ParaMythology

Pełna wersja: Sabat Imbolc spełnia marzenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wszystko, o co teraz poprosisz, ma szansę się spełnić, więc wieczorem, 1 lutego, odpraw specjalny rytuał świec.


Imbolc należy do wielkich magicznych świąt, które nazywamy sabatami. Tego dnia budzi się w nas pozytywna energia. Symbolizuje oczekiwanie na wiosnę, przebudzenie uczuć i powrót radości. W duchowym sensie Imbolc to świetna okazja do wyznaczenia sobie nowych celów i pozbycia się wewnętrznych wątpliwości, które powstrzymywały nas przed działaniem.

Co to jest sabat?
Sabatów w roku jest zawsze osiem i odbywają się co sześć tygodni. Cztery sabaty towarzyszą zmianom pór roku: Yule (21 grudnia), Ostara (21 marca), Litha (21 czerwca) i Mabon (22 września). Pomiędzy nimi obchodzi się pozostałe sabaty. Są to Imbolc (2 lutego), Beltane (30 kwietnia), Lughnasadh (1 sierpnia) i Samhain (31 października).

Energia, która towarzyszy magicznym świętom, jest najmocniejsza w nocy przed datą sabatu i działa jeszcze przez tydzień. Dlatego, choć sam Imbolc ma datę 2 lutego, czarować powinno się dzień wcześniej, wieczorem 1 lutego.

Imbolc – słodki jak miód
W mitologii celtyckiej w czasie tego sabatu czczono boginię Brighid, zwaną także Potrójną Boginią. To ona przywoływała z wysokości światło Słońca. Po przyjęciu chrześcijaństwa w Irlandii czczono świętą Bridget, która była strażniczką świętego ognia. W Polsce sabat zbiega się w czasie z pięknym świętem Matki Boskiej Gromnicznej, która strzeże domów i przegania z naszej drogi wilki, będące metaforą kłopotów.

Każdemu sabatowi towarzyszą potrawy, które symbolizują powodzenie i szczęście. Sabat Imbolc nazywany jest Mlecznym lub Kukurydzianym. Jeśli chorujesz albo chcesz zajść w ciążę, rankiem wypij szklankę mleka. Łyżeczka miodu, jaką posłodzisz herbatę lub mleko, zapewni powodzenie w miłości. Do sałatki dodaj kukurydzę, aby nie brakowało ci pieniędzy. Energię Imbolc wzmacniają kadzidła o zapachu mirry bądź fiołków.

Zapal świece i czaruj
Magia ognia, której najbardziej sprzyja sabat Imbolc, polega na paleniu świec w intencjach, które są dla ciebie ważne. Ogień jest żywiołem, który przynosi oczyszczenie, wypala negatywne emocje, daje siłę do nowych zadań. Dlatego w wigilię Imbolc (jeśli nie zdążysz, możesz to zrobić także 2 lutego) warto wykonać rytuał Siedem Życzeń. Czaruj tylko wtedy, gdy nikt nie będzie ci przeszkadzał.

Potrzebujesz:
* Pięć mniejszych świec i dwie większe. Małe świece oznaczać będą światło pięciu planet, a dwie duże staną się symbolami Słońca i Księżyca.
* Pięć karteczek, na których napiszesz swoje marzenia.

Jak przygotować się do rytuału?
Pięć świec ustaw w kształcie pentagramu, czyli pięcioramiennej gwiazdy. Dwie duże świece ustaw w środku. Na razie ich nie zapalaj. Usiądź wygodnie i zastanów się, czego potrzebujesz do szczęścia. Przygotuj pięć karteczek (i długopis!), na których podczas rytuału będziesz zapisywać marzenia i które położysz obok świec.


[Obrazek: pentagram.jpg]


Świece ustawiamy tak jak na obrazku (powyżej) ­
* Jako pierwszą zapal świecę Słońca i ustaw ją w środku pentagramu. Wypowiedź zaklęcie: „Niech światło Słońca wróci w nasze życie i doda nam sił. Proszę cię Słońce o siłę, nadzieję, zdrowie i miłość dla mnie i moich bliskich. Niech dobro zwycięża, a twoje światło prowadzi mnie każdego dnia”.
* Zapal świecę Słońca, a od niej świecę Księżyca i wypowiedz zaklęcie: „Proszę cię, Księżycu, abyś niósł dobrą energię i dodawał mi odwagi. Niech twoje światło prowadzi mnie przez noc”. Pozostałe świece zapal od świecy Księżyca. Po zapaleniu świecy na karteczce wypisz marzenia, a tę połóż pod świecą lub obok niej. W czasie pisania zaklęć świecę Księżyca odstaw w środek kręgu. Jeżeli zgaśnie, to zapal ją ponownie od świecy Słońca.
* Od świecy Księżyca zapal świecę Wenus i powiedz: „Proszę cię, Wenus, o szczęście w miłości, obym kochał i był kochany”. Na karteczce zapisz swoje życzenia dotyczące miłości i relacji z ludźmi.
* Następnie zapal świecę Merkurego i powiedz: „Proszę cię, Merkury, o szczęście w podróży i same dobre wiadomości”. Na karteczce zapisz marzenia dotyczące wakacji, egzaminów i nauki.
* Potem zapal świecę Marsa i powiedz: „Proszę cię, Marsie, o wytrwałość i siłę, by wrogowie trzymali się ode mnie z daleka”. Na karteczce zapisz ambitne zadania, z jakimi w tym roku chciałbyś się zmierzyć.
* Przy kolejnej świecy, czyli Jowisza, powiedz zaklęcie: „Proszę cię, wspaniały Jowiszu, spełnij moje marzenia”. Na karteczce zapisz marzenia o pieniądzach, wygranej, wyzdrowieniu, egzotycznych podróżach. Jowisz to planeta szczęścia, więc proś o nie.
* Ostatnia świeca należy do Saturna, powiedz zaklęcie: „Proszę cię, Saturnie, bądź dla mnie łaskawy, pomóż mi omijać przeszkody”. Na karteczce zapisz, czego w życiu NIE CHCESZ i czego chciałbyś się pozbyć. Tę karteczkę spal albo podrzyj na drobne kawałki.

Niech świece płoną, a ty wizualizuj przez kilka, kilkanaście minut, jak światło wraca w twoje życie. Rytuał skończ, kiedy poczujesz, że nadszedł ten moment, świece nie muszą się dopalić do końca. Możesz zapalić je ponownie podczas następnych dni, aż całe się spalą, lub używać przez resztę roku.

Świece Wenus i Jowisza możesz stosować do innych rytuałów na miłość i pieniądze, świece Słońca i Marsa do rytuałów dodających siły i odwagi, a Merkurego do związanych z podróżami czy nauką. Świeca Saturna służy do wyganiania negatywnych energii i wypalania starych spraw. Karteczki z życzeniami schowaj po skończeniu rytuału i spal w przyszłym roku o tej samej porze. Zanim to zrobisz, sam się zdziwisz, ile życzeń się zrealizowało.

Pamiętaj, aby świec nie zostawiać bez nadzoru. Jeśli musisz wyjść, przerwij rytuał i zapal je jeszcze raz następnego wieczora.



Mii Krogulska
Gwiazdy Mówią
Kochani, chciałabym przypomnieć Wam o tym święcie, które już wkrótce nastąpi. Do tego będziemy mieć księżyc rosnący, idealny czas jeśli chcemy coś uzyskać Uśmiech
Przeprowadzę ten rytuał Uśmiech Orientuje się ktoś, czy można łączyć kilka jakby nurtów ezoterycznych w jedno przy takiej okazji? Głównie chodzi mi o dobranie koloru świec do planety jaką reprezentują. Chciałbym też cały rytuał przeprowadzić na mandali w której będzie pentagram oraz, jeśli mój talent na to pozwoli, miejsca dla planet oczywiście je przypominające Uśmiech

Taki mój pomysł na wzmocnienie całościowego efektu Mruga2
Na pewno musimy pamiętać, że księżyca będzie przybywać, zatem ewentualnie zaklęcie będzie na zyskanie czegoś. Zatem przy marzeniu, chciej coś osiągnąć, nie coś stracić. Co do kolorów świec, myślę, że spokojnie można je zastosować. Ja planuję zaklęcie na pracę Cool
(21.01.2014, 17:34)Marcelo napisał(a): [ -> ]Orientuje się ktoś, czy można łączyć kilka jakby nurtów ezoterycznych w jedno przy takiej okazji?

Jak dla mnie nic nie stoi na przeszkodzie. (Chaockie podejście FTW) Wszystko można ze sobą połączyć i myślę, że utworzenie czegoś bardziej pod siebie, pod to jak się wyczuwa dany obrządek czy rytuał dodatkowo zyska "na wartości".
Miło, że przypomniałaś, Evell. mi by na pewno w tym roku wypadło z głowy Happy
Witam serdecznie, po raz kolejny będziemy obchodzić Imbolc. Mamy nowych Użytkowników, myślę, że warto odświeżyć temat Uśmiech