Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdarzenia związane z Wielką Sobotą
#1
Chciałbym tu przedstawić zdarzenia jakie miały miejsce w Wielką Sobotę kilka lat temu. Biskup pochodzący z mojej parafii jest na misji w Boliwii i to właśnie w tym kraju miało miejsce to zdarzenie.

Otóż podczas mszy św. w pobliskim kościele niektórzy z parafian wybrali rozrywkę i poszli popływać do pobliskiego jeziora. Tam też zdarzył się wypadek. Z tego co pamiętam to motorówka wodna wjechała w kąpiących się ludzi. Na pomoc przyleciały służby ratunkowe śmigłowcem. W drodze powrotnej do szpitala śmigłowiec uległ wypadkowi i spadł. To wszystkie informacje jakie posiadam.

Myślicie, że to kara Boska? A może tylko zwykłe zaniedbania ludzi?
Inkwizycję czas zacząć!
Odpowiedz
#2
Sądzę ze to wina jednego i drugiego, bo kto w wielka sobote idzie sie kąpać bez sensu no i nie myśli wybierając miejsce tego "wypoczynku" acz kolwiek nie powiedziane ze nasz Lucek nie maczał palcow wkońcu kilka duszek dorobku.


Odpowiedz
#3
Każdy może odebrać to na swój sposób, uważam, że jest to kwestią wiary. Dla chrześcijanina może to być kara od Boga, a dla ateisty zwykły zbieg okoliczności.

Nie uważam jednak, żeby chrześcijański Bóg karał tak ludzi za nieposłuszeństwo. Przecież w tym śmigłowcu byli też ratownicy, którzy czynili dobro. Według mnie jest to najzwyklejszy wypadek, ironia losu, przeznaczenie czy też "tak musiało być". Nie widzę w tym nic nadprzyrodzonego. Gdyby zdarzyło się to tydzień później, nikt by się nad tym nie zastanawiał. 20 Marca jest "Dzień bez mięsa" - przypuśćmy, że 20 osób zatruło się tego dnia mięsem... Czy to znaczy, że Bóg się na nich mści za zjedzenie mięsa, bo w inne dni zatruwa się tylko 10 osób?

Wszystko ze sobą można połączyć. Nawet głodujące dzieci z Afryki z tym, że np. dzisiaj w Dobranocce leci Kubuś Puchatek :P

Przemawia przeze mnie sceptycyzm Happy
Nie ma prawa ponad Czyń swoją wolę. (AL III:60) - Aleister Crowley
Odpowiedz
#4
i dla tego napisałem że może 50/50 ale nie widomo czy Lucek nie maczał palców.


Odpowiedz
#5
(21.04.2011, 22:10)Marcelo napisał(a):  Myślicie, że to kara Boska? A może tylko zwykłe zaniedbania ludzi?

(21.04.2011, 22:52)krzysztof903 napisał(a):  Sądzę ze to wina jednego i drugiego

Napisałeś to tak jakby trochę Bóg się wtrącił, a trochę zawinił człowiek, natomiast ja to rozdzielam. Mówię o tym, że istnieje wiele teorii wyjaśniających to zdarzenie, jednak każda jest inna, bo zależy to od postrzegania tematu z poziomu własnych wierzeń Mruga2
Nie ma prawa ponad Czyń swoją wolę. (AL III:60) - Aleister Crowley
Odpowiedz
 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czym jest ParaMythology?

ParaMythology.PL jest stroną zrzeszającą wszystkich miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, ezoteryki i wierzeń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł podyskutować na tematy dziwne i trudne.