ParaMythology

Pełna wersja: Tarot Apokalipsy na stosie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio czytałam ciekawy temat o "narzędziu szatana" jakim jest Tarot, całe "zuo" tego świata na portalu fronda.pl - portal katolicki Mruga2
Otóż Pan Tomasz P. Terlikowski (polski dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki, redaktor naczelny portalu fronda.pl) otrzymał talię Tarot Apokalipsy autorstwa Pana Światosława Floriana Nowickiego(polski filozof, astrolog, tłumacz i komentator (m.in. Hegla), pisarz, syn profesora filozofii Andrzeja Nowickiego, artykuły publikuje m.in. w piśmie Gnosis, przewodniczący Klubu Gnosis). Nie bardzo wiadomo, kto te karty wysłał, ale szum powstał niemały.
Na profilu na fb można poczytać na ten temat, ale wrzucam kilka linków do zagłębienia się w temat, jako źródła oczywiście Mruga2

https://www.facebook.com/pages/Portal-Fr...13?fref=ts
edit 09.04.2014 r - portal na fb został zablokowany, ciekawe dlaczego Mruga2

A dla tych, którzy nie mają możliwości wrzucam link do artykułu:
http://www.fronda.pl/a/karty-tarota-otrz...33363.html

http://pracownia-ezoteryczna.blogspot.co...tosie.html

Niektórzy po ludzku proponowali oddać na aukcje WOŚP.
A to kilka ciekawszych komentarzy:
"Poważna sprawa. Jak zniszczyć papierową talię kart? Cholera wie, nigdy nie podejmowałem się takiego wyzwania. Ogień pewnie nic tym kartom nie zrobi, w końcu zawierają bluźniercze (dla Polaków) obrazki. Może polać wodą święconą?"

"sadze ze najlepiej spalic po wlozeniu do metalowej miski lub garnka, umieszczajc go przzedtem pod otwartym wyciagiem kuchni gazowej a resztki wyrzucic do muszli klozetowej po czym radosnie spuscic wode. Tah-dah!"

Miłej lektury Mruga2
Wiem, że wydaje się to śmieszne "ogień pewnie nic tym kartom nie zrobi", jednak faktycznie zależy to od człowieka jak korzysta z kart, a w sumie z jakiego tarota korzysta, do jakich istot jego twórca się zwracał przy jego tworzeniu. Są przypadki gdy ludzie chcą spalić jakiś przedmiot drewniany np. maski szamanów czytałem o takim przypadku gdy maski wrzucone do ognia (bardzo stare zeschłe eksponaty muzealne, przy których działy się dziwne negatywne rzeczy) nie spaliły się. Dopiero po odprawieniu chyba egzorcyzmów maski się spaliły.
Ale to musi siedzieć w tym naprawdę mocny demon aby coś takiego uczynił talia musi być używana przez osobę nie dość, że sterowaną przez demony to i bardzo rozwiniętą. A kościół oczywiście szatan tam jest i nie wiadomo co robi będzie Tobą miotać po kościele :P
Wiadomo nie wolno lekceważyć sił demonów itp ale nie wolno również się ich bać bo to je karmi.

Najważniejszą chyba zasadą w tarocie jest to oby nie poddać się kartą tzn nie wierzyć w nie na 100% jak fajnie napisał to Phil Hine , że karty to tylko wskazówki abyśmy podjęli lepszą dla nas decyzje Uśmiech
Bardzo dobry komentarz dała moja znajoma Tarocistka "szatan wszędzie widzi szatana", daje do myślenia. Jak dla mnie straszny dramat zrobiony z powodu kart. A to Narzędzie, jeśli rozważnie będzie wykorzystane, nie uczyni krzywdy. Jak mawia wspomniana wcześniej Tarocistka: "nożem można obrać jabłko ale też kogoś zabić" - kwestia kto go użyje i do jakich celów.
Przy okazji też, niezłą reklamę zrobiono zupełnie przypadkiem owej talii Mruga2