ParaMythology

Pełna wersja: Wampirze groby w Gliwicach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Podczas budowy Drogowej trasy Średnicowej w Gliwicach robotnicy i archeolodzy odnaleźli groby. Złożono w nich ludzi z odciętymi głowami i złożonymi między nogami. Może rozchodzić się o ludzi, którzy zostali uznani za wampiry. Mimo to jest wiele innych wyjaśnień.

Dr Jacek Pierzak oznajmił, że powiązanie grobów z wampirami jest jedną z wielu możliwości wyjaśnienia. Pogrzebani mogą być ofiarami cholery, a kolejne badania mają to wyjaśnić.

Ułożenie głów między nogami może wskazywać na rytuał, który miał zapobiec ponownemu ożywieniu wampira.

Zdjęcia można obejrzeć choćby tu: ZDJĘCIA
Marcelo, no niezle... kolejna zagadka dla archeologow i historykow. Mruga2
Okazało się ,że to są groby skazańców. Kat uciął im głowy mieczem. Był ponoć mistrzem swego fachu ,bo cięcia były wyjątkowo czyste. Myślę ,że przypadek z Krakowa jest bardziej obiecujący. Na rynku znaleziono rzeczywiste groby wampirów. Były one wykopane wcześniej podczas remontu sprzed kilku lat.
Czytałam akurat Wróżkę i natknęłam się na artykuł właśnie o Wampirach z Gliwic. W artykule wspomina się, że na ziemiach słowiańskich wiara w wampiry była bardzo popularna. W związku z tym różne metody stosowano, aby uniemożliwić im wyjście z grobu. Między innymi nadpalanie kości, a taki szkielet także znaleziono - szkielet kobiety. Niestety wcale nie trzeba było być "prawdziwym wampirem", by w taki sposób zostać pochowanym.
Cytat:Człowiek chory na wrodzoną porfirię w zaawansowanym stadium przypomina Drakulę tuż po krwawej uczcie. Po kontakcie ze światłem słonecznym jego skóra zaczyna chorować, zanika naskórek, a także dziąsła, co powoduje odsłonięcie szyjek zębowych i wrażenie, że zęby wyglądają jak wilcze kły, w dodatku są zabarwione na czerwono. Chorzy mogli mieć apetyt na ludzką krew – dzisiaj też stosuje się ją w terapii porfirii, podając choremu produkty krwiopochodne.*
Cytat:Według wierzeń Słowian, wampirem mogła stać się osoba upośledzona umysłowo, bądź kaleka. O wampiryzm podejrzewano także osoby przedwcześnie zmarłe, oraz urodzone z wadą genetyczną.**


Tak jak napisał Polak, faktycznie stwierdzono, że głowy były ścięte mieczem, jednak niektóre groby są trzypoziomowe, z różnych okresów czasu a najstarsze z około XV - XVI wieku.



*źródło nauka.newseek.pl
**źródło wiadomości.wp.pl