ParaMythology

Pełna wersja: Upiorna wróżka zębuszka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiem, że pytanie jest trochę od tematu, ale po prostu szukam odpowiedzi na wszystkie możliwe już sposoby. Chodzi konkretnie o to iż niedawno usłyszałam od znajomego taką bardziej upiorną wersję wróżki zębuszki, a konkretnie o tym, że rzekomo papież zawarł kiedyś coś jakby rozejm z gnomami ( czy innymi stworzonkami żywiącymi się ludzkimi kośćmi i dziecięcymi zębami), że będą one zabierać dla siebie dziecięce zęby położone pod poduszkę i zostawiać w to miejsce monetę. Czy ktoś mógłby mi przybliżyć bardziej temat, lub wysłać jakikolwiek link z bardziej szczegółowymi informacjami. Z góry bardzo dziękuje

http://www.forum.paramythology.pl/images/uwaga.png) no-repeat scroll center rgb(36, 36, 36);width: 60%; margin: 0 auto; border: 1px solid #B80000; ">

Bardzo proszę, aby nowy inny temat był zakładany w osobnym poście. Pozdrawiam. Evell

To oczywiste, lepiej niech jedzą mleczaki niż miałby mordować ludzi ,by jeść ich kości czy zęby. Za to ludzie nie będą ich ścigać. Obie strony są zadowolone. Oczywiście to tylko legenda. Mruga2 Może wzięło się to stąd ,że jak się odda mleczaki "zębowym wróżkom" to potem będzie się można długo cieszyć stałym uzębieniem.
W dzisiejszych czasach wiele bajek, tudzież legend staje się tzw. miejskimi legendami. Może słowo "staje się" jest trochę przesadzone, niemniej jednak wiele z tych bajeczek staje się gruntem dla nieco strasznych legend.

Z innego kąta może to być po prostu mniej znane rozszerzenie popularnej bajki, bo w końcu od czegoś musiało się to wziąć Mruga2