ParaMythology

Pełna wersja: Zdjęcia pośmiertne XIX w.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Uśmiech Niedawno natknęłam się na dziwny temat, a mianowicie robienie zdjęć nieboszczykom w XIXw. Zaciekawiło mnie to między innymi, ponieważ zawsze wydawało mi się, że ludzie wtedy wierzyli, że upamiętnianie na fotografii kradnie duszę. W sumie moje ciocie do tej pory robią zdjęcia w nieboszczykom w trumnie i grobów co jest dla mnie dziwne. :/ Jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat i podzieliłby się ze mną tą wiedzą byłabym wdzięczna. :3
PS. Przepraszam, że to tak napisałam, ale w sumie nie wiem jak ugryźć ten temat. Uśmiech [Obrazek: epoka-wiktorianska-1c.jpg]
Wiek ten jest także (jeśli się nie mylę) początkiem spirytyzmu, a co za tym idzie bardzo prawdopodobne, że wiara w kradnięcie duszy przez fotografię niejako ma z tym związek. Wtedy to było jedyne źródło mogące utrwalić ducha. Pokręciłbym się nieco w tych rejonach Mruga2
Oczywiście mogę się mylić, ale te fakty wydają się być "zżyte" z sobą Mruga2
Byłabym wdzięczna Happy Oczywiście jak znajdę coś ciekawego to się podzielę xD. Jest jeszcze coś co mnie w tych zdjęciach przyprawia o ciarki. Zmarli wyglądają jak żywi. Pewnie dlatego, żeby zapamiętać tą osobę jako żywą, ale to może mieć jakiś inny sens :3
Pozwolę sobie jeszcze odesłać do wątku Evell:

Fotografie Zmarłych

Ten wątek powinien wyjaśnić wiele Uśmiech

(Dlatego coś mi świtało w głowie, a nie wiedziałem co xD )
Ooo, dziękuję Happy