chevron_left chevron_right
Zaloguj Zarejestruj

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


filter_list
Wibracja imienia
Autor Wiadomość
Elza Offline
Nowicjusz

Posty: 54
Dołączył/a: 11 2012
Reputacja: 4
Wibracja imienia 25.01.2013, 03:23    #1

Wibracja imienia
Wibracje imienia opracowała Wróżka Carmen
Imię wzięło się z potrzeby odróżnienia jednej osoby od drugiej. I tak, każdy z nas zaraz po urodzeniu otrzymuje imię. Nadanie dziecku takiego a nie innego imienia, zazwyczaj niesie za sobą wiele pobudek. Może być to imię wybrane w myśl tradycji rodzinnej lub dla uczczenia pamięci jakiegoś przodka. Często też nadaję się dziecku imię jakiegoś bohatera literackiego lub filmowego czy też historycznego z myślą, że w przyszłości będzie takie jak on. Zdarza się też, że dziecku wybierane jest imię oryginalne, gdyż wierzy się, że dzięki temu dziecko posiądzie jakieś wybitne cechy indywidualne. Wybór imienia ma ogromne znaczenie – imię ma się nie tylko podobać, ale też coś znaczyć. Nieść jakieś przesłanie na kolejne lata życia człowieka i pomóc mu w tej ciężkiej drodze jaką jest życie.
Od wieków dla Słowian, German, Celtów, Bałtów czy też Persów lub Greków imię było niczym zaklęcie. Nadając imię dziecku życzono mu wszystkich cnót i dóbr jakie krążą po świecie. I tak mamy greckie imiona jak: Aleksander (obrońca ludzi), Andrzej (dzielny, mężny), Krzysztof (niosący Chrystusa). Piękne imię Dariusz jest perskiego pochodzenia i znaczy “podtrzymujący dobro”. Przypomnijmy również imiona słowiańskie z przykładowymi członami: bor "walka" (Borzymir, Dalibor), ciech "uciecha, pociecha" (Ciechosław, Wojciech), gniew (Gniewomir, Mścigniew, Zbigniew), mir "pokój, spokój, dobro" (Chociemir, Mirogod), sław "sława" (Sławobor, Gościsław, Jarosław), dom (Domarad), goj "lek, obfitość, pokój" (Częstogoj), woj "wojownik" (Wojsław, Częstowoj), żyr "pokarm, życie" (Domażyr, Żyrosław), rat "wojna, walka" (Racimir, Ratsław), mysł "myśleć" (Myślimir, Drogomysł). Czy też te pochodzenia germańskiego jak: Ernest (powaga, zapał, walka), Hubert (człowiek wyróżniający się rozumem).
Nadawano również imiona pochodzące z Biblii. Zaś drugim głównym źródłem imion chrześcijańskich były imiona świętych męczenników i wyznawców okresu starochrześcijańskiego jak: Aleksy, Grzegorz, Klemens, Cecylia. Nadawano dzieciom imiona świętych średniowiecza: założycieli wielkich zakonów ( Dominik, Franciszek), opatów (Bernard, Gertruda), zakonników i zakonnic (Egbert, Hildegarda), pustelników (Arnulf, Benedykt), biskupów (Adalbert, Otto). Jak również członków dynastii panującej (Karol, Jolanta, Kinga)

Istnieją też imiona, których etymologia wiąże się z nazwą jakiegoś zwierzęcia. Imiona takie nadawano, gdyż wierzono, że dziecko posiądzie takie cechy jak dane zwierze: niedźwiedź (Bernard, Urszula, Arkadiusz, Artur), lew (Leonid, Leon, Leonard), wilk (Wolfgang). Później zaczęto nadawać także imiona, które miały jakieś znaczenie historyczne. Do tych imion zaliczyć można Cezary (od Juliusza Cezara) czy Bolesław, Władysław, Mieszko (imiona królów Polski).

Według numerologii imię powinno współgrać z wibracją daty urodzenia tak, by wzmacniało jej pozytywne cechy, a osłabiało negatywne. Dobrze jest łączyć wibracje parzyste z nieparzystymi. Warto też pamiętać, że imię powinno pasować do nazwiska, gdyż dopiero razem z nim tworzy numerologiczną całość. Dobrze dobrane zapewni harmonię w życiu i lepsze perspektywy na przyszłość.

Alfabet numerologiczny:
(Uwaga: Ą=A, Ć=C, Ę=E, Ł=L itd.)
1 - A, J, S
2 - B, K, T
3 - C, L, U
4 - D, M, V
5 - E, N, W
6 - F, O, X
7 - G, P, Y
8 - H, Q, Z
9 - I, R

*Obliczanie wibracji polega na sprowadzeniu ciągu liczb bądź liter do cyfry (lub jednej z liczb mistrzowskich) przez dodawanie.

Jedynka
Imiona o tej wibracji numerologicznej:

Adam, Aleksy, Alfred, Alina, Amalia, Ambroży, Antoni, Berta, Bogusław, Daniela, Dorota, Edward, Edwin, Edyta, Elena, Eugeniusz, Felicja, Ferdynand, Gabriela, Gustaw, Henryka, Hilary, Irmina, Jadwiga, Janusz, Joanna, Jolanta, Julianna, Julita, Juliusz, Justyn, Kamil, Klotylda, Lech, Leon, Maksymilian, Malwina, Marlena, Melania, Michał, Mieczysław, Natasza, Oliwier, Oskar, Otylia, Patryk, Rozalia, Sabina, Seweryn, Stanisław, Urszula, Wacława, Wilhelm…
Jedynka jest zasadnicza, ale potrafi być elastyczna. Jest jak woda - w ciągłym ruchu. Lubi zmiany i ma wielką zdolność przystosowania się do nowych sytuacji. Jest bardzo cierpliwa i lubi być niezależna. Osoby z tą wibracją są bardzo ambitne, niezależne oraz pełne inwencji. Emanując naturalnym dla siebie autorytetem, dążą zwykle do zdominowania otoczenia lub nadawania mu tonu, same nie podporządkowując się nikomu. Te, właśnie cechy czynią z Jedynki urodzonego przywódcę, lidera, czy - w skromniejszym zakresie - szefa własnej firmy lub co najmniej kogoś na kierowniczym stanowisku.
Męska kreatywna energia Jedynki wyraża się w nieskrępowanym niczym dążeniu do sukcesu, który zazwyczaj osiąga dzięki imponującej sile woli i zaufaniu we własne siły. Inteligentna, często błyskotliwa, działa z pasją i niezawodnym refleksem. Podejmuje decyzje szybko i we właściwym momencie. W miłości jest porywcza, namiętna i - niestety - zmienna.
Dwójka
Imiona o tej wibracji numerologicznej
:
Adelajda, Adolf, Albin, Aldona, Bianka, Błażej, Diana, Jagoda, Justyna, Kamila, Nadia, Nina, Rafał, Stefan, Urban…
Dwójka jest troskliwa, cierpliwa i konserwatywna. Roztacza wokół siebie magiczną aurę spokoju i harmonii. Dwójka lubi i akceptuje siebie. Nie miewa napadów złości, łatwo kontroluje swoje emocje. Jest sympatyczna, serdeczna, pełna wdzięku i słodyczy. W gruncie rzeczy nieśmiała oraz niepewna siebie.
Osoby o tej wibracji łakną czułości, okazywania im sympatii i przyjaźni oraz szukają w bliskich psychicznego oparcia. Dwójka musi mieć koło siebie kogoś, kto utwierdzałby ją w myśleniu o sobie dobrze. Kto by jej powtarzał, że jest wartościowa i atrakcyjna. Toteż osoby te nie znoszą samotności. W gruncie rzeczy są tak niepewne siebie, nieśmiałe, zmienne w nastrojach, oczekujące na silniejsze bodźce z zewnątrz, że dobrze czują się w roli podwładnych i współpracowników, a niekiedy szarych eminencji.
Ich niezwykła wrażliwość sprawia, że niektóre z nich mogą także wykazywać uzdolnienia medialne. Często sprawdzają się także w zawodach artystycznych, także jako projektanci mody. Dobrze się czują pracując w małym, kameralnym zespole, w którym ktoś inny gra pierwsze skrzypce.
Trójka
Imiona o tej wibracji numerologicznej:

Agata, Agnieszka, Anastazja, Anna, Apolinary, Bazyli, Bonifacy, Brygida, Dionizy, Dominik, Emil, Eustachy, Filomena, Florian, Huberta, Jacek, Jaromir, Jerzy, Kalina, Karol, Klementyna, Kornel, Marek, Olimpia, Otton, Paweł, Radosław, Romuald, Ryszard, Salomea, Sandra, Sara, Sławomira, Stefania, Walery, Wawrzyniec, Władysław, Zdzisław, Zofia….
Trójka jest twórcza, dynamiczna i niecierpliwa. Jest pełna energii oraz żyje niezwykle aktywnie. Jest bardzo wrażliwa na uwagi innych, ale i sama nie szczędzi im swoich. To żywa i barwna osobowość reagująca na wszystko radośnie, spontanicznie i z poczuciem humoru. Obdarzona błyskotliwą inteligencją i znakomitą komunikatywnością przechodzącą niekiedy w nadmiar ekstrawertyzmu. Jeśli tylko nie rzuci się w wir życia towarzyskiego i rozrywek, osiąga znaczące sukcesy.
Trójka uosabia przede wszystkim zdolność kreacji i swobodnej ekspresji własnego wnętrza. Obdarzona żywym umysłem, ciekawa świata, posiada na ogół liczne zainteresowania. Często odznacza się talentem literackim i ma wielkie osiągnięcia w tej dziedzinie. Ceni wykształcenie i twórczą wyobraźnię, aktywność i zaradność. Życzliwa i wielkoduszna jest lubiana, podziwiana i zazwyczaj otoczona tłumem wielbicieli.
Czwórka
Imiona o tej wibracji numerologicznej:

Aurelia, Cecylia, Dominika, Eleonora, Emilia, Florentyna, Franciszek, Fryderyk, Genowefa, Gertruda, Herbert, Konstanty, Kornelia, Krzysztof, Leokadia, Liliana, Magdalena, Marcelina, Marcin, Oktawian, Patrycja, Rudolf, Szymon, Władysława, Wojciech, Zdzisława, Zuzanna…
Czwórka jest towarzyska, ma dużo szczęścia i nie lubi ryzyka. Ceni życie dostatnie i odsuwa od siebie wszystko, co mogłoby zburzyć jej spokój. Osoby o tej wibracji są solidne, poważne i odpowiedzialne. Postrzegane czasem są jako zbyt surowe i zasadnicze. Czwórka jest niechętna wszelkim zmianom. Hołduje przyjętym zasadom i trzyma się sprawdzonych ścieżek, choćby zarzucano jej ciasny konserwatyzm i rutyniarstwo. Wierzy, że tylko w ten sposób - nie licząc na cudowne uśmiechy losu - zdobędzie pozycję społeczną i stabilizację finansową.
Choć wszystko przeżywają głęboko, nie potrafią tego uzewnętrznić. Nastawione analitycznie osoby o tej wibracji cechuje rzeczowość i logiczność myślenia, a także wyjątkowa determinacja w postępowaniu. Nie znoszą przelewania pustego w próżne, efekciarstwa, niesolidności i bałaganiarstwa. Czwórka potrafi utrzymać wzorowy porządek zarówno w domu, jak w miejscu pracy, nierzadko popadając wręcz w irytującą otoczenie pedanterię. Dla niej jednak porządek na zewnątrz idzie po prostu w parze z ładem wewnętrznym.
Piątka
Imiona o tej wibracji numerologicznej
:
Adela, Aleksandra, Aneta, Balbina, Benedykt, Blanka, Bronisław, Cyprian, Dawid, Donald, Elwira, Eryk, Estera, Grzegorz, Ida, Ignacy, Joachim, Kaja, Klaudia, Maciej, Przemysław, Renata,Teodor, Teresa, Waldemar, Wincenty, Zbigniew…
Piątka jest pewna siebie i uparta. Zawsze musi znajdować się w centrum uwagi. Ciężko ją do czegoś przekonać. Pragnie nade wszystko ruchu, innowacji, podróżowania, doświadczania wszystkiego co ekscytuje nowością i pociąga tym co nieznane. Wielość zainteresowań wyzwala głód nowych perspektyw poznawczych i spotkań z interesującymi ludźmi.
Niezależnie od wieku, wciąż chce się czegoś nowego uczyć. Kocha życie, zmiany i oczywiście uwielbia podróżować. Nie wytrzymuje odsiadywania godzin przy biurku, toteż nie dla niej praca księgowej czy urzędnika na poczcie.
Szóstka
Imiona o tej wibracji numerologicznej:

Ada, Aniela, Artur, Bartłomiej, Bronisława, Damian, Daria, Fabian, Gerwazy, Ilona, Jowita, Kinga, Leszek, Małgorzata, Maria, Mateusz, Róża, Tadeusz, Tytus, Weronika…
Szóstka jest praktyczna i zorganizowana. Twardo stąpa po ziemi i lubi być wszędzie i wszystko wiedzieć. Kontroluje swoje emocje do tego stopnia, że brak jej spontaniczności w kontaktach z innymi ludźmi. Lubi komfort i wygodę. Potrafi pięknie urządzić dom i stworzyć w nim miła atmosferę. Największą wartością dla tej wibracji jest udane małżeństwo, związek partnerski, dzieci, więzi rodzinne. Często zbyt wygodna i leniwa, by zdobyć się na większy wysiłek, rezygnuje ze studiów czy pracy - rozgłaszając, że musi poświęcić się na ołtarzu rodziny.
Wszystkie osoby o tej wibracji odczuwają ogromną potrzebę miłości. Obdarzone hojnie poczuciem piękna i harmonii, często mają zdolności i zainteresowania artystyczne. Jeśli nawet same nie zostaną twórcami, potrafią być artystami na własny użytek, co nietrudno zauważyć choćby w ich gustownie urządzonym domu, pełnym pięknych mebli i przedmiotów.
Siódemka
Imiona o tej wibracji numerologicznej:

Antonina, Barbara, Bogdan, Bogumił, Borys, Danuta, Edmund, Filip, Jan, Klara, Klaudiusz, Krystyna, Leopold, Lucjan, Maja, Marceli, Michalina, Olaf, Olgierd, Roksana, Roman, Walter, Wanda, Wiktoria, Wincent, Włodzimierz..
Siódemka jest czarująca i bezinteresowna. Ma dobre zdanie o swoich możliwościach intelektualnych i czasami zdarza jej się patrzeć na innych z góry. Liczba ta, zachęca do poszukiwań religijnych i duchowych. Osoby obdarzone tą wibracją wykazują wielką wrażliwość i intuicję.
Osoby o tej wibracji są jakby nieobecne, oddalone od rzeczywistości i realnego świata. Są zagłębione w mistyczne i duchowe rozważania. Posiadają ogromne pokłady wrażliwości i współczucia. Chcą nieść pomoc i pociechę cierpiącym i samotnym. Swoim zachowaniem narzucają dystans, choć w środku tak naprawdę są bardzo wrażliwe. Ponadto odznaczają się ogromną intuicją.
Ósemka
Imiona o tej wibracji numerologicznej:

Adrianna, Alojzy, Anzelm, August, Bernard, Bogumiła, Bolesław, Celina, Czesław, Dariusz, Eliza, Elżbieta, Emanuel, Eugenia, Feliks, Gerard, Iga, Iwona, Józef, Julia, Kajetan, Kunegunda, Laura, Lidia, Ludwik, Magda, Mariusz, Marta, Mikołaj, Nikodem, Nikola, Olga, Pankracy, Romana, Rupert, Scholastyka, Sławek, Sylwia…
Ósemka jest godna zaufania i przyjacielska. Wibracja ta cechuje osoby pewne siebie, przebojowe, działające z żelazną konsekwencją. To taki typ twardziela. Przy czym obdarzone są niezwykłą siłą przyciągania do siebie innych. Uczciwe, odważne, prawe, wierne raz przyjętym zasadom etycznym, tego samego wymagają od innych. Urodzeni szefowie, liderzy.
Osoby uhonorowane tą wibracją imienia na ogół tryskają energią, są uzdolnione, przebojowe i pewne siebie, wyjątkowo odporne na przeciwności losu, wychodzące bez szwanku z najstraszliwszych opresji. To urodzeni wojownicy, którzy nie dopuszczają do siebie myśli o przegranej i potrafią z pełnym samozaparciem i zdyscyplinowaniem walczyć o osiągnięcie wyznaczonych celów.
Dziewiątka
Imiona o tej wibracji numerologicznej:

Aleksander, Alicja, Anatol, Anita, Bernadetta, Bożena, Czesława, Dagmara, Dalia, Daniel, Erazm, Ernest, Franciszka, Gabriel, Halina, Helena, Henryk, Ireneusz, Iza, Jakub, Jarek, Jarosław, Józefa, Judyta, Kacper, Karina, Karolina, Katarzyna, Konrad, Konstancja, Krystian, Ludmiła, Ludwika, Łukasz, Milena, Monika, Regina, Sebastian, Wacław, Zygmunt…
Dziewiątka łatwo nawiązuje kontakty z innymi, ale trudno z nią czasami wytrzymać, gdyż próbuje sobie podporządkowywać wszystko i wszystkich. Ludzie urodzeni pod jej wpływem są ciągle w podróży, nie mogąc odnaleźć spokojnej przystani.
Pragnie wolności i przestrzeni życiowej, by móc urzeczywistnić swe powołanie duchowe lub artystyczne. Bywają kapryśne, ekstrawaganckie i buntownicze. Chadzają własnymi drogami i mają własną hierarchię ważności spraw. Idealistyczne, marzycielskie, twórcze i niezwykle wrażliwe. Ich zapatrzenie w świat ideałów sprawia, że ci niepoprawni romantycy - często chimeryczni, buntowniczy i roztargnieni - są trudni do zrozumienia dla osób stąpających mocno po ziemi.
Jedenastka
Liczby Mistrzowskie

Liczby mistrzowskie zwane inaczej doskonałymi symbolizują wyższe poziomy wykorzystania energii, a osoby urodzone pod ich wpływem otrzymały od losu pewien dar. Obdarzone zostały one wyższą świadomością, która sprawia, że doskonalą siebie i starają się służyć swoim bliźnim.
Imiona o tej wibracji numerologicznej:
Adrian, Apolonia, Arkadiusz, Augustyn, Bartosz, Beata, Bogusława, Cyryl, Ewa, Grażyna, Honorata, Hubert, Irena, Izabela, Łucja, Marian, Martyna, Mirosław, Norbert, Paulina, Sławomir, Stanisława, Sylwester, Szczepan, Wiesław, Witold, Zenobiusz, Zenon…
Osoby o tej wibracji odznaczają się najczęściej wybitnym talentem artystycznym i są oryginalne we wszystkim co robią i jak się zachowują. To liczba natchnionych poetów, malarzy, rzeźbiarzy, kompozytorów, wizjonerów, mistyków, wspaniałych myślicieli, mówców, aktorów, a także wybitnych astrologów, wróżbitów i uzdrowicieli.
Jedenastka zwraca na siebie uwagę otoczenia bowiem jest to ktoś, nie tylko pełen inwencji, ale posiada jakby "od zawsze" skrystalizowaną własną hierarchię wartości, których się trzyma i których potrafi bronić, gdy zajdzie potrzeba. Osoby o tej wibracji nie przywiązują wagi do dóbr materialnych.
Dwudziestka Dwójka
Imiona o tej wibracji numerologicznej:
Albert, Alfons, Janina, Julian, Lucyna, Matylda, Natalia, Tomasz, Żaneta…
Ludzie pod wpływem tej wibracji mają realny wpływ na światowe wydarzenia. To wielcy mędrcy, mistrzowie i uczeni. To ludzie stworzeni, by być na czele przemian. Pionierzy, bohaterowie, przywódcy obdarzeni ogromnymi możliwościami i darami, ale także ideowi szaleńcy, terroryści czy założyciele sekt.
Niezwykle konstruktywna energia tych osób w połączeniu z wewnętrzną dyscypliną i pasją ulepszania świata sprawiają, że spełniają się one najczęściej w polityce, wielkim biznesie, w działalności społecznej i charytatywnej uzyskując zwykle dostęp do wysokich stanowisk. Swoje wysokie aspiracje, talenty przywódcze i niekiedy niewiarygodne tempo życia okupują jednak często wielkimi stresami, które są prawdziwym "krzyżem" dla tej wibracji.
Trzydziestka Trójka
Imiona o tej wibracji numerologicznej:

Andrzej, Angelica, Cezary, Eufemia, Ewelina, Felicjan, Leonard, Mariola, Marzena, Oliwia, Pelagia, Piotr, Robert, Sobiesław, Teodozja, Waleria, Wiktor, Wioletta, Zbyszek…
Wibracja ta symbolizuje doskonałą harmonię, prawość, uczciwość. Ludzie obdarzeni jej wpływem posiadają niezwykłe poczucie piękna. Potrafią kochać z pełnym oddaniem i poświęceniem.
Osoby o tej wibracji promieniują wszechogarniającą miłością, niewzruszonym wewnętrznym spokojem, który sprawia, że, one po prostu wiedzą, co jest dobre, prawdziwe, słuszne i zasługujące na zaufanie.
Nosiciele tej wibracji bywają także wielkimi poetami, malarzami, a ich twórczość przenika potężne, mistyczne światło. Możemy wśród nich spotkać także wielkich filozofów, uzdrowicieli i jasnowidzów, oddanych bez reszty pragnieniu służenia innym.
Czterdziestka czwórka –
Imiona o tej wibracji numerologicznej:

Euzebiusz, Polikarp…
Wibracja ta charakteryzuje wielkich przywódców i ludzi sukcesu. Ludzie ci obdarzeni są bardzo silną osobowością, odpornością i ambicjami. To urodzeni szefowie firm, banków i dużych korporacji. W skrajnych formach ludzie niezwykle zadufani w sobie i chorobliwie skąpi dla których jedyną realną wartością jej pieniądz.

Osoby o potencjale tej wibracji, to także wielcy moraliści, wymagający bardzo wiele od siebie i od innych. Wibracja ta, to ogrom odpowiedzialności i zadań, któremu śmiertelnik - choćby zdecydowanie wyrastający ponad przeciętność - nie często potrafi sprostać.

Męczą mnie głosy których słowa są puste.
Drażnią spojrzenia, gdzie pycha we wzroku..
Szukam zwyczajnej ludzkiej prostoty - jasnej jak promień, ciepłej jak dotyk...
Trismegistos Offline
Mercurius ter Maximus
Zasłużeni

Posty: 284
Dołączył/a: 03 2012
Reputacja: 36
RE: Wibracja imienia 25.01.2013, 10:29    #2

11-stka wstyd się przyznać ale mniej więcej tak jest :P

†aequam servare mentem †
Neferites Offline
Wizjonerka
Zarejestrowany

Posty: 24
Dołączył/a: 01 2013
Reputacja: 1
RE: Wibracja imienia 27.01.2013, 15:02    #3

Urodzeniowo jestem piątką a imiennie szóstką i o ile z urodzeniowej piątki mam wszystko, to z opis tej imiennej pasuje do mnie tylko w jakichś 40%.

Czy to współgra czy nie, nie podoba mi się ten opis szóstki...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości