ParaMythology

Pełna wersja: Co sądzicie o...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Co sądzicie o tym by uczyć się języka naszych cudzoziemskich przodków? Czy jeśli, np. moim przodkiem byłby Niemiec czy waszym zdaniem warto uczyć się jego języka. A może tylko wtedy jeśli ten język jest użytkowy lub mówiła w nim osoba bardzo nam bliska? Piszcie co o tym sądzicie? Mruga2
Języki są bardzo przydatne w dzisiejszych czasach. Uważam, że warto znać przynajmniej podstawy jakiegoś języka. Zdarza się spotkać cudzoziemca na ulicy proszącego o pomoc, albo nam przyjdzie szukać pomocy u innych.
Wg mnie warto. Lecz wykluczam nauki jezyka angielskiego dlategp ze spotykamy sie z nim codziennie... szkola,internet,roznego rodzaju gry itd. na dzien dzisiejszy ucze sie jezyka rosyjskiego w celu komunikacji z naszymi sasiadami czy to na wshodzie czy poludniu a wiadomo angielski w kazdym innym miejscu
Oczywiście że warto, a nawet należy.
Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w dobie internetu, gdzie sporo można doczytać się jedynie w innych językach.
Ogólnie brak znajomosci obcych jęyków, uważam za kalectwo.
jezyka obcego jakiego kolwiek zawsze warto się nauczyć, chociaż by takiej zwykłej podstawy, to się przydaje, a do tego zawsze w jakiś sposób taka nauka pozwala nam się wzogacić w nowe doświadczeniaUśmiech
Ja zawsze chciałam nauczyć się języka fińskiego chociaż nie mam potrzeby korzystania z niego na co dzień. Chętnie jednak odświeżyłabym swoją wiedzę w tym temacie (kiedyś właśnie hobbystycznie coś tam byłam w stanie powiedzieć/napisać) i chociaż język nieużywany po prostu wypada nam z głowy i zaczyna zanikać - jednak polecam naukę nie tylko języków obowiązujących w szkole.
Zgadzam się z poprzednikami ale nie uczyłabym się jezyka jedynie ze względu na to, że przodek był np niemcem.