ParaMythology

Pełna wersja: Filmy o egzorcyzmach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"The devil inside"

[Obrazek: 1_19922.jpg] [Obrazek: 1_19093.jpg]

Lata temu matka Isabell w trakcie egzorcyzmu zabiła trzy osoby. Teraz jej córka, pragnąc pomóc matce, wyrusza w długą i niebezpieczną podróż w głąb przerażającego świata opętanych.

Na temat tego filmu swego czasu napisałam oddzielny temat.
Chętnych zapraszam: http://www.forum.paramythology.pl/Temat-...elli-Rossi
Polecam także stronę (link), na której możecie poczytać o obsadzie, zobaczyć zwiastuny itp.

"Exorcismus: Opętanie Amy Evans"

[Obrazek: 1_21126.jpg]

Piętnastoletnia Emma Evans jest jak każda inna nastolatka. Myśli, że jej rodzice nie rozumieją jej, pragnie niezależności i życia bez więzi rodzinnych i obowiązków. Jest gotowa zrobić wszystko, aby to osiągnąć, ale pewnego dnia będzie zmuszona stawić czoła konsekwencjom swoich działań. Życie wydaje się normalne, aż pewnego dnia Emma zaczyna doświadczać przerażających zachowań. Rodzice są przekonani, że jej problemy maja podłoże medyczne lub psychologiczne, ale kiedy lekarze pozostają bezsilni rodzina zmuszona jest szukać odpowiedzi gdzie indziej. Zwracają się o pomoc do księdza.

Osobiście polecam. Film pokazuje jakie podejście do problemu mają współcześni ludzie, głównie ci sceptyczni. Porusza także kwestię do czego człowiek jest zdolny się posunąć, by udowodnić to, w co się wierzy. Liczne retrospekcje pozwalają widzowi samemu powoli rozwiązywać zagadkę przeszłości głównej bohaterki oraz dlaczego właśnie ją opętał demon.

Więcej informacji pod tym linkiem.
Zachęcam również do zapoznania się z recenzją (link).

"Egzorcyzmy Emily Rose"

[Obrazek: 1_19664.jpg]

Nastolatka Emily Rose staje się ofiarą ataku demonicznych mocy. Poddana egzorcyzmom umiera, a ksiądz, który je przeprowadzał zostaje oskarżony o zaniedbanie i, w konsekwencji, śmierć dziewczyny. W sądzie broni go sceptycznie nastawiona do całej sprawy prawniczka, która jednak w miarę odkrywania prawdy zaczyna sobie zdawać sprawę z istnienia potężnych nadprzyrodzonych sił.

Więcej informacji na stronie (link).
Zachęcam do przeczytania recenzji (link).

"Egzorcyzmy Anneliese Michel"

[Obrazek: 7245012.6.jpg?l=1237692461000]

Film opowiada historię 24-letniej Niemki Anneliese Michel, studentki pedagogiki. Uważano ją za opętaną, dlatego przez ostatnie 9 miesięcy swojego życia była poddawana egzorcyzmom. Zmarła 1 lipca 1976 roku. Lekarz podpisujący akt zgonu nie był w stanie stwierdzić naturalnej przyczyny śmierci. Dwaj księża egzorcyści zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci i 2 lata później skazani na karę 6 miesięcy więzienia. Proces ten wywołał w Niemczech największą medialną burzę od czasu procesów Norymberskich.

Więcej informacji na stronie (link).
"The Last Exorcism" (pol. "Ostatni egzorcyzm")

[Obrazek: 1_20928.jpg]

Wielebny Cotton Marcus (Patrick Fabian) od lat funkcjonuje jako znany egzorcysta. Z czasem uświadamia sobie, że jego "fach" nie przynosi korzyści finansowych, toteż postanawia skończyć z egzorcyzmami. Przed zakończeniem kariery zgadza się jednak na jeszcze jeden rytuał, który ma zostać sfilmowany na potrzeby filmu dokumentalnego. Wyrusza na farmę Louisa Sweetzera (Louis Herthum), gdzie szybko uświadamia sobie, że jego znikome umiejętności nie wystarczą, by uratować młodą Nell (Ashley Bell).

Więcej informacji na stronie (link).
Zachęcam do przeczytania recenzji (link).
"Egzorcyzmy Dorothy Mills"

[Obrazek: 7273120.6.jpg?l=1247742435000]

Jane Morton, młoda lekarka psychiatra opiekuje się Dorothy Mills, czternastoletnią dziewczynką mieszkającą w małej irlandzkiej wsi. Jane odkrywa, że dziewczynka cierpi na zaburzenie zwane osobowością mnogą. Dorothy zaczyna przemawiać głosem zmarłego syna Jane...

Film oglądałam już jakiś czas temu, jednak doskonale pamiętam jak bardzo mną wstrząsnął. Polecam każdemu, kto interesuje się tą tematyką. Najbardziej zaskakujące zakończenie, z jakim się spotkałam!

Więcej informacji na stronie (link).
Zachęcam do przeczytania recenzji (link).
"Egzorcysta"

[Obrazek: 6956150.6.jpg?l=1188536613000]

Część pierwsza - "Egzorcysta: Początek"
Bohaterem jest, znany nam z kolejnych części Egzorcysty, ojciec Merrin. Jako młody ksiądz zostaje wysłany z misją do Afryki. To właśnie tam po raz pierwszy spotyka się z nawiedzonymi przez Diabła.

Więcej informacji na stronie (link).
Zachęcam do przeczytania recenzji (link).
>> "Egzorcysta" <<
(Nie jestem pewna która to jest część. W każdym razie poprzedza ona wydarzenia z filmu "Egzorcysta II: Heretyk".)

[Obrazek: 7368591.6.jpg?l=1349584697000]

Aktorka Chris McNeil, zaniepokojona dziwnym zachowaniem córki, zwraca się o pomoc do lekarzy. Wyniki badań potwierdzają wstępną diagnozę, że Regan jest całkowicie zdrowa. Tymczasem stan dziewczynki się pogarsza. Kiedy aktorka wraca z planu zdjęciowego do domu, córka nagle atakuje matkę, która jest zmuszona przywiązać ją do łóżka. Zdesperowana Chris teraz szuka pomocy u młodego księdza, ojca Karrasa. On dochodzi do wniosku, że szatan opętał Regan. Chcąc wypędzić z niej diabła, Karras wzywa doświadczonego egzorcystę, ojca Merrina.

Więcej informacji na stronie (link).
Zachęcam do przeczytania recenzji (link).
Część druga - "Egzorcysta II: Heretyk"

[Obrazek: 7398414.6.jpg?l=1317090399000]
Ojciec Lamont zostaje wyznaczony przez kardynała, by rozwikłał zagadkę śmierci Ojca Merrina, oraz by dowiedział się, czy Regan nie jest znów opętana. Wiele wskazuje, że demon Pazuzu ją opętał. Lamont jedzie do Afryki by odnaleźć innego opętanego przez tego samego demona - Kokumo. Od niego dowiaduje się ciekawych rzeczy. Wraca do USA, gdzie dowiaduje się, że demon opętał Regan przy pomocy tajemniczej maszyny hipnotycznej doktora Greene`a. Lamont przystępuje do akcji, a pomaga mu w niej duch Ojca Merrina ...

Więcej informacji na stronie (link).
Część trzecia: "Egzorcysta III"

[Obrazek: 6900028.6.jpg?l=1246934597000]
Kontynuacja słynnego horroru z 1972 roku, który zdobył uznanie krytyków i okazał się przebojem kasowym. Porucznik Kinderman prowadzi śledztwo w sprawie okrutnego morderstwa. Wkrótce okazuje się, że policjant ma do czynienia z bezwzględnym seryjnym mordercą. Schwytanie zabójcy nie będzie jednak sprawą łatwą, gdyż wszystkie dowody wskazują na to, że sprawcą jest psychopata, który piętnaście lat wcześniej został stracony na krześle elektrycznym.

Więcej informacji na stronie (link).

"Egzorcysta 2 i 1/2"

[Obrazek: 7208066.6.jpg?l=1220668446000]

Na koniec polecam ciekawą komedię. Zawarte są tu parodie najpopularniejszych filmów o egzorcyzmach.

Egzorcysta Jedidiah Czymogę (Leslie Nielsen) toczy prywatny pojedynek z diabłem, którego przed laty wygnał z ciała małej Nancy (Linda Blair). Teraz demon powraca, by znów opętać dorosłą już Nancy. Jego przebiegły plan jest jednak zakrojony na szerszą skalę. Diabeł zamierza za pośrednictwem telewizji opętać cały świat. Tylko świątobliwy ojciec Czymogę jest w stanie stawić mu czoła.

Więcej informacji na stronie (link).

Życzę miłego oglądania.
No i jeszcze jeden film, o którym wcześniej mi się zapomniało... Nie bijcie!

"Rytuał"

[Obrazek: 7366435.6.jpg?l=1301451977000]

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami film "Rytuał" opowiada o losach sceptycznego ucznia seminarium duchownego, Michaela Kovaka (Colin O'Donoghue), który z niechęcią uczęszcza do szkoły dla egzorcystów w Watykanie. W Rzymie spotyka nieortodoksyjnego księdza, ojca Lucasa (Anthony Hopkins), który zapoznaje go z mroczną stroną wiary.

Więcej informacji na stronie (link).
Zachęcam do przeczytania recenzji (link).

Gość

Obejrzałem wszystkie filmy o egzorcyzmach. Najbardziej podobał mi się o egzorcyzmach Emili Rouse.
Czasami miał takie coś, że czuło się ten dreszczyk emocji podczas jego oglądania (szczególnie w scenie gdzie ta szklanka się poruszyła - a ją najbardziej zapamiętałem z całego filmu).
Ponadto jej scenografia typowa dla gatunku, podobna jak w filmie Sierociniec.
Oglądaliście może "Matce Joannie od Aniołów" - filmie Kawalerowicza z 1961?
I kojarzę jeszcze "Opętanie / Stir of Echoes".
Widziałam tylko trzy z tych filmów, muszę obejrzeć resztę. Najbardziej w głowie zostały mi sceny z "Egzorcyzmy Emily Rose". Wydaje mi się, że to film najbardziej naszpikowany emocjami. Dreszczyk odczuwałam przez oglądanie całego filmu.