ParaMythology

Pełna wersja: Sny o szkole
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Gość

Od maja notorycznie i dość często powtarzają mi się sny o szkole (bezpośrednio po skończeniu szkoły i zaczęciu kolejnej - studiów) występowały różne sny o szkole.

Zwykle miejsce jest to samo: stara szkoła, technikum spędziłem w niej 4 lata.

Przykładem tez może byc sen z dziś: także szkoła budynek przypominający gimnazjum ale nauczyciele z technikum - chodziło w nim o to, że nie poszedłem czy zerwałem się z wykładów aby iść do tej szkoły w odwiedziny i poszedlem tam na jakąs lekcję (dziwne to wszystko).

Jakie znaczenie mogą mieć sny z motywem szkoły ? Bycia w szkole, uczestniczenia w jego życiu .. itd ?
Masz takie sny prawdopodobnie przez stres związany z nowa szkolą oraz za tym ze tęsknisz poniekąd za dawnym życiem i wiesz ze nie możesz już do tego wrócić . Co do zamiany nauczycieli to możliwe że lubiłeś tych nauczycieli lub wręcz na odwrót ale byłeś z nimi związany emocjonalnie (pomogli ci ,lub odwrotnie ) .
zadając parę pytań można by było dokładniej podać z czym był związany sen i jak może ci on pomóc .

Gość

Za technikum czy gimnzjum nie tęsknie tego okresu nie wspominam za dobrze ... ;>
A co do nauczycieli trafiłeś jednego bardzo lubiłem, drugiej dokładnie nauczycielki - nie.
Przyzwyczaiłeś się do tamtej szkoły i podświadomie może jednak tęsknisz. Bo przyszły zmiany, a Ty jesteś po prostu w jakimś stopniu przyzwyczajony do tamtej szkoły. Nie są to wg mnie sny o jakiejkolwiek symbolice. Po prostu czujesz potrzebę jednak czasem powrotu w jakimkolwiek znaczeniu.