ParaMythology

Pełna wersja: Goatman
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Goatman to rzekomy mieszaniec człowieka i kozła zamieszkujący Stany Zjednoczone. Według osób, które go widziały, stworzenie ma nogi i stopy kozła, ciało człowieka, rogatą głowę i jest częściowo pokryte futrem. Świadek z Teksasu oszacował jego wzrost na około 170 centymetrów i wagę na około 90 kilogramów.

Niektórzy świadkowie twierdzą, że słyszeli głośne piski wydawane przez Goatmana. Domniemane stworzenie obwiniane jest o zabijanie zwierząt domowych. Podczas jednego wydarzenia w Teksasie Goatman miał wyć, gonić nastolatki i rzucić w świadków starą oponą. W stanie Maryland stworzenie rzekomo uderzyło kijem kilkukrotnie w samochód i okaleczało zwierzęta domowe.

Wiele obserwacji Goatmana dokonano w hrabstwie Prince George's County w stanie Maryland począwszy od roku 1957 w pobliżu miejscowości Upper Marlboro i Forestville. Kierowca ciężarówki natknął się na półtorametrowe stworzenie w pobliżu Beltsville w 1969 roku. W 1971 roku doniesiono o kilku obserwacjach w miejscowości Bowie, gdzie jeden ze świadków miał rzekomo obserwować, jak Goatman ucina głowę jego psu. Dalszych obserwacji w hrabstwie dokonywany w latach 1973-1985.

Niektórzy twierdzą, że jest to krewniak bigfoot'a. Z wyglądu jest podobny do mitycznego satyra, diabła i do rogatych ludzi przedstawianych na naskalnych malowidłach. Czasem jest uznawany za efekt eksperymentów rządowych lub za mutanta. Jedna z teorii mówi, że jeden z naukowców wykonywał eksperymenty genetyczne na komórkach człowieka i kozła w Centrum Badań Rolniczych w Beltsville z hrabstwie Prince George's County. Goatman miał zabić naukowca i uciec. Podczas jednej z obserwacji odnaleziono kilka zwierząt brutalnie zabitych i do połowy zjedzonych. Nie odnaleziono jednak żadnego fizycznego dowodu potwierdzającego istnienie Goatmana.
Goatman Rzekomo prawdziwe zdjęcie . Mruga2
To rzekomo "prawdziwe" zdjęcie.... od razu widać na nim coś nie tak.
Zbyt dokładnie widać postać Goatmana, dobrze i równomiernie oświetlona z każdej strony.
Ktoś go do tego zdjęcia po prostu wkleił nie starając się zbytnio dopasować go do otoczenia i oświetlenia.
FAKE jak nic.
Ale sama historia ciekawa, gdzieś na discovery czy national geographic widziałem kiedyś dokument na ten temat. A może to było na History channel? nie pamiętam dokładnie.
Motyw trochę przypomina mi czupakabrę.
Dementuję plotki. Nie byłam w Stanach.

Nie no, ciekawy przypadek. Trzeba się dokładniej przyjrzeć :P
Szkoda, że po zdjęciu od razu widać, że takie trochę to wszystko sztuczne. Ale sama historia jest bardzo interesująca.
Czytałam kiedyś o nich i podobno mogą przybierać różną formę. Słyszałam, że są tak rzadko spotykane, bo często wtapiają się w tłum, przybierając ludzką postać, przez co są jeszcze bardziej niebezpieczne, bo mogą cię zaatakować wtedy, kiedy będziesz się tego najmniej spodziewał. Najczęściej jednak wolą się zaszyć gdzieś w lesie w swoim prawdziwym ciele, czyli człowieka z kopytami i rogami.
Naprawdę świetna historia, a na zagranicznych stronach, wiele można o nich przeczytać.
Bardzo przypomina to zachowanie mitycznych faunów z kultury Celtyckiej. Zamieszkiwali las, nie lubili ludzi, ukrywali się przed nimi, wyglądali jak połączenie kozła z człowiekiem. Występowali również w kulturze Greckiej. Przedstawiani często z dosyć dużymi genitaliami, bo niby lubili uciechy seksualne z młodymi kobietami.
I już pierwsza scena w Narnii w pierwszym filmie serii wygląda inaczej :P