Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakazana Historia - pod redakcją Kenyona
#1
Witam

Czytaliście może tę książkę? Wiele teorii w niej przedstawionych jest naciąganych ale nawet jak 10% rzeczy jest prawdziwe i da się udowodnić ( szczególnie o piramidach i sfinksie) to bardzo zmienia postać rzeczy. Chciałbym zacząć dyskusje o tej książce i postawionych w niej tezach. Ktoś z was ją już czytał?
Odpowiedz
#2
Czytałem kiedyś chyba jej fragmenty, ale nie jestem do końca pewien czy to była akurat ta książka czy tylko do niej podobna. Powiem nawet więcej, z tego co przeczytałem to nawet 99.9% to bzdury mniejsze i większe.
Odpowiedz
#3
Ciekawe są fragmenty o budownictwie starożytnych Egipcjan. Czy to wszystko też bzdury ? Chyba nie ...

Jest podobna książka - Zakazana Archeologia.
Odpowiedz
#4
Nie kosmici nie pomagali Egipcjanom ,bardziej prawdopodobne jest to że sami coś wymyślili. Uważam ,że pomoc jaką mieliby nieść kosmici mijałaby się z celem.
Odpowiedz
#5
Ja nie piszę o kosmitach Mruga2, chodzi o to, że posiadali zaawansowaną wiedze a skąd ją wzięli to już inne pytanie. Czy może zbudowała to jakaś wcześniejsza cywilizacja? Tutaj jest jeszcze ogromne pole do popisu i badań a nie twierdzenie, że kupa ludzi da rade wszystko zrobić ... Maszynowe proporcje, kąty idp, gładkie powierzchnie oraz rycie w np. granicie.
Odpowiedz
#6
Zdaje Ci się. To wcale nie jest takie trudne i skomplikowane. Może posiadali jakieś technologie lub narzędzia ale przepadły ,a dowodów na ich istnienie nie ma. Ja uważam ,że umniejszanie możliwościom ludziom tamtego okresu mija się z celem. Mieli te same ręce głowy i mózgi co my teraz i byli równie zaradni (jeśli nie bardzie) co dziś. Uważam wiec że mogli tego dokonać bez większych trudności i zaawansowanej technologii. Ponadto paradoksalnie łatwiej i taniej jest zatrudnić 1000 ludzi niż roboty. To czysta ekonomia. Korzysta się z najprostszych, najtańszych i najlepiej dostępnych źródeł.
Odpowiedz
#7
Ja Ci powiem, że właśnie nie Mruga2. Ale ja nie mówie, że oni dokonywali cudów. Po prostu mieli większe umiejętności niż sądzimy dzisiaj albo to spuścizna po poprzednikach.
c.d.n.
Odpowiedz
#8
Można gdybać ... na razie nie dowodów zbyt wiele (są prawie żadne). Fajnie by było gdyby mieli jakieś ciekawe i nowoczesne technologie ,ale nic na to nie wskazuje. Bardziej prawdopodobne wydaje się że ta technologia mogła być spuścizną po przodkach. Żmudna praca na wynalazkami mogłaby pochłonąć zbyt wiele czasu.
Odpowiedz
#9
Właśnie - przodkach. Ale żeby o nich odkryć coś więcej po prostu trzeba jeszcze wiele odkryć. To pokazuje, że nasza wiedza o przeszłości nie jest kompletna jak chcielibyśmy, żeby było. Już nie mówiąc o mnogości zatopionych ruin o których nic prawie nie wiemy.
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.