ParaMythology

Pełna wersja: Czy homeopatia działa?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Pytanie jak w temacie - Czy homeopatia działa?
Jeżeli tak- to na jakiej zasadzie ?
(14.12.2012, 02:40)Ellie napisał(a): [ -> ]Pytanie jak w temacie - Czy homeopatia działa?
Jeżeli tak- to na jakiej zasadzie ?


To jest tak- homeopatia może działać, lecz niestety nie zawsze z jednakowa intensywnością... Na jednego zadziała, inny nawet nie poczuje się lepiej. Leki homeopatyczne są w dużej mierze na bazie składników naturalnych. Mogą to być np małe pigułki do ssania pod język, kropelki lub syropy. Przeważnie najlepiej działają te pigułki pod język.
Działa to na zasadzie zmieszania ze śliną i dostania się do krwiobiegu. leki te trzeba brac systematycznie od początku do konca kuracji, by działały.
To tak ja sam nie wiem jak to działa ale działa ,Czy to jakoś na zasadzie placebo czy jako niezwykły cud Happy
Szczerze to niema racjonalnego wyjaśnienia pozytywnych wyników tej terapii tu normalnie można uwierzyć w pamięć wody lub inne wyjaśnienia łamiące prawa Obecnej Fizyki Happy
Homeopatia działa tylko na zasadzie placebo. Tyle powiem. Można to porównać do chodzenia z kijkami. Nic to nie daje ,ale wszyscy myślą, że jednak. To głupota. Wiecie jak się to robi? Nie? Zaraz to przedstawię łopatologicznie.
Jest jakaś roślinka albo zwierzątko. Kroi się to i rozpuszcza. Potem wielokrotnie rozcieńcza. Do takiego stopnia ,że w jednej porcji(tabletce) może być jedna ,dwie lub ani jednej cząsteczki wspomnianej rośliny czy zwierzaczka.
(14.12.2012, 20:37)Polak napisał(a): [ -> ]Homeopatia działa tylko na zasadzie placebo. Tyle powiem. Można to porównać do chodzenia z kijkami. Nic to nie daje ,ale wszyscy myślą, że jednak. To głupota. Wiecie jak się to robi? Nie? Zaraz to przedstawię łopatologicznie.
Jest jakaś roślinka albo zwierzątko. Kroi się to i rozpuszcza. Potem wielokrotnie rozcieńcza. Do takiego stopnia ,że w jednej porcji(tabletce) może być jedna ,dwie lub ani jednej cząsteczki wspomnianej rośliny czy zwierzaczka.

Zgadza się że na zasadzie placebo, czyli wpływania na podświadomość.
Chorujący dostaje lek homeopatyczny i sądzi ze jest leczony- na tym polega efekt placebo.\

W takim układzie, jak to się ma w przypadku leczenia niemowląt czy zwierząt. Bo też są w ten sposób leczone, z pozytywnym rezultatem.:P
To sporadyczne i odosobnione przypadki. Czasem zdarzają się cuda. Moim zdaniem to pic na wodę. Poszukuje się na siłe przypadków ozdrowień od zażywania tych leków po to ,by wesprzeć tą tezę. Nie ma żadnych dowodów które by potwierdzały słuszność działania leków homeopatycznych.
Polak oczywiście możesz mieć swoje zdanie :P
Co do samego tematu to polecam Stronę homeopatia.edu.pl a dokładnie to http://www.homeopatia.edu.pl/PDF/ENDOFHOMOEOPATHY.PDF (źródło wyżej Happy)

Co do samej Homeopatii To gdy wszystko inne zawiedzie warto chociaż spróbować nawet jak działa tylko jako placebo to wielu osobom dało Jeszcze parę Szczęśliwych chwil Happy
Mówię zdecydowane nie homeopatii. To nie sprawdzone ,a koncerny farmaceutyczne tylko szukają sposobów by to nam wcisnąć. Za pieniądze można wszystko udowodnić. Miejcie swoje zdanie i nie opierajcie się na badaniach ,które robią same koncerny po to by udowodnić ,że te machlojki działają.
Myślcie logicznie ,jak 1 cząsteczka mózgu rekina ,czy czegoś tak innego czego tam używają ,ma pomóc na ból gardła? Dla nich liczy się tylko zysk ,a nie zdrowie ludzi.
Z resztą leki homeopatyczne zazwyczaj zażywa się z innymi lekami więc to dodatkowo podaje w wątpliwość ich skuteczność.
(16.12.2012, 00:01)Polak napisał(a): [ -> ]To sporadyczne i odosobnione przypadki. Czasem zdarzają się cuda. Moim zdaniem to pic na wodę. Poszukuje się na siłe przypadków ozdrowień od zażywania tych leków po to ,by wesprzeć tą tezę. Nie ma żadnych dowodów które by potwierdzały słuszność działania leków homeopatycznych.


Wiesz? To dziwne, co piszesz. ja jestem żywym dowodem na działanie leków homeopatycznych, w postaci słodkich pigułek do ssania pod język. Były to pigułki odchudzające. Podziałały na mnie, niemalże w 3 dni po ich zastosowaniu. Brałam je jakies 2 tygodnie, bo na tyle wystarczyło opakowanie i rzeczywiście zadziałały. Nie sądzę,że w przypadku odchudzania, dziala autosugestia, czy placebo Mruga2
Ajka Akurat w przypadku straty wagi najskuteczniejsza jest Autosugestia Happy Ponieważ nasza świadomość większym lub mniejszym stopniu kontroluje procesy filologiczne ,Czyli np możemy zmusić własne ciało do nadprodukcji Adrenaliny(epinefryny). lub innego neuroprzekaźnika który zmienia nasze zachowanie D:
Stron: 1 2