ParaMythology

Pełna wersja: Dziwne zachowania.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Was moi drodzy ... Długo zastanawiałem sie czy napisać tutaj o tym post. Od pewnego czasu zauważyłem ze moj organizm dziwnie sie zachowuje. Mianowicie gdy np rozmawiam ze znajomymi o duchach i tego typu sprawach moje oczy strasznie łzawią a ja dostaje dreszczy i strasznie dziwnie sie czuje. Domyślacie sie może co to jest i czym może być to spowodowane ? Pozdrawiam baku166
Obstawiam Strach i tak dalej :P
Nie sadze .. Czuje sie normalnie pozatym
Mam taką samą reakcję, dławi mnie w gardle mam łzy w oczach. Niby to nie strach ale i strach. Ba nawet i gęsią skórkę mogę mieć. A co byś zrobił gdybyś zobaczył ducha? Jak się czujesz gdy jest ciemno i nagle coś usłyszysz lub gdy zobaczysz dziwny cień, który potem okazuje się np. drzewem?
ja bym to ujął jako strach "nieświadomy". Naturalny odruch organizmu u każdego też widziałem ducha i nie tylko i przyznam, że się bałem jednak świadomością ogarnąłem się, a mimo to reakcje podobną jak Ty mam przy rozmowach o takim czymś, takie podświadome widziałem czy nie widziałem nie chce tego znowu. Podoba mi się jak nawet Phil Chine, zaawansowany bardzo w praktykach magicznych napisał, że jak zobaczył ducha osoby nad sobą "prawie się zesrałem".
To nie jest strach bo nasza świadomość jak się tym zajmujemy jest inna i sobie z tym radzi ale bym nazwał to bezwarunkowym odruchem organizmu. Czysto naturalne. Uśmiech nie ma co szukać dziury w całym Mruga2
Zgadzam się z Aaronem. To jest strach i tyle. Podświadomy. Zauważ jak organizm potrafi reagować na stres - bywa, że w momencie którym się nie denerwujemy to jednak zdarza nam się go "przeżywać" chociaż nie mamy powodów.
Człowiek nie jest tylko jednym elementem ale składa się chociażby ze świadomości, podświadomości i nad świadomości. (Pomijając fizyczność)
To, że świadomie nie odczuwasz jakiejś emocji nie znaczy, że na innej płaszczyźnie ona nie jest obecnie doświadczana.

Aaron, jedna prośba:
(22.05.2014, 19:00)Aaron napisał(a): [ -> ]Phil Chine

HINE. Nie Chine x) Przez chwilę przyszło mi się zastanawiać czy mamy na myśli tą samą osobę... Ah te missclicki Mruga2
Mimo iż opis zachowań jest bardzo krótki, to też sugeruję strach.
U mnie takie reakcje występują kiedy opowiadam o sobie, moich doświadczeniach itd. Wynika to z odtworzenia emocji, które mi wtedy towarzyszyły. Zawsze ludzie mają blokadę, przy niektórych tematach. W sumie to co chciałbyś od nas wiedzieć...Nawet nie rozważam innych innych opcji niż strach/blokada w Twoim przypadku.