ParaMythology

Pełna wersja: Powtarzające się sny o matematyce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Gość

Od wielu lat miewam wiele powtarzających się - w sensie motywu - snów. Dotyczą matematyki. Rozwiązywaniu jakiś skomplikowanych zadań z matmy z którymi sobie często nie radzę, a to nie jest miłe. Próbuję próbuję ale mi nie wychodzi, zostaję więc wypchany znów na początek próby rozwiązania i znów nie wychodzi i tak w kółko. Jest to bardzo męczące i irytujące.

I nie dzieje się to tylko w samym śnie. Często jak jestem chory to także po przebudzeniu albo próbie uśnięcia to się dzieje ... ten nieustanny dialog sam z sobą, powiązany z próbą rozwiązania zadania matematycznego ...

Dzisiaj nie było lepiej. Też z czymś takim się spotkałem, do tego zdaje mi się, że miał z tym coś wspólnego jakiś motyw związany z fizyką ... No i w tym śnie działo się znacznie więcej. Np. nauka na zajęcia WF'U ... gdzie leciałem helikopterem z wujkiem - to on pilotował, i później zaczął mi sprawdzać notatki i stwierdził, że odrabiam prace domowe z wf'u i może zdam ;o ... // w ogóle ja nigdy nie miałem prac domowych z wf'u to skąd się to wzięło ?

Ale bardziej dołują mnie te wizje związane z matmą ... to jest bardzo męczące po takiej nocy zawsze jestem nie wyspany, bardzo zmęczony i często rozkojarzony cały dzień bądź kilka najbliższych dni ... skąd to się wzięło ? I jakby można temu zaradzić ?
Sny są z naszej podświadomości. Wbrew temu o czym marzysz, nie każdy jest proroczy. Po prostu to nasze obawy, zmartwienia. Ba, nawet czasem śni się odwrotnie niż jest. Jaki jesteś z matematyki, dobrze Ci idzie czy słabo? To Twój ból i takie będą sny.
W moich koszmarach sennych często jest słabe światło. Po prostu nie lubię osobiście, gdy jest ciemno. Muszę wszystko widzieć. Swego czasu, gdy jeździłam autem rodziców śniło mi się nader często, że je rysuję :/
Często wracają jakieś stare koszmary. Jeżeli jednak bardzo obawiasz się o swoją psychikę, myślę, że warto udać się do specjalisty psychologa i z nim poważnie porozmawiać o swoich problemach, bo analizowanie każdego snu nic nie da i nie rozwiąże problemu. Niektóre naprawdę są dziwaczne, o wiele lepsze niż niektóre filmy. Jeżeli Cię martwią i takie się śnią najwyraźniej to sygnał, by poszukać tej pomocy u specjalisty. Twoja podświadomość zwyczajnie wysyła sygnały i jakoś próbujesz tej pomocy jednak szukać.
Masz nawracajace sny i motywy, poniewaz matematyka jest twoim stalym, nierozwiazanym problemem. Nie radzisz sobie z tym fizycznie stad nawiazanie do w-f. Sny pokazuja, ze jest to cos ponad twoje sily. To jest powod twojego silnego napiecia psychicznego. Musisz znalezc jakies rozwiazanie, moze korepetycje.