ParaMythology

Pełna wersja: To ostateczny dowód na istnienie życia po śmierci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: tunel425.jpeg]

Cytat:Prominentny amerykański senator, ryzykując swoją dalszą karierę, zdecydował się na niezwykłe wyznanie. W czasie jednego z wywiadów przyznał, że ma za sobą doświadczenie, które klasyfikowane jest jako NDE (doświadczenie śmierci - od ang. near-death experience). Senator Mark Kirk jest tak pewny swoich przeżyć, że zdecydował się rzucić na szalę wszystko, ryzykując szydercze komentarze, które często w takich sytuacjach się pojawiają oraz utratę autorytetu. Sprawił też, że w Stanach Zjednoczonych ponownie ożyła dyskusja na temat życia po śmierci.

Temat życia po życiu powraca regularnie na łamy prasy. Jest nie tylko przedmiotem fascynującej dyskusji na temat doczesności, przeznaczenia oraz kwestii życia wiecznego, która nierozerwalnie związana jest ze sferą religii. Niezmiennie fascynuje także naukowców, którzy pielęgnując swój racjonalistyczny pogląd na życie, nie mogą przejść obojętnie obok licznych relacji świadków, twierdzących, że balansując na granicy życia i śmierci, dostrzegli coś, co wymyka się próbom racjonalnego tłumaczenia.

Jasne światło, uczucie przechodzenia przez tunel czy spotkanie ze zmarłymi bliskimi - to elementy, które bardzo często pojawiają się w opowieściach osób, które przeżyły śmierć kliniczną. Lekarze często tłumaczą, że podobne efekty mogą być rezultatem zmian, jakie zachodzą w mózgu. Nierzadko wszystko zrzucają też na karb pojawiających się w krytycznym momencie halucynacji, które mogą być wywołane np. przez niedotlenienie mózgu. Tymczasem osoby, które otarły się o śmierć, są przekonane, że wyjaśnienie podobnych zjawisk musi być o wiele bardziej złożone, niż chcieliby tego naukowcy. Zapewniają one o bardzo konkretnym charakterze swoich wizji, ale też o ich nadnaturalnym charakterze, który ma niewiele wspólnego z życiem doczesnym.

Na zaskakujące świadectwo zdecydował się ostatnio republikański senator Mark Kirk, reprezentujący stan Illinois. Polityk, który ma za sobą 28 lat kariery, rok temu doznał udaru i w stanie ciężkim trafił na oddział intensywnej opieki medycznej jednego ze szpitali w Chicago. Tam wydarzyło się coś niezwykłego. 53-letni senator utrzymuje, że podczas pobytu w placówce ukazały mu się... anioły. Ich postacie stanęły tuż przed jego łóżkiem - utrzymuje polityk - a potem zadały mu pytanie: "Czy chcesz iść z nami?". On po chwili zastanowienia odparł, że jeszcze nie jest gotowy.

Senator dołączył do potężnego grona ok. 8 milionów Amerykanów, którzy na podstawie własnych doświadczeń stwierdzili, że istnieje życie po śmierci - poinformował serwis "Live Science". Wiele z nich podczas przeżycia NDE miało kontakt z istotami, które określili mianem niebiańskich.

Ameryka dyskutuje o NDE

Równie wiele emocji wzbudziły w ostatnim czasie relacje amerykańskiego naukowca - wykładowcy Harvardu, który sam długo negował istnienie życia po śmierci, ale w świetle doświadczeń empirycznych, przyznał się do błędu. Doktor Eben Alexander, neurochirurg z Uniwersytetu Harvarda, w 2008 r. ciężko zachorował na zapalenie opon mózgowych. Rokowania dotyczące jego dalszych losów były bardzo złe. W pewnym momencie przestała funkcjonować ta strefa jego mózgu, która odpowiedzialna jest za wyrażanie emocji oraz procesy myślowe. Ale dr Alexander twierdzi, że w tym samym czasie, kiedy lekarze zdiagnozowali u niego ten ciężki stan, on doznał czegoś, co potem kazało mu całkowicie zmienić sposób myślenia.

Neurochirurg utrzymuje, że w tamtym przełomowym momencie, kiedy lekarze przypuszczali, że go utracą, jego punkt widzenia zmienił się o 180 stopni. Twierdzi, że będąc na granicy życia i śmierci, ujrzał tajemnicze istoty, które określił mianem "migoczących".

Naukowiec przyznał, że ma pełną świadomość, jak może zostać odczytana jego spowiedź. Wie, że to wszystko brzmi niewiarygodnie. Mało tego, podkreślił, że gdyby w przeszłości jakiś lekarz, nawet najwybitniejszy specjalista, powiedział mu to, co teraz mówi on, uznałby to za jego złudzenie albo halucynacje.

"To, co mnie spotkało, było jednak odległe od urojenia. To było tak realne albo nawet bardziej realne od czegokolwiek, co spotkało mnie w normalnym życiu, włączając nawet dzień mojego ślubu czy narodziny moich dwóch synów" - powiedział dr Alexander.

Wśród zjawisk najczęściej pojawiających się w relacjach osób, które znalazły się w stanie śmierci klinicznej i twierdzą, że mają za sobą przeżycia o charakterze mistycznym, dominuje doświadczenie unoszenia się nad własnym ciałem. 25 procent respondentów, którzy otarli się o śmierć, opowiadało też o jasnym świetle, które ich otaczało.

Senator Mark Kirk, który twierdzi, że widział anioły i stał się ostatnio bohaterem amerykańskich mediów, cały miniony rok spędził na rehabilitacji. Na nowo uczy się chodzić i wykonywać podstawowe funkcje. Lekarze są zadowoleni z czynionych przez niego postępów. Podkreślają także, że mimo ciężkiego stanu, w jakim znalazł się polityk, jego kondycja psychiczna jest w doskonałym stanie.


źródło
(07.01.2013, 20:54)Evell napisał(a): [ -> ]Jasne światło, uczucie przechodzenia przez tunel czy spotkanie ze zmarłymi bliskimi - to elementy, które bardzo często pojawiają się w opowieściach osób, które przeżyły śmierć kliniczną. Lekarze często tłumaczą, że podobne efekty mogą być rezultatem zmian, jakie zachodzą w mózgu.

Tylko dlaczego wszelkie relacje są prawie identyczne. Mimo różnic w naszym sposobie myślenia nagle każdy doznaje podobnych doświadczeń? Nie! Unaocznia to fakt, iż te doświadczenia są wspólne, pochodzą z jednego źródła. Czytałam w swoim życiu kilka książek dotyczących życia po śmierci i mogę jednoznacznie stwierdzić, że fakty w nich przedstawione są spójne i bardzo do mnie przemawiają.

Nie jestem osobą łatwowierną, do wielu tematów podchodzę z dystansem i rozpatruje wszelkie za i przeciw, ale analityczna część mojego umysłu nie ma tu nic do rzeczy, kiedy serce mówi, że to jest prawda.

Wierzę w życie po śmierci, a uściślając w reinkarnację, która jest z nim nierozerwalnie związana i wiem, że doświadczenie śmierci klinicznej wprowadza w człowieku zmiany - na lepsze. Staje się on bardziej świadomy i spokojniejszy, mimo wcześniejszej obawy o utratę życia, to doświadczenie można zaliczyć do kategorii wspaniałych i otwierających oczy na szerszą rzeczywistość.
Także wierzę w życie po śmierci oraz reinkarnację. W 553 r.n.e. cesarz bizantyjski Justynian podczas 5 soboru powszechnego zakazał wiary w wędrówkę dusz. Zniszczono wtedy liczne teksty chrześcijańskie dotyczące reinkarnacji. W późniejszych wiekach wracano do tej sprawy na innych soborach. Podobno papież Pius XII ( lata 1939-58) zastanawiał się, czy Kościół Katolicki nie powinien ponownie uznać reinkarnacji. Ja nie przyjmuję do wiadomości, że jest śmierć i potem nic albo że idzie się do Nieba. To bez sensu troszkę, i tak miałoby się nic nie dziać? Siedzisz w Niebie i "zbijasz bąki"?
O badaniach oglądałam program, że stymulując pewne partie mózgu, zaczynamy odczuwać obecność Boga. To jednak nadal nie tłumaczy identycznych relacji. Uśmiech
Cytat:Także wierzę w życie po śmierci oraz reinkarnację. W 553 r.n.e. cesarz bizantyjski Justynian podczas 5 soboru powszechnego zakazał wiary w wędrówkę dusz. Zniszczono wtedy liczne teksty chrześcijańskie dotyczące reinkarnacji. W późniejszych wiekach wracano do tej sprawy na innych soborach. Podobno papież Pius XII ( lata 1939-58) zastanawiał się, czy Kościół Katolicki nie powinien ponownie uznać reinkarnacji

Nie żebym wątpiła, jedynie ze zwykłej ciekawości pytam- z jakiego źródła masz te informacje.
źródła: wikipedia.org, gazeta.pl, anetasteczkiewicz.com.pl, forum.interia.pl, klub.senior.pl, masa tego jest jak wpisze się w google nawet datę, gdy mowa o reinkarnacji. To pewnie coś w tym musi być?
Jestem Chrześcijanką i takie "rewelacje" jak zmienianie, zatajanie niektórych faktów zapisanych w Biblii, wkurza mnie do białości.
Większość ludzi, Chrześcijan, zwłaszcza Katolików, ufa KRK.Nie zdaje sobie sprawy że są po prostu manipulowani.
Smutne.

Gość

Zgadzam się z Tobą Evella, tez wierzę w reinkarnację. Widziałem także wiele na to dowodów. W telewizji wiele razy pokazywali różne osoby które jakimś cudem pamiętają swoje wcześniejsze wcielenie, dlatego uważam, że nie które idee Buddyzmu są prawdziwe.

Elza napisał(a):Większość ludzi, Chrześcijan, zwłaszcza Katolików, ufa KRK.Nie zdaje sobie sprawy że są po prostu manipulowani.
Smutne.

Dlaczego uważasz, że są manipulowani ? Bóg z Twojej wiary Chrześcijańskiej dał ludziom wolną wolę. Mogą wierzyć w co chcą, a czy to prawda, czy nie dowiemy się dopiero po naszej śmierci, a nawet jeżeli nie mieliśmy racji i błędnie odrzuciliśmy Boga sądzę, że i tak nam wybaczy.
Jakbym mial zapewnione zaplecze medyczne to zgodzilbym sie na wprowadzenie mnie w stan smierci klinicznej, aktualnie nie mam takiego zasiegu/znajomosci. Chcialbym na wlasnej skorze to przezyc. Przeprszam za brak polskich znakow.
nie wierzę w objawienia przy śmierci klinicznej. Nie mamy nawet pojęcia jakie procesy chemiczne dokonują się w mózgu. To tak samo jak wejść w stan przy narkozie.
Ważnym nauczycielem jest śmierć, której się tak boimy. Przeżyliśmy ją już kilkakrotnie a jednak dalej się jej lękamy. Z punktu widzenia życia jest to prawidłowe. Gdybyśmy nie bali się śmierci, uciekalibyśmy w nią przy najmniejszych trudnościach i niczego byśmy się nie uczyli. Śmierć jest ważna z wielu względów. Po pierwsze rozwiązuje sytuacje, w których moglibyśmy sobie stworzyć dużo negatywnej karmy. Po drugie zabiera nasze stare odzienie i daje nam możliwość otrzymania nowego. Po trzecie jest ważnym nauczycielem. Śmierć uczy nas, że wszyscy jesteśmy równi. Że w rzeczywistości nikt nie jest lepszy lub gorszy. Wszyscy jesteśmy przez Boga wybrani. Nikogo On nie faworyzuje. To jest cud życia. Wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy musimy umrzeć. Ale każdy ma własne życie, które jest jednorazowe. I każde życie jest cudowne. Dlatego należy oczekiwacz śmierci z większym spokojem i ufnością.