chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ankieta: Czy tabliczka Ouija działa ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
75.00%
3 75.00%
Nie
25.00%
1 25.00%
Razem 4 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Tabliczka ouija
Autor Wiadomość
GallAnonim Offline
Przybysz

Posty: 1
Dołączył/a: 05 2014
Reputacja: 0
Tabliczka ouija 08.05.2014, 19:33    #1

Chę się dowiedzieć kilka rzeczy na temat tabliczki Uśmiech
Co może się stać podczas seansu ?
Co się stanie gdy duch nie będzie odwołany ?
Co się stanie gdy duch nie będzie chciał odejść ?
Czy po seansie będzie straszyć ?
Czy drukowana będzie działać ?
W ogóle ouija działa ?
Trismegistos Offline
Mercurius ter Maximus
Zasłużeni

Posty: 284
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 36
RE: Tabliczka ouija 09.05.2014, 04:10    #2

Jak chcesz się tym bawić nie polecam, po za tym Ouija służy ogólnie do kontaktu ze światem niematerialnym więc to jak gra na loterii co ci wyjdzie :P

†aequam servare mentem †
Evell Offline
Czarownica
Administratorzy
*******

Posty: 452
Dołączył/a: 02 2012
Reputacja: 52
RE: Tabliczka ouija 09.05.2014, 20:12    #3

Tabliczka ouija jest narzędziem. Uważam, że każde narzędzie w złych rękach narobi tylko szkód.

The Tarot Reader
Gron Offline
Kozioł vel Cesarzowa
Zasłużeni

Posty: 258
Dołączył/a: 05 2012
Reputacja: 47
RE: Tabliczka ouija 24.05.2014, 11:27    #4

Odpowiem wyłącznie na podstawie informacji zebranych od innych. Osobiście odradzam tego typu "zabawę" bez poważnych powodów. A wątpię by którykolwiek motyw był na tyle silny, by chwycić za ouija ;-)

Co może się stać podczas seansu?

Niektórzy powiedzą "wszystko" inni zaś, że "nic". Chyba obie ze stron mogą mieć rację gdyż próbując przywołać konkretnego ducha primo - nie wiemy czy nam się uda go przywołać; secundo - nawet jeśli coś przywołamy to niekoniecznie musimy mieć pewność, że jest to ta istota której chcieliśmy.
Podczas seansu może dojść do rzeczy które na pewno udało Ci się 'wyłapać' oglądając jakieś filmy czy programy dokumentalne. Chłód, dźwięki nieznanego pochodzenia albo i nawet przemieszczające się przedmioty. Tutaj należy raczej skupić się na tym co wywoła pojawienie się konkretnej istoty jak pytanie o seans jako 'pośrednika' a Ouija (jak Evell wspomniała) - narzędzia.

Co się stanie gdy duch nie będzie odwołany?
Sytuacja wygląda zapewne tak samo jak w przypadku nawiedzonych miejsc kiedy duch po prostu nie może się uwolnić. Otwierając drzwi na tamten świat i zapraszając ducha możemy zaprosić również i inne. A fakt, że go nie odwołamy (lub potencjalnych niechcianych gości) może skutkować tym, że nam się zagnieździ taka istota i zwyczajnie może nas nachodzić albo i nawet prześladować. Oczywiście są to skrajne możliwości. Ale jednak.

Co się stanie gdy duch nie będzie chciał odejść?
To co wyżej napisałam. Należy postępować jak w przypadku miejsc nawiedzonych. Jeśli wszystko zawiedzie to pomóc może zapewne egzorcyzm. Myślę jednak, że duchy o których mówimy nie będą miały celu w zostawaniu w naszym wymiarze.

Czy po seansie będzie straszyć?
Większość dziwnych zdarzeń i reakcji zapewne będą zwyczajną autosugestią. Pozostałe przypadki chyba rozpisałam w punktach wyżej.

Czy drukowana będzie działać?
Kijem na piasku, wyrzeźbiona, drukowana, wyszywana. Każda będzie działać jeśli ją przeznaczysz w tym samym celu. Sama tabliczka jest narzędziem które właśnie ma pomóc porozumieć się z istotą niefizyczną. Nie ma sztywnych ram jeśli idzie o jej wykonanie.

W ogóle ouija działa?
Deklarując otwarcie chęć porozumienia się ze światem niefizycznym zawsze w jakimś stopniu dajemy przyzwolenie na wniknięcie do naszego. Ouija nie jest raczej jedną z wielu "urban legend" i głupotą byłoby odpowiadanie na to "przekonaj się" ;-)


Spirytyzm może i jest bardzo ciekawym i rozległym tematem, może być wręcz hobby ale chyba nikt świadomie nie wystawi się na takie ryzyko. Jak Tris wspomniał, i jak wyżej zostało napisane - niekoniecznie musimy wezwać ducha przykładowo babci, nawet jeśli mieliśmy taki zamiar. Otwieranie drzwi istotom niematerialnym niesie ze sobą takie ryzyko. Jeszcze nie słyszałam o bramkarzu który by stał i poddawał wszelkie byty i energie selekcji Mruga2
Aaron Offline
Nowicjusz

Posty: 52
Dołączył/a: 08 2012
Reputacja: 10
RE: Tabliczka ouija 24.05.2014, 15:08    #5

Wiem że trochę odbiję od tematu ale jeżeli chcesz bezpieczniej zgłębiać świat duchów to polecam Ci gnostyckie/haitańskie voodoo. Uśmiech


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości