Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemniczy sześciokąt na Saturnie
#1
Pasadena/USA - Jak poinformowała NASA, Cassini wysłał na stację badawczą na Ziemi zdjęcia Saturna, które pokazują fenomen heksagonu.

[Obrazek: 07_04_04_Hexagon.jpg]

Już od ponad dwóch dziesięcioleci wysyłały sondy kosmiczne, Voyager 1 i 2, na Ziemię zdjęcia tajemniczego fenomenu. Przez nowe zdjęcia naukowcy są przekonani, że rozchodzi się tu o dotąd nieznany fenomen, o zdarzenie długotrwałe.

"To jest bardzo dziwne zjawisko, które w precyzyjny geometryczny sposób występuje z sześcioma prawie identycznymi stronami" tyle mówił Kevin Baines, ekspert atmosferyczny i członek Cassini’s Visual.
"Nie widzieliśmy nigdy czegoś podobnego"Ze względu na nowe zdjęcia i poprzez inne informacje naukowcy są zdania, że to nie ma nic wspólnego z promieniowaniem i zdarzeniami z zorzami polarnymi występującymi na Saturnie.

Powód pojawiania się tajemniczego heksagonu nie jest jeszcze znany.
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
#2
Próbowałam poszukać jakichś informacji, czy dziś coś już wiadomo na ten temat. Niestety, nadal nic. Pełen tajemnic sześciokąt okrzyknięty został przez naukowców jednym z najbardziej niezwykłych zjawisk w naszym Układzie Słonecznym.
Za to mam filmik Uśmiech


The Tarot Reader
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.