ParaMythology

Pełna wersja: "Święta Wojna" - temat nieco drażliwy...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnie miesiące obfitują w natłok wiadomości dotyczących dżihadu i Państwa Islamskiego, a ściślej mówiąc, dotyczą one aktów terrorystycznych na tle religijnym. Zapewne każdemu obiły się o uszy słowa "Je Suis Charlie".

Chciałbym rozpocząć dyskusję o wszystkich aspektach tego zagadnienia. Począwszy od tego, czy mamy się obawiać, przez - jaka powinna być reakcja władz europejskich aż po samo pytanie, czy religia to tylko przykrywka/wymówka?

Zachęcam do wyrażania własnego zdania.
Na samym początku zaznaczę, że mam dojść radykalne podejście do islamu, jak ktoś ma się czuć urażony to niech nawet tego nie czyta.
Nie uważam, że wszyscy islamiści są źli. To zależy głównie od odłamu islamu, ci "cywilizowani" muzułmanie zachowują się w porządku, szanują inne kultury i religie. Takim ludziom należy się szacunek. Ale jeżeli ktoś wchodzi na nasz trawnik i zaczyna robić rozp***dol i chcę za to że go okrzyczę odszkodowanie albo grozi mi śmiercią...........takich tutaj nie chcę, niech wracają do siebie robić bajzel.

Przytoczę tu słowa jednego specjalsa z U.S. Navy Seals (imie i nazwisko żołnierza utajnione):
"Thought of the Day – Rattlesnake Logic

“After the Boston bombing the news media has spent days and weeks trying to determine why these men did what they did. They want to know what America did to make these brothers so angry with us. They want to know why these men were not arrested before they did something so terrible. The media is in a tizzy about this new era of homegrown radicals, and about why they could live among us and still hate us.

A friend of mine from Texas explained it all to me: “Here in west Texas I have rattlesnakes on my place, living among us. I have killed a rattlesnake on the front porch. I have killed a rattlesnake on the back porch. I have killed rattlesnakes in the barn, in the shop and on the driveway. In fact, I kill every rattlesnake I encounter.

I kill rattlesnakes because I know a rattlesnake will bite me and inject me with poison. I don’t stop to wonder why a rattlesnake will bite me; I know it will bite me because it’s a rattlesnake and that’s what rattlesnakes do. I don’t try to reason with a rattlesnake…I just kill it. I don’t try to get to know the rattlesnake better so I can find a way to live with the rattlesnakes and convince them not to bite me. I just kill them. I don’t quiz a rattlesnake to see it I can find out where the other snakes are, because (a) it won’t tell me, and (b) I already know they live on my place. So, I just kill the rattlesnake and move on to the next one.

I don’t look for ways I might be able to change the rattlesnake to a non-poisonous rat snake…I just kill it. Oh, and on occasion, I accidentally kill a rat snake because I thought it was a rattlesnake at the time. Also, I know, for every rattlesnake I kill, two more are lurking out there in the brush. In my lifetime I will never be able to rid my place of rattlesnakes. Do I fear them? No!

Do I respect what they can do to me? Yes! And because of that respect I give them the fair justice they deserve…. I kill them…”

Maybe as a country we should start giving more thought to the fact that these jihadists’ are just like rattlesnakes, and act accordingly!

I love this country; it’s the darn government I’m afraid of!”"


Mówi jak się obchodzi z grzechotnikami, że są to zwierzęta, które cię ugryzą jeżeli znajdziesz się zbyt blisko, nie przekonasz ich aby się uspokoiły.
Mają ich sporo w okolicy, zabija każdego napotkanego grzechotnika, bo wie że ten grzechotnik inaczej go pogryzie. Są w jego domu, na jego podwórku, wszędzie. Są niebezpieczne i "niereformowalne".
Tak samo zachowują się Muzułmanie (nie wszyscy, np. Kurdowie nie chcą zabić wszystkich niewiernych). Moje zdanie jest podobne. Osobiście wolałbym się ich pozbyć z Europy. Nie mówię że trzeba ich zagazować czy coś w tym stylu, najprościej i najlepiej dla WSZYSTKICH będzie ich deportować tam skąd przybyli, skoro Państwa Europejskie wydają masę pieniędzy na asymilacje dla nich to równie dobrze może za te pieniądze za sponsorować powrót do ich kraju. Przyjechali do nas, aby uciec swoje chlewu i zaczynają u nas robić taki sam chlew. Żyją głownie na socjalu, tylko pewna część z nich pracuje legalnie. Młodzi islamiści w krajach europejskich widzą w tv co się dzieję w krajach arabskich, ich duchowni, którzy głoszą kazania w EUROPIE NAWOŁUJĄ DO JIHADU, mówią młodzieży, że NIE MOGĄ TRAKTOWAĆ INNOWIERCÓW NA RÓWNI Z SOBĄ, że nie mogą tolerować ich religi. Chcą by ich tolerowano i pozwalano klepać czołem w podłogę pięć razy dziennie, chcą budować meczety i minarety. OK, niech sie modlą ile chcą, ale niech uszanują naszą kulturę i tradycję, są tu GOŚĆMI, po winni się DOSTOSOWAĆ do nas, a nie na siłę dostosowywać Europę do siebie! Ja nie wchodzę do czyjegoś domu w brudnych butach i nie zaczynam mu urządzać remontu bo mi się nie podoba okno, nie wyburzam jego ładu w domu, jestem gościem. Oni zachowują się jak u siebie. U nich morduje się innowierców za otwarte okazywanie swojej wiary. Islam to nie jest tylko religia, to jest ideologia. Ideologia, która dąży do islamizacji świata. W koranie zapisano, że prawowity muzułmanin powinien dążyć do islamizacji całego świata, nawracając niewiernych bądź ich mordując lub zniewalając. Nie mają oni poszanowania dla innych, a sami oczekują szacunku. Nie przypomina wam to trochę nazistowskiej trzeciej rzeszy(narzucanie swojej ideologi/wiary, swoich zasad, brak tolerancji dla innych, etc.)?!
A co myślę o państwie islamskim? Powinno się ten motłoch rozgonić i zamknąć całą imprezę. To jest państwo, które dąży do zniszczenia innych cywilizacji i za wszelką cenę wprowadzić islam na świecie. Oni nie zasługują na ułaskawienie, każdy z nich wypowiedział wojnę światu. Skoro tak bardzo chcą umrzeć za Allaha.... Kurdowie robią jak naradzie dobrą robotę, zamknęli już część imprezy.

Zapraszam do dyskusji Cool