ParaMythology

Pełna wersja: układy znaków z pałeczek druidów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak jak obiecywałem w poprzednim temacie ( Pałeczki Druidów ) opisze tu poszczególne układy znaków .

Via - Droga

Ta kombinacja powstaje wówczas , kiedy na wszystkich pałeczkach widnieje jedna linia, wyznaczając drogę, Symbolizuje podróż, działanie lub ruch naprzód.
Może również oznaczać czas przeznaczony dla siebie i dla własnych spraw.
Via łączy się z Księżycem, żywiołem wody i znakiem Raka.
Najbliższymi jej kartami tarota są Rydwan i Moc.
Łacińskie słowo via znaczy "ulica" lub " droga", więc układ ten zapowiada podróż.
Może również wskazywać na otwarcie - na przykład na nowe idee.
Via jest oznaką że osoba znalazła właściwy kierunek i wie, dokąd zmierza, a pojawiające się od czasu do czasu przeszkody zostaną przezwyciężone.
Wpływ Księżyca i wody wskazuje na silną empatię i zrozumienie oraz posiadanie umiejętności niezbędnych do podążenia własną drogą.


Caput Draconis- Głowa Smoka

Głowa smoka powstaje wówczas, kiedy na górnej pałeczce mamy dwie linie, a na trzech pozostałych po jednej.
Można sobie wyobrazić, że jest to rozwarta paszcza smoka.
Jest to układ bardzo obiecujący: tradycyjnie oznacza wejście lub początek, także spryt,przenikliwość i gotowość.
Caput Draconis ma związek z Jowiszem , żywiołem ziemi,Północnym węzłem orbity Księżyca(zaufam że wiecie co to jest Happy).
To pozytywny układ wskazujący na początek czegoś nowego, narodziny i niewinność. Oznacza też pomaganie innym bez równoczesnego zaniedbywania potrzeb własnych oraz pełną wiarę we własne działanie i indywidualizm.

Puella - Dziewczyna

Ten układ znaków odnosi się do mądrości,intuicji,narodzin i uzdrawiania - tradycyjnie związanych z kobiecością (nie gadać że jestem szowinistom albo coś to nie ja to wymyślałem :P)
Na pałeczkach pojawia się koło z kreską do dołu,znak reprezentujący aspekt kobiecy.
Puella łączy się z Wenus,żywiołem powietrza i znakiem Wagi.
Najbliższą jej kartą tarota jest Arcykapłanka.
Słowo puella oznacza młodą dziewczynę.
Układ mówi więc ogólnie o przyjemnym obcowaniu z kobietami jest świadectwem szczęśliwych związków rodzinnych. Dla mężczyzny symbolizuje związki z żoną i córkami, a dla kobiety miłe,harmonijne obcowanie z innymi kobietami w rodzinie.
Wiąże się również z tradycyjnie kobiecymi cechami, takimi jak opiekuńczość,mądrość i intuicja.Nie zawsze jednak jest to układ pozytywny -atrakcyjna kobieta nie musi być osobą dobrą.


Fortuna Maior - Wielkie Szczęście

Jak można się domyślić, ww oznacza sukces, przyjaciół, harmonię i świętowanie.
Składa się z dwóch rzędów po dwie linie, reprezentujących niebiosa, oraz pod nimi - dwóch rzędów po jednej linii, wskazujących sukces schodzący z góry na dół.
Fortuna Maior łączy się ze Słońcem,żywiołem ognia i znakiem Lwa.
Odpowiadającą jej kartą tarota jest Sprawiedliwość.
Układ ten jest bardzo pozytywny, wskazuje wielki sukces,szczęście i ochronę. Ma bardzo głęboki związek z karmą - dobro uczynione w przeszłości pozwala cieszyć się powodzeniem, sukcesem i spokojnym umysłu w przyszłości.
Może również wiązać się z własnością i posiadaniem.
Wskazuje na to, że dana osoba jest lubiana i bardzo szanowana.

Puer - Chłopiec

Ten układ znaków odnosi się do tradycyjnych cech męskich - aktywności fizycznej,przywództwa,inicjatywy i odpowiedzialności.
Układ z kołem i kreską ku górze reprezentuje męskość.
Puer wiąże się z Marsem żywiołem Ognia i Znakiem Barana.
Odpowiadającą mu kartom tarota jest Mag.
Puer to symbol pozytywny,a nie negatywny , nawet jeśli czasem mówi o szorstkim, impulsywnym zachowaniu. Tradycyjnie uważano go za pozytywny w wojnie i miłości ,lecz negatywny we wszystkich innych dziedzinach.
Zwykle wskazuje na młodego mężczyznę - syna ,sympatię,męża - osobę o wielkich zdolnościach,które powinna właściwie wykorzystywać ,a układ jest wskazówką, że powinna pomyśleć, zanim podejmie działanie.
W pozytywnym aspekcie to znak zdolności przywódczych, inicjatywy, umiejętności osiągnięcia wszystkiego ,czego się pragnie.Wszystko jest możliwe.

Acquisitio - Zysk

Na ten układ znaków można patrzeć jak na dwie pełne czary.
Reprezentujące prosperitę, awans,poprawę i wielki sukces.
Acquisitio wiąże się z Jowiszem, żywiołem ognia i znakiem Strzelca. Odpowiadającą mu kartą tarota jest Słońce.
Acquisitio oznacza "pozyskanie",zwłaszcza w odniesieniu do pieniędzy i własności.
Dlatego układ ten oznacza sukces,powodzenie i szczęście oraz zysk finansowy.
Jest bardzo pozytywny.Wskazuje ,że niegdysiejsze trudy i mozolny wysiłek należą już do przeszłości. Mówi o tym, że dana osoba wyciągała wnioski z własnych błędów i teraz wchodzi w nowy cykl doświadczeń. W idealnym przypadku obecny wielki sukces przyniesie jej wolność i swobodę niezbędną do rozwoju ducha i intuicji.
Osoba ta będzie cieszyć się materialną nagrodą, a jednocześnie zyska świadomość filozofii i niektórych prostych zasad życia.

Carcer - Więzienie

Ten układ przedstawia dwa puchary złożone ze sobą, zamykające to ,co znajduje się wewnątrz.
Oznacza przeszkody,obawy i niezdecydowanie.
Carcer wiąże się z Saturnem,żywiołem ziemi i znakiem Koziorożca.
Odpowiadającymi mu kartami tarota są Diabeł i Wisielec.
Carcer to układ negatywny.Dosłownie znaczy "więzienie",jest więc znakiem zamknięcia, ograniczeń i restrykcji.
Kiedy pojawia się Carcer, powinno się szczególnie uważać na takie uczucia jak chciwość,złość i zazdrość-przyjąć sytuację taką ,jaka ona jest,zaakceptować porażki i starać się myśleć i postępować pozytywnie mimo pojawiających się czasem zwątpień i niepewności.


Tristitia - Smutek

W tym układzie pałeczki tworzą odwróconą tęczę,wskazując rozczarowanie ,smutek,samotność i poczucie nieszczęścia.
Tristitia łączy się z Saturnem, żywiołem powietrza i znakiem Wodnika.
Odpowiadającą temu układowi kartą tarota jest Wieża.
Tristitia to po łacinie "melancholia".
Zapowiada smutek, żal i możliwą wielką stratę.
Wszystko to może przyjść niespodziewanie i trzeba będzie poradzić sobie z utratą lub zniszczeniem czegoś,co się z wielką starannością budowało,Zwykle odruchową reakcją jest agresja i oskarżanie wszystkich dookoła,z czasem jednak dana osoba nauczy się, jak wyzbyć się egoizmu, zacząć dawać i przebaczać.

Cauda Draconis - Ogon Smoka

Ułożenie się znaków w ogon węża oznacza zakończenie.
Wskazuje na ruch w dół,Wyjście,niepowodzenie i zły los.
Cauda Draconis łączy się z południowym węzłem orbity Księżyca,żywiołem ognia i znakiem Skorpiona.Odpowiadającymi mu kartami tarota są Śmierć i Sąd.
Jest to negatywny układ oznaczający śmierć, zakończenie i kres. Tradycyjnie zawsze uważano go za odnoszący się do negatywnych cech Skorpiona.
Kiedy podczas wróżby pojawi się Cauda Draconis, oznacza to że dana osoba powinna porzucić przeszłość zacząć wszystko od nowa.
Może spodziewać się wielu przykrości i goryczy , lecz będzie musiała z godnością odejść,nie spoglądając wstecz.Gorzkie doświadczenia wiele ją nauczą i będzie musiała zaakceptować to,że zbiera owoce własnego działania z przeszłości.Cauda Draconis oznacza zakończenie, lecz również zwiastuje początek.


Coniunctio - Zjednoczenie

Ten układ można interpretować jako krzyż symbolizujący dwie osoby złączone w jedno .
Reprezentuje miłość, przyjaźń i pociąg seksualny.
Coniuncctio wiąże się z Merkurym, żywiołem ziemi i znakiem Panny.Odpowiadającą mu kartą tarota są Kochankowie.
To szczęśliwy układ wskazujący na połączenie lub przyłączenie się.
Dobrym jego przykładem jest małżeństwo,choć może wskazywać wszelki wzajemny związek.
Dana osoba powinna starannie przemyśleć,czego pragnie, zanim cokolwiek postanowi, nie można bowiem decydować o niczym, kierując się samymi tylko emocjami; trzeba zaangażować również rozum i logikę, i dopiero wtedy można mówić o odpowiedzialnym działaniu i mieć pewność, że zjednoczenie stanie się dobrodziejstwem dla obu partnerów.

Amissio - Utrata

W tym układzie pałeczki druidów przedstawiają dwa odwrócone puchary reprezentujące utratę, chorobę, wypadek,konflikt i trudności finansowe.
Amissio łączy się z Wenus,żywiołem ziemi i znakiem Byka. Odpowiadającą mu kartą tarota jest Księżyc.
Amissio znaczy "utrata" i mimo że wiąże się z Wenus, jest układem negatywnym. Wskazuje na straty, zwykle finansowe,ale również miłosne.
Zapowiada negatywny wynik wszystkiego, w co zaangażowana jest dana osoba.
Należy w pełni zdać sobie sprawę z kierujących ludźmi motywów i bardzo ostrożnie podejmować decyzje.
Układ ten stanowi ostrzeżenie, że wszystko,co się robi,zahacza o interesy innych.
Jeśli próbuje się wykorzystać ich do swoich celów, z całą pewnością ostatecznym efektem będzie niepowodzenie.

Albeo - Biały

W tym układzie znaki na pałeczkach druidów przedstawiają czarę pełną wina symbolizującą mądrość, umiarkowanie, rozwagę i cierpliwość.
Albeo łączy się z Merkurym,żywiołem powietrza i znakiem Bliźniąt. Odpowiadającymi mu kartami tarota są Umiarkowanie i Arcykapłan.
Układ ten oznacza kontemplację, mądrość i umiarkowanie.
Jest więc szczęśliwy, choć nie tak pozytywny jak Coniunctio - inny układ rządzony przez Merkurego.
Często wskazuje na rozwój duchowy i zdolność utrzymywania w równowadze wszystkich obszarów życia: fizycznego, psychicznego i duchowego.

Fortuna Minor - Małe Szczęście

Układ ten można uważać za powodzenie będące darem Ziemi.
Symbol tworzą dwa rzędy po dwie linie poniżej dwóch rzędów składających się z dwóch linii-wskazuje to na sukces pochodzący od Ziemi.
Zapowiada powodzenie,władzę,posiadanie i wpływy.
Fortuna Minor, podobnie jak Fortuna Maior,łączy się ze Słońcem,żywiołem ognia i znakiem Lwa, układ ten jednak jest słońcem w nocy, "pomniejszej godności".
Odpowiadającą mu kartą tarota jest Koło Fortuny.
Fortuna Minor Jest zapowiedzią mniejszego sukcesu.
Mówi o tym, że dana osoba jest chroniona przed niepowodzeniem, a po każdym doświadczeniu będzie mocniejsza, aż w końcu osiągnie sukces.
Musi jednak liczyć się z tym, że jeśli zajdzie konieczność, trzeba będzie ciężko pracować,lecz również umieć zwolnić i od czasu do czasu wsłuchać się w cichy głos własnego wnętrza.
Bartolomego z Pramy uważał Fortuna Minor za układ negatywny.Przypuszczalnie dlatego,że rządzi nim Słońce w nocy i dana osoba może mieć słoności do przyjmowania niektórych negatywnych cech Lwa.
Należą do nich duma,chełpliwość,zamiłowanie do luksusu i pochlebstw.

Rubeo - Czerwony

Znaki na pałeczkach druidów układają się w formę odwróconego pucharu i reprezentują rzecz pustą.
Układ ten wskazuje ostrożność i wycofanie.
Jako czerwień mówi również o namiętność i wybuchowości.
Rubeo znajduje się pod wpływem Marsa, żywioły wody i znaku Skorpiona.
Odpowiadającą mu kartą tarota jest Pustelnik.
To negatywny układ sygnalizujący namiętność, negatywność i wrzenie.
Świadczy o tym,że dana osoba potrzebuje czasu,aby w atmosferze spokojnej kontemplacji wszystko przemyśleć i z rozwagą zdecydować,dokąd się udać.
To znak odwrotu,prawie"lizania ran",ale też stopniowego wzrostu świadomości, że problemy powstały wskutk własnego postępowania.
Znalezienie właściwej drogi na przyszłość zależy od gotowości wsłuchania się w swoje wewnętzne ja.

Laetitia-Radość

Znaki na pałeczkach druidów układają się w tęcze, zwiastując radość, szczęście, powodzenie i spokój umysłu. Jest to najszczęśliwszy układ z całej szesnastki.
Laetitia wiąże się z Jowiszem, żywiołem wody i znakiem Ryb.
Odpowiadającą mu kartą tarota jest Świat.
Układ ten reprezentuje radość,śmiech ,dobre zdrowie i przyszłe szczęście. Wiąże się również z twórczymi przedsięwzięciami oraz radością,jaką daje życie bez trosk.
Przynosi spokój umysłu, pozytywne podejście do życia oraz mnóstwo zadowolenia.
Zwykle oznacza osiągnięcie celów oraz zdobycie mądrości,co sprawia, że teraz można już pomagać innym.
Człowiek taki zrównoważył duchową i materialną stronę swojej natury, dzięki czemu żyje w trwałej harmonii z wszechświatem.

Populus - Ludzie

Układ znaków na pałeczkach druidów reprezentuje Ludzi stojących obok siebie, Jest to znak rodziny, przyjaciół i przynależności do grupy.
Populus łączy się z Księżycem , żywiołem wody i znakiem Raka.Odpowiadającymi mu kartami tarota są Cesarz I Cesarzowa.
Populus znaczy dosłownie "ludzie" i reprezentuje grupę zebranych osób .
Jest układem neutralnym i,jak tłum, ma tendencję do odzwierciedlania otoczenia.
Jeśli wysyłane są dobre i pozytywne myśli, wyniki będą wspaniałe.
Jeśli jednak wysyłane myśli i uczucia są negatywne,to rezultaty będą działać na szkodę danej osoby. Dlatego powinna ona uczyć się na własnych doświadczeniach i jej przyszłość zależy całkowicie od tego, jak wykorzysta t wiedzę.
Populus może oznaczać również rodzinę, przyjaciół oraz nowiny lub wiadomości.

xD