ParaMythology

Pełna wersja: Dynamo, Troy, Criss Angel
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wrzucam do hydeparku bo nie wiem do końca gdzie to powinno się znaleźć.

Nie wiem czy ktoś ogląda, oglądał kogoś z tych trzech magików, Dynamo, Troy i Criss Angel. Część ich trików które wykonują są wyjaśniane i da się w jakiś sposób to zrobić ale są takie które są kompletnie nie do ogarnięcia: jak przerobienie tatuażu dotknięciem ręki, lewitacja, teleportacja, wyciągnie przedmiotów z lustra itp. itd.
Co sądzicie na ten temat. Magia, niesamowita iluzja czy jakieś pakty?
Moim zdaniem to iluzja, po prostu kolesie są dobrzy w tym co robią. Dobry iluzjonista nie zdradza tajemnic swoich trików.
też tak myślałem ale jak zobaczyłem jak z tym tatuażem. Babka miała wytatuowaną twarz i było zamknięte oko, a miało być otwarte ale tatuażysta się pomylił. Dynamo podszedł zakrył to ręką przesunął jakby otwierał i oko jest otwarte. Kobieta od tatuażu powiedziała że przerobić nawet tak idealnie się nie dało. Druga sytuacja jak kazał kolesiowi ulepić śnieżkę. Nie dotykał jej, po czym wziął od innej osoby obrączkę, zniknęła mu w rękach po czym (cały czas nie mając styczności z śnieżką) kazał trzymającemu ją rozwalić. W środku była ta obrączka. Albo np z telefonami, to już nie wiem który robił wziął telefon od kogoś chyba, i w jednym momencie na całym Time Square wszystkim zaczęły dzwonić telefony jednocześnie ten sam nr jak się odbierało to był jakiś komunikat i tyle. Mówie proste rzeczy są wytłumaczalne jak oszukać oko itp, ale to? ciężko wyjaśnić.
Aaron Iluzjonista wcale nie pracuje sam, większość trików wymaga czasu np można coś umieścić w dziewie 30 lat wcześniej i kiedy nadarzy się okazja je ściąć i wmówić wszystkim ze to tam się pojawiło :P
Wszystkie triki da się wyjaśnić ale potrzeba perspektywy do ich zrozumienia Happy
z nudów to oglądam często jak jem obiad bo akurat leci i zbyt dużo unikatowych rzeczy by musieli umieszczać :P Mówie warto ich pooglądać i można się zastanowić tak jak Copperfield miał wiele niewyjaśnionych trików. Tak czy tak nawet jakbyś miał taką moc (oczywiście teoretycznie zakładając) też byś pewnie podał się za iluzjonistę bo to by było bardziej bezpieczne Mruga2
Nie twierdze, że mają jakąś moc ani nie twierdze że są zwykłymi iluzjonistami, warci są obejrzenia i zastanowienia Uśmiech
Co do triku z dzwoniącymi telefonami, to zapewne był Haker lub za zgodą Sieci Komórkowej.
Tatuaż to zapewne reakcja chemiczna :P
Większość trików to zwykłe odczytywanie zachowań u ludzi i proste podmianki Happy
Oglądam jak tylko natrafię. Niektóre faktycznie są wyjaśnione, nawet jeden filmik oglądałam po kilka razy, bo rzekomo ktoś z tłumu z Dynamo współpracował. Ale naprawdę, ja nic tam nie widziałam. Jak przechodzi przez ściany? Wrzuca telefony do butelek, albo z pustego wiadra non stop wypada mnóstwo ryb (taka ilość raczej na 3-4 wiadra? Zastanawiałam się czasem, czy po prostu ci magicy nie zostali wykryci i aby ukryć prawdziwą tożsamość, wolą pojawić się w programie jako iluzjoniści Cool
Ech, wy tak na serio?

Jaka znowu magia i pakty? gdyby to była prawdziwa magia gość byłby królikiem doświadczalnym w jakiejś tajnej bazie wojskowej.

Większość, powtarzam, nie wszystkie ale WIĘKSZOŚĆ trików jest... odgrywana. Tak, z użyciem podstawionych osób udających wielkie zdziwienie, taki Troy nie działa sam. później całość jest odpowiednio montowana i puszczana do TV. Przypominam że nie oglądacie tego na żywo tylko w TV...
Widzę, że jeszcze nie wypowiedziałem się w temacie Happy

Na jednej ze stron www o tematyce iluzjonistycznej (jeśli tak to można nazwać) natrafiłem na filmiki wyłapujące niedoskonałości w montażach tych tricków. Także jest to tylko zwykły montaż, pic pod publikę. Taka "magia" zawsze budziła ogromne zainteresowanie, a czego dzisiaj media nie wykorzystają dla zarobków? Cóż, może znajdzie się ktoś kto w to uwierzy, ale od początków efektów specjalnych i techniki obrabiania grafiki nic mnie już nie przekona co wyemituje telewizja Mruga2