamy granice fizycznego świata, który styka się w nim ze światem duchowym, astralnym i osiągamy wyższe i głębsze stany świadomości.

> Krąg działa jako bariera zabezpieczająca przed złem i niedopuszczająca niepożądanych istot, by wkroczyły do na­szego świata lub mieszały się do rytuałów.

>Z wnętrza kręgu mag może bezpiecznie wzywać różne duchowe istoty, służące jego sprawie.

>Mag, ewentualnie razem z osobami towarzyszącymi, stoi we­wnątrz kręgu, który musi zawsze być oczyszczony i magicznie przy­gotowany, by stanowić odpowiednią barierę.

> Najważniejszym elementem jest konstruowanie kręgu w oparciu o własne przekonania i powoływanie się na moce, w które szczerze wierzymy.

>Krąg nie jest barierą lecz drzwiami do innego świa­ta, świata duchowego. Zamyka w sobie magiczną energię, którą wzbudza się podczas rytuału i zapobiega jej rozproszeniu aż do cza­su, póki jest potrzebna.

>Krąg nie musi mieć reprezentacji fizycznej, nie trzeba koniecznie go rysować czy oznaczać za pomocą jakichś przedmiotów, wystarczy porządnie go wizualizować, jako że należy on do świata duchowego.

Otwarcie kręgu - metoda wicca Krąg kreśli się (otwiera, rzuca) we wszystkich niemal odmianach sztuki magicznej. Jego rozmiar może być bardzo różny i zależy od tego, co pragniemy w nim zamknąć.

Aby rzucić krąg, trzeba przeprowadzić pewne działania i wypowiedzieć odpowiednie słowa czystym, donośnym głosem. Magiczny ołtarz powinien mieścić się w kręgu, na jego północy, pośrodku lub na wschodzie.

Materiały i metody:

Otwieranie kręgu ochronnego

1. Najpierw należy dokonać oczyszczenia siebie i wybranego obszaru. Można w tym celu wziąć kąpiel, a obszar dokładnie posprzątać.
Na ołtarzu ustawia się pentakl, dwie czarne albo białe świece, athame lub miecz, niewielki dzwonek, naczynie z solą kamienną, naczynie z wodą, kielich i spodek.

2. Zapalamy świece na ołtarzu i trzymając w dłoni ostrze, obchodzimy pomieszczenie wokoło (w prawo), wytyczając w ten sposób granice kręgu mówiąc:

Magiczne ostrze kreśli w powietrzu, Kreśli granice dla mego kręgu, W którym mnie magia czeka uśpiona, W którym moc wzrasta i jest chroniona. Poza przestrzenią i poza czasem, Otwieram bramę Innego Świata. Wszystko, co dobre, spotka się teraz, Niech przed złem strzeże magiczna sfera. Otwieram wrota Sztuki prastarej, Niech me zaklęcie żyje i działa!

3. Stajemy przed ołtarzem, podnosimy dzwonek i mówimy:

Bogini-Matka i Bóg Rogaty Niechaj w tym kręgu staną na straży!


Dzwonimy dzwonkiem.

4. Stajemy twarzą w kierunku północnym i unosimy ostrze przed sobą, wołając:

Bądź świadkiem, Duchu Północy, strażniku wicca!

To samo powtarzamy dla pozostałych kierunków świata (w ko­ lejności: wschód, południe, zachód).

5. Wracamy do ołtarza, ustawiamy naczynie z solą na pentaklu i nachylamy nad nim ostrze, mówiąc:

Oczyszczam cię, byś mogła dobrze mi służyć.


6. Misę z wodą stawiamy na pentaklu, bierzemy szczyptę soli i wrzucamy do wody. Zanurzamy ostrze w wodzie i mówimy:

Oczyszczam cię i dedykuję, Wodo Życia. Wzmocnij swą siłą ten krąg. W imię Bogini i Rogatego Boga, niech się tak stanie!
Wodę przelewamy do kielicha.

7. Bierzemy wodę z ołtarza i znowu powoli obchodzimy krąg (znowu w prawo), spryskując lekko podłogę i mówiąc:

Wzmacniam magiczny krąg mocą Ziemi, Powietrza, Ognia i Wo­dy. Niech Bogini ześle tu swą miłość, Rogaty Bóg zaś - swój honor.

8. Odrobinę słonej wody wlewamy na spodek, dla bogów, sami zaś pijemy maleńki łyk, a potem odstawiamy kielich z powrotem na pentakl.

Krąg magiczny został rzucony (czy też otwarty). Można w nim teraz odprawiać rytuały i zaklęcia, nie wolno jednak opuszczać jego granic, do­ póki nie skończymy pracy i nie zamkniemy kręgu we właściwy sposób.

Zamykanie kręgu

Stajemy w kierunku północnym, podnosimy ostrze i mówimy:

Strażnicy północnego wiatru, rytuał ukończony. Dziękuję wam i żegnam was!

Powtarzamy dla pozostałych stron świata, tym razem w odwrot­nym kierunku (zachód, południe, wschód). Gasimy świece na ołtarzu i kłaniamy się, mówiąc:

Uznaję magiczny krąg za zamknięty. Niech się tak stanie.
Dzwonimy dzwonkiem na zakończenie.

Informacje ogólne:
źródło: Alan Abyss "the book of forbidden knowledge"

"...Najpiękniejsze są rzeczy niestworzone..widoczne jedynie oczami wyobraźni"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2014, 01:12 przez Danakin.)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości